Scena na Okopcu, kładka nad Włodawką

Do przyszłego roku na zbiorniku Okopiec powstanie amfiteatr na wodzie oraz wybudowana będzie kładki pieszo-rowerowa na rzece Włodawce. Koszt to prawie 6 mln zł.

4 kwietnia włodawski ratusz rozstrzygnął przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej i wykonanie robót budowlanych polegających na zagospodarowaniu zbiornika wodnego Okopiec przy rzece Włodawce we Włodawie wraz z budową kładki pieszo-rowerowej.

Zadanie zostało podzielone na dwie części: „Budowa amfiteatru wraz z infrastrukturą towarzyszącą na terenie miejskiego zbiornika wodnego Okopiec we Włodawie” oraz „Budowa kładki pieszo-rowerowej na rzece Włodawce wraz z infrastrukturą towarzyszącą”.

Do przetargu przystąpiły dwie firmy: z Warszawy i z Piaseczna. Na chwilę przed otwarciem ofert miasto poinformowało o kwocie, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Na budowę amfiteatru na wodzie 2 mln 200 tys. zł (z czego: 1 210 tys. zł w 2024 r. i 990 tys. zł w 2025 r.), zaś na budowę kładki 3 mln 700 tys. zł (z czego: 1 887 tys. zł w 2024 r. i 1 813 tys. zł w 2025 r.). Firma ze stolicy, która przetarg wygrała. „wstrzeliła się” w te ceny niemal co do grosza. Za budowę amfiteatru zaoferowała 2 199 875,29 zł, zaś za budowę kładki 3 699 034,00 zł. Ich konkurent z Piaseczna mocno „przestrzelił”, wyceniając budowę amfiteatru na ponad 3,6 mln zł.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Nowego Tygodnia.

1 Komentarz do "Scena na Okopcu, kładka nad Włodawką"

 1. musieli widzieć kosztorys inwestorski. warszawiaki- cwaniaki.

 2. Może się okazać,że ten cwaniak warszawiak on był geboren na Al. Wyzwolenia 🙂

 3. okopiec to smirdziejówka

 4. A z czego ma być finansowane to wielkie przedsięwzięcie??

 5. No bo jak można robić zalew powyżej powierzchni Włodawki? To może elektrownię szczytowo-pompową? Będzie wymiana wody, nie będzie śmierdziejówki

 6. “Otóż to” – można Okopiec jest wyłożony “bentomatą”, która nie przepuszcza wody. Jest a raczej powinna być pompa w Osirze do napełniania a zrzut może odbywać sie “mnichem” -jeżeli wieszco to jest. PROBLEMEM jest jakość wody do napełnienia zbiornika. Czy ktoś badał jakość wody? Wątpię. Wg instrukcji eksploatacyjnej powinna być uzupełniana woda a kiedy była ostatnio. Dyrekcja Osiru pewnie nie wie ,że takie coś jest.

 7. Mnichem? Akurat nie wiem.

 8. “Otórz to” jeśli nie wiesz to udaj się na okopiec i zobaczysz go od strony Włodawki. Urządzenie betonowe z szandorami.

  • Ok, jeśli tak, to widocznie pompy nie dają rady z nową wodą do wymiany w zbiorniku. Ale dzięki za odpowiedź.

  • nie ma potrzeby nigdzie jechać i cokolwiek oglądać, z tego co wiem mnich to urządzenie melioracyjne często stosowane na stawach rybnych służące do piętrzenia i spuszczania wody.

 9. Nie pompy a jedna pompa doskonale da sobie radę ale trzeba pompować. Pani dyrektor Osiru oszczędza. Jak zajmował się tym były prezes koła PZW Stasio Grzeluk to był porządek i odpowiedni poziom wody w zbiorniku . Max. napełnienie +262cm na łacie wodowskazowej usytuowanej przy mnichu.

  • Pani dyrektor osiru oszczędza nie tylko na pompie na okopcu, ale przede wszystkim na ogrzewaniu na basenie. Dzieci nie chcą przez to chodzić na zajęcia bo zimno!!

   • To co robi fotowoltaika? Może trzeba zamontować panele ogrzewające wodę? Tak przy okazji wiem, że można zrobić zalew wysoko. Tyle wiedzy technicznej, to mam. Ale, czy to celowe? Wątpię.

 10. Różnica w poziomie Włodawki i zbiornika nie jest duża. Można zamontować kafar wodny, lub zwykłe koło czerpakowe jakie jest przy moście na Włodawce. Duże koło stanowić będzie niewątpliwą atrakcję turystyczną i bez kosztowo pompować wodę do zbiornika. Władzom zalecam przejrzenie filmików internetowych. Ciekawe pomysły watro kopiować

 11. “Sekator” po co ten kafar wodny? Kafar służy do wbijania pali, zabijania “ścianek larsena” itp. a nie do uzupełnianiwa wody w zalewie.

 12. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content