Dni otwarte we włodawskiej komendzie

Za nami Dzień Otwarty we włodawskiej komendzie. Uczniowie zwiedzili jednostkę oraz dowiedzieli się o pracy policjantów w poszczególnych wydziałach. Wszyscy zainteresowani mogli uzyskać informacje o zatrudnieniu w Policji oraz warunkach przyjęć. Prezentacja wyposażenia policyjnego, pokaz używanych sprzętów przez SPKP w Lublinie, czy bezpośrednia rozmowa z dzielnicowym, to tylko niektóre z atrakcji jakie czekały na zwiedzających.

Dzisiaj, w ramach „dni otwartych” jednostki gościliśmy w komendzie uczniów szkoły Zespół Centrum Kształcenia Rolniczego w Korolówce – Osadzie. Uczestnicy mieli okazję dowiedzieć się jak wygląda proces rekrutacji kandydata do służby w Policji. Podczas pogadanki, uczniowie uzyskali cenne i praktyczne wskazówki jak przygotować się do etapu sprawności fizycznej, testu wiedzy oraz badań psychologicznych.

Poza tym wszyscy, którzy postanowili skorzystać z zaproszenia mieli okazję dowiedzieć się wiele o pracy policjantów poszczególnych wydziałów. Chętni mogli spotkać się z dzielnicowym czy policjantem Samodzielnego Pododziału Kontrterrorystycznego Policji. Dużo pytań skierowanych było do dzielniocowego, który przybliżył naszym słuchaczom swoją codzienną służbę.

Dodatkową atrakcją było spotkanie z policjantami SPKP w Lublinie, którzy zaprezentowani swoją pracę. Poprzez zlecanie zadania praktycznego dla chętnych uczestników, wszyscy mogli zobaczyć jak ciężko wykonywać jest swoje obowiązki, gdy mamy na sobie ponad 30-kilogramowy kombinezon, chroniący naszych funkcjonariuszy podczas pracy pirotechnicznej.

Uczniowie z zaciekawieniem przyglądali się również poczynaniom robota, który zamiast minera-pirotechnika może podjąć pakunek zdalnie sterowany przez przenośny pulpit.

aspirant sztabowy Kinga Zamojska – Prystupa
KPP Włodawa

Skip to content