Piraci drogowi stracili prawo jazdy na trzy miesiące

W ciągu weekendu włodawska drogówka zatrzymała prawo jazdy dla trzech kierujących, którzy pędzili w obszarach zabudowanych powyżej 50 km/h. Wszyscy stracili uprawnienia na 3 miesiące oraz zostali ukarani wysokimi mandatami karnymi.

W sobotę, przed godziną 10:00 patrol ruchu drogowego w miejscowości Rudka Łowiecka zatrzymał do kontroli drogowej 26- letniego kierującego audi, który jechał 105 km/h w obszarze zabudowanym. Mieszkaniec gminy Hańsk utracił uprawnienia na 3 miesiące i został ukarany mandatem karnym za popełnione wykroczenie.

Drugi z kierujących wpadł w nieco ponad godzinę w tym samym miejscu. Policjanci zatrzymali hyundaia, którego 23-letni kierowca poruszał się z prędkością o 55 km/h za dużą od tej dozwolonej. Mieszkaniec gminy Hańsk również stracił prawo jazdy na okres 3 miesięcy oraz otrzymał wysoki mandat.

Ostatni z piratów drogowych został zatrzymany w niedzielę we Włodawie. Po godzinie 8:00 policjanci zatrzymali rekordzistę tego weekendu. 64-latek poruszał się toyotą z prędkością 112 km/h, w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Mieszkaniec powiatu łukowskiego stracił uprawnienia jak jego poprzednicy. Za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem karnym.

Czuwanie nad bezpieczeństwem wszystkich użytkowników dróg jest priorytetem policjantów ruchu drogowego. Kierowcy, którzy łamią przepisy i jeżdżą z nadmierną prędkością, będą ponosić konsekwencje. Głównie z tej przyczyny dochodzi do największej liczby kolizji i wypadków drogowych. Nie ma więc pobłażania na takie nieodpowiedzialne zachowanie kierowców!

aspirant sztabowy Kinga Zamojska-Prystupa
KPP Włodawa

Skip to content