Monika Konieczna i Anna Schweisser na najwyższym podium prestiżowego Polish Fighter Cup w Szczecinie !!!

Po niedawnym sukcesie Dominiki Jagiełłowicz w walkach full-contact kolejny sukces włodawskich kickboxerów.

W dniu 22.04.2017 w Szczecinie odbył się Ogólnopolski, a nawet Międzynarodowy silnie obsadzony turniej dla dzieci i kadetów pod nazwą Polish Fighter Kids 2 -konfrontacja sztuk walki w stójce.

W zawodach oprócz kickboxerów wzięli udział przedstawiciele karate, taekwondo, muay thay, itp. Po raz pierwszy w turnieju startowali zawodnicy i zawodniczki Międzyszkolnego Klubu Sportowego „Mechanik” Włodawa sekcja „Skorpion” prowadzona przez niegdyś utytułowanego zawodnika Sylwestra Protas. W kategorii kadetek starszych 55kg niepokonana Monika Konieczna, która u trenerki kadry narodowej ma przydomek pit bull, wygrała wszystkie walki przed czasem i stanęła na najwyższym stopniu podium.

(więcej…)

Czytaj dalej i komentuj

Dni Dobrosąsiedztwa tracą sens?

Wszystko wskazuje na to, że sztandarowa impreza gminy Wola Uhruska i powiatu włodawskiego, czyli Europejskie Dni Dobrosąsiedztwa Zbereże – Adamczuki w tym roku będzie mocno okrojona. Wójt Jan Łukasik chce, by przejście było otwarte 3 dni, co – jego zdaniem – pozwoli zaoszczędzić. Innego zdania są Ukraińcy, którzy forsują imprezę 5-dniową.

(więcej…)

Czytaj dalej i komentuj

Nowy kierownik ODR

Norbert Hoefler od 2 kwietnia jest kierownikiem włodawskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego.

Do początku grudnia ub.r. włodawskim ODR kierowała związana z PSL Zofia Fulman. Wakat powstał, gdy kierownik została odwołana (wraz z całą rzeszą szefów ODR-ów w Polsce, z reguły związanych z PSL, co wybitnie nie pasowało PiS-owi). Przed miesiącem na chwilę p.o. kierownika została Marzena Kędzierska-Wojtas z Urszulina, która jednak w żaden sposób z rządzącą partia była niezwiązana. To ponoć miało kłuć w oczy niektórych członków PiS. Na kierownika ośrodka awansowano więc związanego od lat z prawem i Sprawiedliwością pracownika ośrodka – Norberta Hoeflera. Są opinie, że stało się to dzięki wydatnej pomocy aktywnych członkiń zarządu okręgowego PiS we Włodawie – Katarzyny Wojtal i Elżbiety Wołoszun.

(więcej…)

Czytaj dalej i komentuj

Włodawianie chcą współrządzić. 50 tys. złotych do podziału

Włodawa dołączyła do miast, w których wprowadzono budżet obywatelski – ma on formę rezerwy celowej w wysokości 50 tys. zł.

– Spośród wszystkich zgłaszanych propozycji mieszkańcy będą mogli wskazać te, które ich zdaniem są najbardziej potrzebne – mówi Wiesław Muszyński, burmistrz Włodawy. – Zdaję sobie sprawę, że to dopiero namiastka budżetu obywatelskiego, którego dotychczas w naszym mieście nie było. Na początek przeznaczyliśmy na ten cel 50 tys. zł. W kolejnych latach ta kwota w miarę możliwości będzie zwiększana.

(więcej…)

Czytaj dalej i komentuj

POTRZEBNA POMOC!!!

18.04.2017 w Okunince miał miejsce pożar budynku mieszkalnego. Na szczęście wszyscy domownicy żyją. Niestety domu, w którym mieszkały trzy rodziny nie da się odbudować. Bez dachu nad głową pozostali chorująca matka z synem, córka z 6 letnim synem oraz młode małżeństwo spodziewające się dziecka.

W tej rodzinnej tragedii, która ich dotknęła liczy się każda pomoc. Potrzebne jest wsparcie finansowe bądź wsparcie w postaci materiałów budowlanych. Pozwoli to na wykończenie domu w surowym stanie, którego konstrukcję postawił zmarły ojciec kilka lat temu.


Zachęcamy wszystkich dobrych ludzi oraz lokalnych przedsiębiorców do udzielenia możliwej pomocy. Liczy się nawet mały gest. Razem możemy więcej!!!
PROSZĘ POMÓŻMY IM !!!

Wpłaty można przekazywać na podane poniżej konto bankowe:
Marek Jaworski Okuninka I/12, 22-200 Włodawa 35150013731013702795030000
W imieniu rodziny dziękujemy za okazaną pomoc.

Czytaj dalej i komentuj

Świat młodych dorosłych w twórczości Johna Greena

Finał XIV Powiatowego Konkursu Czytelniczego dla Młodzieży
Young adult fiction
Świat młodych dorosłych w twórczości Johna Greena

XIV PKCdM, 24.04.17 r.

24 kwietnia 2017 r., godz. 9.30
MBP Włodawa, ul. Przechodnia 13

Szczegółowe informacje o tematyce bieżącej edycji znajdują się w artykule: Powiatowy Konkurs Czytelniczy dla Młodzieży – 2017 – Young adult fiction (świat młodych dorosłych) w twórczości Johna Greena

MBP Włodawa

Czytaj dalej i komentuj

Zapraszamy na spotkanie z Adamem Wiesławem Kulikiem

„Bug, rzeka pełna magii, nostalgii,
odgradza dwa całkowicie odmienne,
mimo pozorów bliskości, światy”…
A.W. Kulik

Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Włodawskiej oraz Koło Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich we Włodawie w ramach obchodów Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich zapraszają na literacko-filmową wędrówkę po bezdrożach Ściany Wschodniej z Adamem Wiesławem Kulikiem.

Spotkanie z Adamen Kulikiem, 25.04.17 r.

W programie wydarzenia, którego gospodarzem będzie 25 kwietnia 2017 r. od godz. 17.00 Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie zaplanowano:
– spotkanie z dokumentalistą, autorem telewizyjnych filmów edukacyjnych i książek reporterskich; w tym promowanej „Nostalgia Wschodu. Z biegiem Bugu”;
– projekcję reportaży filmowych z cyklu „Z biegiem Bugu” w reż. gościa spotkania realizowanych przez Lubelski Oddział Telewizji Polskiej dla TV Polonia i TVP3 Regionalna.

(więcej…)

Czytaj dalej i komentuj

DOMINIKA JAGIEŁŁOWICZ wice MISTRZYNIĄ POLSKI FULL CONTACT !!!

W dniach 7-9 kwietnia 2017 roku w Piotrkowie Trybunalskim odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów i Juniorów w kickboxingu. Wystartowało 178 zawodników z 55 klubów. Na imprezie nie zabrakło Dominiki Jagiełłowicz wraz z trenerem Sylwestrem Protas, Dominika w kategorii do 60 kg zaprezentowała się znakomicie, w pierwszym pojedynku wygrywając na punkty z zawodniczką z UKS Gorzów Wielkopolski, doprowadzając do liczenia w 3 rundzie. Dominika dotarła do finału Mistrzostw Polski gdzie jej pojedynek był wybrany do gali finałowej, a naprzeciwko niej stanęła Mistrzyni Polski full-contact i K-1 , medalistka Mistrzostw Świata, z którą Jagiełłowicz już w swojej karierze wygrała. Niestety w finale na punkty lepsza okazała się Weronika Szymczak z LZS Poprawa Siedlików. Miło było jednak słyszeć komentatorów walki – „Jeżeli chodzi o Włodawę no to pierwsze co przychodzi na myśl to te wschodnie polskie, lubelskie zapasy, a tu przyjeżdża kickboxerka rywalizować o złoty medal Mistrzostw Polski” . Z reszta nie pierwsza, to już czwarta Mistrzyni Polski z klubu MKS „Mechanik” Włodawa, i czwarta, która walczyła poza granicami kraju, Bośnia i Hercegowina, Irlandia, Hiszpania, Bratysława. Także mężczyźni, Szeged, Budapeszt.

Wszystko dzięki dotacjom z Urzędu Miejskiego oraz Starostwa Powiatowego we Włodawie które zauważyły postępy i wyniki, ale także dzięki dwóm prężnie działającym sponsorom Panu Wiesławowi Blicharskiemu firma budowlana HANDBUD Włodawa, Państwu Ryszardowi i Marii DROB, Restauracja, Hotel „DROB” Urszulin.

W ubiegłym roku Włodawski „Skorpion” zyskał również uznanie i został zauważony przez Ministerstwo Sportu i Turystyki RP które dofinansowało wniosek w programie „KLUB”.

W klubie MKS „Mechanik” zajęcia prowadzi dwóch szkoleniowców Sylwester Protas -szkoleniowiec główny oraz Andrzej Wysokiński.

Walkę z gali finałowej można obejrzeć w internecie wpisując MP FC Jagiełowicz -Szymczak. Poniżej link i parę zdjęć. Gratulujemy.

Czytaj dalej i komentuj

Cmentarny żarcik ożywił obrady

Radni miejscy, po dwumiesięcznej przerwie w obradach, byli wyposzczeni i zarzucili burmistrza lawiną interpelacji. Wiele z nich powtarza się do znudzenia: drogi, oświetlenie, bazar, tartak. Była jednak i nowa – moknięcie na komunalnym cmentarzu, bo kaplica nie mieści wszystkich uczestników pogrzebu. – Nigdy nie słyszałem, żeby tamtejsi lokatorzy skarżyli się na to – usłyszano w kuluarach od jednego z urzędników.

Interpelacje, wnioski i zapytania radnych zaczęła radna Renata Kapelko. Pytała m.in. o efekty złożonych projektów w ramach programu PL-BY-UA, o miejsca w przedszkolach, planowanej budowie zaplecza na stadionie oraz o moknących na cmentarzu.

(więcej…)

Czytaj dalej i komentuj

11 MEDALI MISTRZOSTW WOJEWÓDZTWA JUNIORÓW!

W dniu 25.03.2017 odbyły się mistrzostwa województwa juniorów, których gospodarzami był klub SMS Włodawa. Zawody otworzył burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński. Dla niektórych naszych zawodników były już to ostatnie mistrzostwa w tej kategorii, lecz dobrze będą je wspominać. W kategorii chłopców zwyciężył Arek Żuk wygrywając w finale z Mateuszem Baranowskim 4:1. Dobrze zaprezentował się również Kamil Hamziuk, który zajął 3 miejsce ulegając Arkowi o wejście do finału. W przedziale 5-8 uplasował się Sylwek Włoszek, a w przedziale 9-12 Kacper Bielinski. W kategorii dziewcząt zwyciężyła nasza zawodniczka Natalia Danaj zwyciężając z Aleksandrą Powroźnik 4:1 i automatycznie awansując na Mistrzostwa Polski w Wałbrzychu. Na miejscach 3-4 uplasowały się dwie nasze zawodniczki- Weronika Litkowiec oraz Natalia Gromek, a w przedziale 5-8 Klaudia Błaszczuk. Nie zabrakło również zwycięstw w grach podwójnych.

(więcej…)

Czytaj dalej i komentuj

Ostatni moment na zgłoszenie do budżetu obywatelskiego

Masz pomysł co trzeba zmienić w mieście? Chcesz zorganizować ciekawe wydarzenie sportowe lub kulturalne? Nie czekaj! Zgłoś swoją propozycję w ramach budżetu obywatelskiego. Wnioski można składać tylko do 30 kwietnia w sekretariacie Urzędu Miejskiego we Włodawie.

50.000 zł tyle miasto przeznaczyło w tym roku z rezerwy celowej na budżet obywatelski. Zakres zadań, które mogą zostać sfinansowane z tych środków jest bardzo szeroki. Dotyczyć one mogą min. remontów i przebudowy budynków będących własnością miasta,budowy placów zabaw, miejsc rekreacji i wypoczynku, zagospodarowania skwerów i trawników, prowadzenia programów edukacyjnych oraz organizacji imprez kulturalnych, sportowych i rekreacyjnych.

(więcej…)

Czytaj dalej i komentuj

Klaster Energii powstaje w powiecie

12 kwietnia o godz. 10.00 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego we Włodawie odbędzie się spotkanie założycielskie Klastra Energii w Powiecie Włodawskim. W Proponowanym porządku obrad m.in. prezentacja założeń powoływanego Klastra (celów, zadań, możliwości rozwojowych, korzyści dla uczestników), tła prawnego i gospodarczego, aktualnych trendów w energetyce, procesów w których uczestniczymy – przedstawi ją Krzysztof Szydłowski – Prezes Stowarzyszenia Inicjatyw Samorządowych.

Starosta Andrzej Romańczuk zaprasza wszystkich zainteresowanych tą tematyką. – To jest naprawdę wielkie wyzwanie dla nas wszystkich, ale przede wszystkim wyjątkowa szansa. Energia odnawialna to ma pewno przyszłość naszego kraju, ale i naszej Małej Ojczyzny, dlatego warto ten klaster u nas tworzyć – mówi.

Starostwo Powiatowe we Włodawie

Czytaj dalej i komentuj

Zmiana wielkości czcionki