Gm. Włodawa. Czy sezon nad Jeziorem Białym już się rozpoczął?

Jezioro Białe od lat cieszy się dużym zainteresowaniem turystów. W sezonie wynajęcie pokoju lub domku jest praktycznie niemożliwe. Ci, co mają więcej szczęścia i mniejsze wymagania, znajdują wolne miejsce na polu namiotowym. A jak zapowiada się ten sezon?

Widzieliśmy, że nad jeziorem pojawiają się już pierwsi turyści. Pogoda jest bardzo zachęcająca, chociaż woda długo jeszcze nie będzie miała odpowiedniej do kąpieli temperatury. Zazwyczaj dopiero w czerwcu jest nieco nagrzana. Śmiałkowie jednak kąpią się już podczas majówki. Pozostali spacerują na świeżym powietrzu.

Czy w Okunince na wspomniany długi weekend znajdziemy wolne miejsca noclegowe? Sprawdziliśmy, że tak, ale za taki pobyt będziemy musieli słono zapłacić. Chociaż ceny są już stabilne i w większości miejsc nie wzrosły w porównaniu do ubiegłego roku, nadal urlop będzie dość kosztowny.

Ceny za dobę hotelową w sezonie zaczynają się od 250 złotych, ale sięgają nawet 800 za pokój dwuosobowy. Bardziej opłaca się skorzystać z oferty wynajęcia domku letniskowego, ale wtedy musimy zapewnić sobie wyżywienie na „własną rękę”. Za dobę zapłacimy wtedy od 200 do 600 złotych za domek, wszystko zależy od standardu.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Super Tygodnia.

Skip to content