Studentów pomysły na Włodawę

Włodawa. Miasto odwiedziła sześćdziesięcioosobowa grupa studentów Wydziału Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej. Podczas zwiedzania zbierali materiały, które wykorzystają w trakcie warsztatów z projektowania przestrzennego.

(więcej…)

Czytaj dalej i komentuj

Komunikat Zarządzania Kryzysowego

Powiatowe Centrum Zarzadzania Kryzysowego we Włodawie informuje, że zgodnie z wytycznymi Szefa Obrony Cywilnej Województwa – Wojewody Lubelskiego w sprawie przeprowadzenia treningu Systemu Wykrywania i Alarmowania, w dniu 23 marca 2017 r. zostanie przeprowadzony w powiecie włodawskim treningu Systemu Wykrywania i Alarmowania, obejmujący swym zasięgiem wszystkie gminy powiatu.

(więcej…)

Czytaj dalej i komentuj

Jakub Oszust po raz trzeci w finale Olimpiady Wiedzy o Mediach!

Jakub Oszust uczeń klasy trzeciej II LO we Włodawie już po raz trzeci był w Wielkim dwuetapowym finale Olimpiady i po raz drugi został laureatem tej rywalizacji.  Rywalizacja była bardzo zacięta, przybrała  formę teleturnieju prowadzonego przez Tadeusza Sznuka: „ Jeden z dziesięciu”. Padały pytania zarówno z historii mediów, nagród Pulitzera, czy Polskich Telekamer. Wiedza i szczęście przesądziły o wygranej Kuby. Otrzymał Indeks na wybraną przez siebie w Polsce uczelnię wyższą, staż w wybranym medium oraz oczywiście nagrody rzeczowe

(więcej…)

Czytaj dalej i komentuj

POLICJANCI ZATRZYMALI 3 POSZUKIWANYCH MĘŻCZYZN

Dwa dni trwała akcja „Poszukiwany” przeprowadzona przez policjantów Komendy Powiatowej Policji we Włodawie. Celem działań było ustalenie miejsc pobytu i zatrzymanie osób ukrywających się przed organami ścigania i wymiarem sprawiedliwości. W efekcie w rękach stróżów prawa znalazło się 3 mężczyzn poszukiwanych na podstawie listów gończych.

(więcej…)

Czytaj dalej i komentuj

Zapraszamy na XII Noc z Andersenem

Zapisy na XII NOC Z ANDERSENEM
po okazaniu karty bibliotecznej
w Oddziale dla Dzieci MBP Włodawa

XII Noc z Andersenem, 31.03-01.04.2017 r.

ILOŚĆ MIEJSC na nocleg ograniczona – 50 MIEJSC
/uczniowie szkół podstawowych/

* Miejsce i termin:
MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA WE WŁODAWIE
Początek: 31 marca (piątek) godz. 19.00
Zakończenie: 1 kwietnia (sobota) godz. 8:00

(więcej…)

Czytaj dalej i komentuj

Tydzień z Internetem – „E-PASJONACI”

Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie
zaprasza na spotkanie Klubu EmerytUśmiechpl
w ramach międzynarodowej kampanii

Tydzień z Internetem
„E-PASJONACI”

Tydzień z Internetem 2017 r.

Środa, 29 marca 2017 r., godz. 12.00-14.00
Sala naukowa (II piętro) MBP Włodawa
ul. Przechodnia 13

e-Pasjonaci” to spotkanie dla różnych grup wiekowych, przede wszystkim dla osób dorosłych korzystających lub planujących rozpoczęcie korzystania z Internetu. W szczególności dla tych, których mogłyby zachęcić do tego przydatne i praktyczne materiały znajdujące się w sieci.

(więcej…)

Czytaj dalej i komentuj


Laureaci i finaliści z Publicznego Gimnazjum nr 1 we Włodawie

Jednym z najważniejszych sprawdzianów wiedzy uczniów jest udział w kolejnych etapach konkursów przedmiotowych, organizowanych pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty. W bieżącym roku szkolnym, po laur zwycięstwa na etapie wojewódzkim, sięgnęło sześcioro uczniów z miejskiej „jedynki”. Wśród zwycięzców, uzyskując zaszczytny tytuł laureata, znaleźli się: Jakub Wrzesień – język angielski, opiekun przygotowujący – pan Przemysław Tułacz.

(więcej…)

Czytaj dalej i komentuj

O inwestycjach zdecydują mieszkańcy

Zgodnie z zapowiedzią burmistrza Wiesława Muszyńskiego we Włodawie powstał budżet obywatelski w formie rezerwy celowej. Do końca kwietnia mieszkańcy Włodawy mogą zgłaszać propozycje zadań publicznych, które zostaną sfinansowane z rezerwy celowej. W tym roku miasto przeznaczy na ten cel 50.000 zł. – Spośród wszystkich zgłaszanych propozycji mieszkańcy będą mogli wskazać te, które są najbardziej potrzebne. Będzie to namiastka tzw. budżetu obywatelskiego, którego dotychczas w naszym mieście nie było. W tym roku przeznaczyliśmy na ten cel 50.000 zł. W kolejnych latach ta kwota będzie w miarę możliwości zwiększana. – mówi burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński.

(więcej…)

Czytaj dalej i komentuj


Korolowska i Tysiąclecia doczekają się remontu

Ponad 60 mln zł z budżetu państwa otrzymają w 2017 r. jednostki samorządu terytorialnego z woj. lubelskiego na dofinansowanie zadań związanych z budową i modernizacją dróg lokalnych. Uroczyste wręczenie umów odbyło się w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim. Wśród tych dróg, które otrzymają dofinansować są dwie powiatowe Włodawie – ulice: Tysiąclecia i Korolowska. Obie czekały kilkanaście lat na remont. Uroczystego odebrania umowy w imieniu powiatu dokonał starosta Andrzej Romańczuk.

(więcej…)

Czytaj dalej i komentuj


Zmiana wielkości czcionki