Podstrefa jest, inwestorów brak

Radny Mariusz Czuj złożył pisemną interpelację dotyczącą efektów istnienia włodawskiej podstrefy ekonomicznej. W odpowiedzi usłyszał o wojnie, pandemii i staraniach promocyjnych oraz działaniach na „tronie” Urzędu Miejskiego.

O włodawskiej podstrefie ekonomicznej słychać głośno od co najmniej dziesięciu lat. W 2014 r. Wiesław Muszyński tak mówił: – Pomysłem na ich (inwestorów – przyp. red.) przyciągnięcie jest planowana przez nas podstrefa ekonomiczna. Będziemy rozmawiać z gospodarzami stref, którzy rozglądają się za nowymi terenami i możliwościami. Naszym partnerem w tym przedsięwzięciu może być gmina Włodawa.

Po dekadzie starań i niemal kompletnym braku efektów o tę sprawę zapytał radny Mariusz Czuj. Prosił m.in. o informacje, jakie decyzje, przedsięwzięcia, rozmowy z inwestorami od 2018 r. podjęła Gmina Miejska i jak promowana jest ta podstrefa w lokalnej prasie, mediach społecznościowych, wśród przedsiębiorców i inwestorów.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Nowego Tygodnia.

1 Komentarz do "Podstrefa jest, inwestorów brak"

 1. Widać jakie to wodzirej ma układy biznesowe, które miały pozwolić mu na ściągnięcie inwestorów do Włodawy.
  A ile kosztuje Wlodawę ta podstrefa?

 2. Widać jakie wodzirej ma układy biznesowe, którymi się tak chwalił, a które miały pomóc mu w przyciągnięciu inwestorów do Włodawy

 3. Trasa 812 dramatycznie wąska. Trasa 82? Dawno tam nie byłem ale chyba nie lepiej. 816 tajemnicza, 5 kategorii. Z Włodawy wszędzie daleko. Nawet lekarzom nie chce się przyjeżdżać. Miasteczko nad rzeczka, nawet dwiema i co? Taki klimat.

 4. Mariusz, nie ma, nie było i nie będzie….za daleko, za drogo, jaki sąsiad za miedzą każdy widzi,brak kadry i wiele innych czynników. W tej sytuacji nikt prochu nie wymyśli nawet towarzysze z PiSu.

 5. I pacynka nie wiedział, jaka infrastruktura otacza Włodawę, gdzie znajduje się to miasto, nie analizował sensu otwarcia podstrefy?
  Żałosny człowieczek, który zrobi wszystko by tylko utrzymać się na stołku, bo na kosmetykach samochodowych tyle nie zarobi.

 6. Bo taniej kupować z Ukrainy i Chin niż u nas produkować … .

 7. Kapitalizm Włodawie nie grozi! Nie piszę tego z satysfakcją. Miasto jest w czarnej dupie i niestety wszyscy zaczęli się w tej dupie urządzać! Młodzi wyjeżdżają, zostają Ci co mają pracę w urzędzie, służbach lub pracują w rodzinnych biznesach. Emerytów coraz mniej bo nie wszyscy którzy wyjechali w latach 90 i 2000 wrócą tutaj na jesień życia. Smutne to wszystko i tyle. Może coś się kiedyś zmieni na lepsze czego wszystkim życzę.

 8. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content