Konferencja „Cukrzyca epidemią XXI wieku”

cukrzyca

Stowarzyszenie „Łączmy siły” zaprasza na konferencję z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych. Tegoroczne spotkanie pod hasłem „Cukrzyca epidemią XXI wieku ” odbędzie się 3 grudnia 2015 roku w Sali Konferencyjnej Urzędu Miasta we Włodawie.

Czytaj dalej i komentuj

Wczoraj małe dzieciaki, a dziś dumne przedszkolaki – pasowanie na przedszkolaka w „Smerfikach”

s2

20.11.2015 r. w Przedszkolu Miejskim nr 2 najmłodsze dzieci z grupy „Smerfiki” były bohaterami uroczystości pasowania na przedszkolaka. Wydarzenie to było zwieńczeniem procesu adaptacyjnego naszych milusińskich. Zgromadzeni licznie rodzice znaleźli się w Krainie Smerfów. Najbliżsi z dumą wypatrywali własne pociechy oraz podziwiali występy małych Smerfów i Smerfetek. Przedszkolaki wspaniale śpiewały, tańczyły oraz recytowały wiersze.

Czytaj dalej i komentuj

Podatki i opłaty na 2016 rok

Włodawa Zaledwie kilkanaście minut zajęło radnym przyjęcie jedenastu chwał. Większość dotyczyła ustalenia opłat i podatków na 2016 r.

Pierwszy z projektów dotyczył zmian w budżecie. Oprócz drobnych przesunięć pieniędzy pomiędzy paragrafami trzeba było wygospodarować dodatkowe kilka tysięcy złotych na odprawę emerytalną dla dyrektor Włodawskiego Domu Kultury Lucyny Lipińskiej. Odchodzi z pracy z końcem grudnia. Na pożegnanie otrzyma trzymiesięczną pensję.

Czytaj dalej i komentuj

Jezioro Białe coraz bardziej zanieczyszczone

jezioro_biale

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Lublinie alarmuje, że wkrótce woda może stracić pierwszy stopień czystości.

Gmina Włodawa Z powodu intensywnego użytkowania rekreacyjnego Jezioro Białe jest coraz bardziej zanieczyszczone.

Badania wód powierzchniowych prowadzone są w tzw. 6-letnich cyklach planów gospodarowania wodami. Kończą się w tym roku i trwa podsumowanie uzyskanych wyników. Okazuje się, że stan wody w Okunince pogarsza się.

Czytaj dalej i komentujWłodawska biblioteka po raz trzeci najlepsza w województwie!

W czwartek, 19 listopada 2015 r., w Pałacu Rzeczypospolitej (siedziba Biblioteki Narodowej) w Warszawie, odbyła się Gala Rankingu Bibliotek 2015, podczas której nagrodzone zostały samorządy najbardziej zaangażowane w kulturalny rozwój swojej gminy. Wyróżnieni zostali ci, dla których dobrze działająca biblioteka jest najlepszym świadectwem dbałości samorządu o zapewnienie łatwego i bezpłatnego dostępu do kultury, wiedzy i nowych mediów. Podczas uroczystości dyplom przyznający włodawskiej książnicy „Tytuł najlepszej biblioteki w województwie lubelskim w RANKINGU BIBLIOTEK” oraz dyplom przyznający „Miejskiej Bibliotece Publicznej we Włodawie VII miejsce w RANKINGU BIBLIOTEK” z rąk Grzegorza Gaudena, dyrektora Instytutu Książki i Ewy Usowicz, zastępcy redaktora naczelnego dziennika „Rzeczpospolita” odebrali Burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński oraz dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włodawie Jacek Żurawski.

Czytaj dalej i komentuj

Ankieta

Jak oceniasz nowy wygląd strony?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...