Wychodzi na to, że Włodawa zerem

urząd-miasta-620x330

Ulice, most na Włodawce, przyszłoroczne plany oraz rozpadający się ratusz – to główne tematy interpelacji, wniosków i zapytań radnych zadawanych podczas sesji Rady Miejskiej we Włodawie. Brylował radny opozycji Erazm Meniów, który tak podsumował całość wizerunku miasta: – Wychodzi na to, że jesteśmy zerem.

Czytaj dalej i komentuj

Zaciskanie pasa, ale coś się zrobi

zaciskanie-pasa

Skarbnik miasta Włodawa Elżbieta Torbicz dopięła projekt budżetu na 2016 rok. Burmistrz Wiesław Muszyński jest generalnie mało zadowolony z niego, ale: – Tak krawiec kraje, jak mu materii staje – mówi. – Wszystko, na co miasto dzisiaj stać, mamy w tym budżecie zapisane.

Czytaj dalej i komentuj

O przygotowaniach do zimy

O zbliżającej się zimie i ewentualnych zagrożeniach z nią związanych mówili podczas posiedzenia członkowie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego we Włodawie. Służby do zimy są przygotowane, choć środki finansowe mają na bardzo lekką zimę.

Jako pierwsza głos zabrała Wiesława Kadrow – dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych we Włodawie, która przedstawiła procedury związane z postępowaniem w przypadkach obfitych opadów śniegu, silnych wiatrów czy niskich temperatur. W tym sezonie zimowym – podobnie jak i w poprzednich – drogi powiatowe będą utrzymywane wyłącznie w IV i V standardzie (co oznacza m.in., że czas likwidacji śliskości nie może przekraczać 8-10 godz. od momentu wystąpienia zjawiska powodującego śliskość). Przygotowano wiele ton soli oraz mieszanki z przygotowaniem na drogi powiatowe.

Czytaj dalej i komentuj

Drużyna SMS Włodawa na 8 miejscu w Polsce wśród UKS

uks_krakow_2015_42_fina_uks_krakow_2_20151129_1071699643Dobrze zaprezentowała się drużyna  SMS Włodawa w rozegranych w dniach 28-29.11.2015 r. w Krakowie ogólnopolskich finałach drużynowych mistrzostw Polski Uczniowskich Klubów Sportowych.  W kategorii chłopców młodszych (klasy I-IV) drużyna w składzie: Szymon Zguczyński, Bartosz  Zawadewicz i Szymon Grzywna po rozegraniu pięciu emocjonujących spotkań zajęła wysokie ósme miejsce. Na podkreślenie zasługuje postawa zawodników, który debiutowali w imprezie rangi ogólnopolskiej, ambitna walka o każdy punkt i gra do końca każdego seta. Gratulujemy! Udział w zawodach sfinansowali rodzice zawodników. Zdjęcia z zawodów prezentujemy w naszej galerii. 

Czytaj dalej i komentuj

Zawody pływackie 27.11.2015

12322826_1032240376839350_407974989268633690_o

Gromki plusk dał się słyszeć w pływalni MOSiR we Włodawie, gdzie odbyły się powiatowe zawody pływackie. Rywalizowano indywidualnie i w sztafetach 10×25.

Do zawodów rejonowych, które odbędą się w Chełmie dnia 04.12.2015r. zakwalifikowali się trzej pierwsi zawodnicy z każdego stylu oraz pierwsza i druga sztafeta chłopców i dziewcząt.

Organizatorzy zawodów pływackich: Publiczne Gimnazjum Nr1 ( Lenart Robert, Olszewski Arkadiusz ) oraz nauczyciele Szkoły Podstawowej Nr 2, Szkoły Podstawowej Nr 3 i Publicznego Gimnazjum Nr2 we Włodawie, MOSIR Włodawa.

Czytaj dalej i komentuj

SZLACHETNA PACZKA 2015

SZP_logo_15lat

W tym roku po raz kolejny we Włodawie i jej okolicy realizowany jest ogólnopolski projekt SZLACHETNA PACZKA skierowany do rodzin w trudnej sytuacji materialnej. Jego celem jest mądra pomoc, czyli taka, która daje szansę na zmianę.
Dlatego do projektu trafiają tylko te rodziny, dla których kontakt i spotkania
z wolontariuszami oraz wsparcie materialne będą impulsem do zmiany.

Każdy z nas może się włączyć do pomocy .

Chcesz zrobić Szlachetną Paczkę rodzinie z Włodawy bądź okolic,
a nie wiesz jak ??? Oto prosta instrukcja w kilku krokach…

Czytaj dalej i komentuj


Spotkanie w zakładzie karnym

Wczoraj włodawscy policjanci przeprowadzili spotkanie z 11 osadzonymi w Zakładzie Karnym we Włodawie. Pogadanka odbyła się w ramach programu resocjalizacyjnego dla skazanych, którzy odbywają karę za prowadzenie pojazdów w stanie nietrzeźwości. Podczas spotkania zostały omówione: wpływ alkoholu na organizm człowieka, konsekwencje prawne kierowania w stanie nietrzeźwości oraz  mity na temat spożywania alkoholu a kierowania pojazdem.

Czytaj dalej i komentuj


Ankieta

Jak oceniasz nowy wygląd strony?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...