Plebiscyt „Włodawianin Roku 2015” rozstrzygnięty

wr1W niedzielę 19 czerwca podczas Dni Włodawy poznaliśmy zwycięzcę plebiscytu „Włodawianin Roku 2015”. Kandydatów do plebiscytu mogły zgłaszać włodawskie stowarzyszenia, oraz jednostki organizacyjne Gminy Miejskiej Włodawa. Do konkursu zgłoszonych zostało ośmiu kandydatów : Edmund Brożek, Jacek Chęć, ks. Stanisław Dadas, Bogusława Górska, Józef Kędzierawski, Arkadiusz Rubacha, Irena Rutkowska i Elżbieta Wołoszun. W trwającym od 27 maja do 10 czerwca głosowaniu zwyciężyła Bogusła Górska. Dyplom i statuetkę laureatce plebiscytu wręczył Burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński.

(więcej…)

Czytaj dalej i komentuj

Sportowcy wyróżnieni

Dni Włodawy to nie tylko zabawa. To również doskonała okazja do wyróżnień i podziękowań. Dwunastu zawodników: szachista, zapaśnicy, kickboxerzy i tenisiści stołowi, oraz pięciu trenerów odebrało z rąk Burmistrza Włodawy Wiesława Muszyńskiego wyróżnienia za osiągnięcia sportowe i godne reprezentowanie Włodawy na arenach sportowych w kraju i za granica.

(więcej…)

Czytaj dalej i komentuj



Nabór do klasy sportowej o profilu tenis stołowy

SMS Włodawa i Dyrektor ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie ogłasza nabór dla dziewcząt i chłopców do klasy sportowej o profilu tenis stołowy, w roku szkolnym 2016/2017.

W programie klasy m.in.: zwiększona liczba zajęć wychowania fizycznego (10 godzin tygodniowo), udział w rozgrywkach organizowanych przez PZTS, LOZTS, SZS, udział w obozach letnich i zimowych. Ponadto szkoła i klub zapewniają odpowiednią bazę treningową. Zainteresowanych prosimy o kontakt telefoniczny 609 852 609 lub adres e-mail: bozena2904@o2.pl Liczba osób ograniczona.

Czytaj dalej i komentuj

Rewitalizacja Włodawy za unijne pieniądze

Miasto Włodawa już dostało środki z nowego budżetu unijnego na lata 2014-2020. Jako jeden z pierwszych samorządów złożyło wniosek w konkursie na przygotowanie programów rewitalizacji jeszcze w grudniu 2015 r.

Rewitalizacja to proces wyprowadzania ze stanu kryzysowego obszarów zdegradowanych lub nawet całych miast. Dotyczy to spraw społecznych, takich jak bieda, bezrobocie czy marginalizacja społeczna, gospodarczych oraz przestrzennych. Najważniejszą rolą programów rewitalizacji to współpraca różnych podmiotów, samorządu, przedsiębiorców, organizacji pozarządowych czy grup mieszkańców, aby projekty wzajemnie się dopełniały.

Dalszą część wiadomości znaleźć można na stronie Nowego Tygodnia.

Czytaj dalej i komentuj

Skandal w spółdzielni zażegnany

9 czerwca grupa zdesperowanych mieszkańców wystosowała do zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej we Włodawie protest, w którym żądała natychmiastowego przywrócenia częściowo zlikwidowanego placu zabaw dla dzieci przy ul. 1000-lecia PP nr 14 i 16 we Włodawie.

Tego samego dnia podczas walnego zgromadzenia członków SM przegłosowano zdecydowaną większością głosów przywrócenie placu zabaw. Kiedy plac zabaw będzie znów bawił? Zobaczymy.
Nie ma jednak nikogo, kto odpowiadałby za bulwersującą mieszkańców decyzję sprzed kilku tygodni o likwidacji placu zabaw. Bowiem urządzenia na placu były bezpieczne, z atestem i dobrze służyły maluchom.

(więcej…)

Czytaj dalej i komentuj

Najcenniejszy skarb Sobiboru

W Lasach Sobiborskich kryje się prawdziwy skarb. I nie jest to legendarne złoto ukryte przez Żydów wiezionych do hitlerowskiego obozu zagłady, ale niezwykle rzadka sowa. Zobaczenie czy zrobienie zdjęcia puszczyka mszarnego – bo o nim mowa – jest celem wielu wypraw, z których większość i tak jest skazana na niepowodzenie, bo ptak jest wyjątkowo rzadko spotykany.


Puszczyk mszarny (Strix nebulosa) to ptak ze strefy borealnej, którego najbliższe stałe lęgowiska znajdują się na Białorusi i Ukrainie. Ta niezwykle rzadka i piękna sowa, ustępująca wielkością tylko puchaczowi, w Polsce pojawiła się 6 lat temu. Ornitolodzy zaobserwowali kilka par w 2010 roku – wszystkie w lasach w okolicy Sobiboru i Włodawy. Dziś puszczyka mszarnego można spotkać w Puszczy Białowieskiej, Poleskim Parku Narodowym, czy naszych Lasach Sobiborskich.

(więcej…)

Czytaj dalej i komentuj

Chciał się wykąpać w nocy. Omal nie utonął

25-letni mieszkaniec gminy Konstantynów omal nie utonął w ubiegły weekend na Jeziorem Białym. Był pijany.

Z soboty na niedzielę, o godz. 1:40 policja dostała zgłoszenie, że przy plaży w Okunince topi się mężczyzna. Na miejscu mundurowi zastali dwie osoby. Powiedziały, że widziały mężczyznę, który wszedł do wody i od jakiegoś czasu z niej nie wychodzi.

(więcej…)

Czytaj dalej i komentuj

Drogi powiatowe i gminne z PROW-u

Zarząd Województwa Lubelskiego podjął uchwałę w sprawie zatwierdzenia listy operacji typu „Budowa lub modernizacja dróg lokalnych” objętych Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Powiat włodawski jako jedyny otrzyma dofinansowanie aż do 3 dróg. Inne gminy powiatu także będą remontowały z tego programu swoje drogi.

To jest wielki sukces powiatu – mówi Adam Panasiuk, wicestarosta włodawski. – Dzięki środkom PROW będziemy mogli przebudować trzy ważne dla nas odcinki dróg powiatowych: w Hannie drogę w kierunku Janówka, w Urszulinie w kierunku Wereszczyna oraz drogę Uhrusk-Łukówek. Prace na dwóch pierwszych drogach wykonamy w 2017 r., a w Uhrusku być może uda nam się rozpocząć inwestycję jeszcze w tym roku. Cieszymy się również z pozytywnie zweryfikowanymi wnioskami naszych gmin, tym bardziej, że w kilku przypadkach (np. wnioski gminy Urszulin) nasze partnerstwo w realizacji inwestycji dało dodatkowo 1 pkt, co pozwoliło na „załapanie się” na listę do dofinansowania. Dofinansowania PROW-u są dla nasz pierwszym etapem w poprawie stanu naszych dróg. W najbliższym czasie będą rozstrzygnięcia innych konkursów, m.in. tzw „schetynówek”, RPO czy środków transgranicznych. Jeżeli nam się powiedzie to czeka na nas w najbliższym czasie wiele inwestycji, które znacznie poprawią wizerunek naszych dróg powiatowych.

(więcej…)

Czytaj dalej i komentuj

Międzynarodowy Dzień Inwalidy we Włodawie

dzień inwalidy 1

Polski Związek Emerytów,Rencistów i Inwalidów we Włodawie był organizatorem uroczystości z okazji Międzynarodowego Dnia Inwalidy. Była to okazja do podziękowań, gratulacji i wyróżnień członków Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów we Włodawie, którzy wykazują się radością i pasją w bezinteresownej działalności na rzecz potrzebujących. Zarząd Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów we Włodawie z Przewodniczącą Ireną Rutkowską na czele znając potrzeby osób niepełnosprawnych dokłada wszelkich starań, by stworzyć warunki, które mają wpływ na poprawę jakości życia . Wykazuje wielką troskę o nadanie znaczenia wartościom nadrzędnym. W celu poprawienia warunków socjalno -bytowych zapewnia uczestnictwo w życiu społecznym i kulturalnym. W swoim wystąpieniu Przewodnicząca Irena Rutkowska podkreślała jak ważne są tego typu spotkania. Dzięki nim wzrasta poczucie wartości osób starszych i niepełnosprawnych. Przyczyniają się one również do wzrostu aktywności seniorów w życiu społecznym. Imprezę uświetniły występy zespołów muzycznych i śpiewaczych.

(więcej…)

Czytaj dalej i komentuj

Zapisy do Uniwersytetu Trzeciego Wieku we Włodawie

Włodawski Uniwersytet Trzeciego Wieku działający przy Polskim Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów we Włodawie rozpoczyna zapisy na rok akademicki 2016/2017.W swojej ofercie Uniwersytet ma szeroką gamę ciekawych wykładów i zajęć, prowadzonych przez profesjonalną kadrę prowadzącą. Zajęcia odbywają się w miłej atmosferze, są okazją do aktywnego spędzania czasu i zawierania nowych znajomości. Zapisy trwają do końca sierpnia 2016 roku. Wpisowe wynosi 60,00zł.
Szczegółowe informacje można uzyskać w biurze Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów we Włodawie, które mieści się przy ul J. Piłsudskiego 41. Biuro czynne jest we wtorki i czwartki w godzinach od 10 do 13.

UM Włodawa

Czytaj dalej i komentuj

Ankieta

Jak oceniasz nowy wygląd strony?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...