Nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i doprowadziła do kolizji

Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu jest jedną z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych. Kierująca samochodem osobowym marki Toyota nie zastosowała się do tej zasady, w wyniku, czego doszło do zderzenia z prawidłowo jadącym volkswagenem. Za popełnione wykroczenie 61-latka została ukarana mandatem.

W piątek policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło przed godziną 15:00 na skrzyżowaniu ulic Tysiąclecia PP oraz Jana Pawła II we Włodawie. Na miejscu ustalono, że 61-letnia mieszkanka powiatu włodawskiego kierująca samochodem marki Toyota jadąc ulicą Kraszewskiego w kierunku ulicy Jana Pawła II, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu dla poruszającego się ulicą Tysiąclecia PP volkswagena kierowanego przez 36-letnią mieszkankę powiatu chełmskiego. Badanie na zawartość alkoholu wykazało, że kierowcy byli trzeźwi. Posiadali uprawnienia do kierowania. Z uwagi na uszkodzenia obu pojazdów policjanci zatrzymali dowody rejestracyjne.  Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń.

Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym 61-latka została ukarana mandatem.

Apelujemy o zachowanie ostrożności i skupienie uwagi na drodze. Każdy kierowca przed manewrem, który zamierza wykonać powinien upewnić się, czy nie spowoduje tym zagrożenia dla innych uczestników ruchu.

aspirant sztabowy Kinga Zamojska-Prystupa

1 komentarz "Nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i doprowadziła do kolizji"

  1. Niebezpiecznie skrzyżowanie.Znak ustąp dla kierowców jadących Jana Pawła ale stan fatyczny powinien być stop!Problem to auta jadące Tysiąclecie do strony ronda.Dobry asfalt,trochę z górki i już cisną spokojnie ponad 50 km/h Widoczność na 200 metrów to trochę za mało dla niektórych.Często tamtędy jeżdżę i kilka razy musiałem się ratować ostrym gazem ,choć jak ruszałem spod Stokrotki, to w zasięgu wzroku nie było aut..Problem jest i masa zdarzeń w tamtym miejscu.Zróbcie ograniczenie bo ktoś tam kiedyś zginie.

  2. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content