Znowu klęska miasta

Sztandarowy projekt Włodawy na rewitalizację starego miasta przepadł! Odpadł już na etapie formalnych kryteriów. Na pocieszenie pozostaje fakt, że wnioski powiatu, muzeum oraz Hanny przeszły tę ocenę i mają spore szanse na wielomilionowe dofinansowanie.

(więcej…)

Czytaj dalej i komentuj

Wschody Powiatu Włodawskiego

22 kwietnia br. odbędzie się gala, podczas której wręczone będą po raz pierwszy w historii honorowe tytułu „Wschody Powiatu Włodawskiego”. Zostaną one przyznane osobie, instytucji oraz firmie, które w ubiegłym roku wniosły największy wkład w promocję i rozwój powiatu. Nowe statuetki już czekają na zwycięzców. Zdaniem wielu – są rewelacyjne.

(więcej…)

Czytaj dalej i komentuj

Sesja Rady Powiatu – zaproszenie

RADA POWIATU WE WŁODAWIE informuje, że dnia 23 lutego 2017 r. o godz. 12.00 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego we Włodawie odbędzie się XXVIII sesja Rady Powiatu we Włodawie V kadencji.

Proponowany porządek obrad:

  1. Otwarcie sesji i uchwalenie porządku obrad.
  2. Przyjęcie protokołu z XXVII sesji Rady Powiatu we Włodawie V kadencji.
  3. Sprawozdanie Starosty Włodawskiego z wykonania uchwał Rady Powiatu we Włodawie pomiędzy sesjami.
  4. Informacja Starosty z działalności Zarządu Powiatu we Włodawie pomiędzy sesjami.
  5. Interpelacje, wnioski i zapytania radnych.
  6. Podjęcie uchwał:

(więcej…)

Czytaj dalej i komentuj

System rekomendacji Miejsc Przyjaznych Rowerzystom na szlaku GREEN VELO

Zapraszamy do udziału w systemie rekomendacji MIEJSC PRZYJAZNYCH ROWERZYSTOM na Wschodnim Szlaku Rowerowym GREEN VELO

Miejsca Przyjazne Rowerzystom (MPR-y) stanowią istotny element koncepcji rozwoju produktu turystycznego „Wschodni Szlak Rowerowy GreenVelo”. Idea MPR-ów polega na nawiązaniu trwałej współpracy z podmiotami oferującymi usługi noclegowe i gastronomiczne, a także z zarządcami atrakcji turystycznych. To pionierskie na skalę Polski rozwiązanie ma na celu stworzenie ujednoliconego systemu obsługi turystów rowerowych. Model współpracy przewiduje wybór obiektów w drodze transparentnego naboru, prowadzonego w oparciu o bardzo szczegółowy regulamin.

(więcej…)

Czytaj dalej i komentuj

OSTATNIE WOLNE MIEJSCA na BEZPŁATNE szkolenie

OSTATNIE WOLNE MIEJSCA na BEZPŁATNE szkolenie:

Monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie

w ramach projektu „Szkolenie + staż = praca”

Uczestnikiem projektu może być osoba w wieku 30 lat i więcej zamieszkująca na terenie powiatu włodawskiego spełniająca jeden z poniższych warunków:

  1. bezrobotna (I lub II profil pomocy), w tym długotrwale bezrobotna, rolnik i członkowie ich rodzin zarejestrowanych jako osoby bezrobotne, prowadzących indywidualne gospodarstwo rolne do 2 ha, zamierzających odejść z rolnictwa,

  2. bierna zawodowo, niepełnosprawna.

(więcej…)

Czytaj dalej i komentuj

Włodawa powalczy z gawronami

Gawrony we Włodawie były od zawsze i mocno dają się we znaki mieszkańcom. Na sąsiedztwo tych ptaków od wielu lat skarżą się przede wszystkim mieszkańcy bloków położonych w pobliżu parku miejskiego. To właśnie to miejsce szczególnie upodobały sobie gawrony. Również samo przejście przez park z roku na rok staje się coraz bardziej ryzykowne i grozi zabrudzeniem odzieży ptasimi odchodami.

(więcej…)

Czytaj dalej i komentuj

Pomnik Tadeusza Kościuszki doczeka się remontu

Burmistrzowi Włodawy udało się pozyskać środki na renowację pomnika Tadeusza Kościuszki. Dzięki temu niszczejący od wielu lat pomnik zostanie gruntownie wyremontowany. Porozumienie w tej sprawie podpisali burmistrz Wiesław Muszyński, Marian Mazurek Prezes Fundacji „Laetitia” i Edward Łągwa Prezes Stowarzyszenia „Renovabis”. – Dzięki porozumieniu, które podpisaliśmy z Fundacją „Laetitia” i włodawskim stowarzyszeniem „Renovabis”znajdujący się w centralnej części miasta pomnik doczeka się remontu. Jest to chyba najlepszy sposób upamiętnienia dwusetnej rocznicy śmierci Tadeusza Kościuszki. Odnowienie pomnika podniesie również rangę odbywających się tu uroczystości z okazji najważniejszych świąt państwowych. – mówi burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński.

(więcej…)

Czytaj dalej i komentuj


Przedszkolaki bezpieczne w Internecie

Podopieczni Miejskiego Przedszkola Integracyjnego we Włodawie w czwartek, 9 lutego świętowali Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). Miałam przyjemność uczestniczyć w tym wyjątkowym dniu, by wraz z Muchomorkami, Żabkami i Słoneczkami porozmawiać o dobrodziejstwach Internetu.

Miejskie Przedszkole Integracyjne we Włodawie, 09.02.17 r.

(więcej…)

Czytaj dalej i komentuj

Pączkujemy! – lutowe spotkanie DKK dla dzieci i młodzieży

W listopadzie minęły trzy lata od założenia Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci i młodzieży we włodawskiej bibliotece. W tym czasie sporo się zmieniło m.in. troszkę urośliśmy, zmieniliśmy szkoły, przybyło nam też klubowiczów. Bo jak się okazuje – czytanie zaraża! A w szczególności wśród rodzin. Bo nasz klub to:
31 spotkań klubu (w tym 351 odwiedzin) 20 członków (13 dziewczyn i 7 chłopców) a w tym aż 5 rodzeństw!

Spotkanie młodzieżowego DKK, 11.02.17 r.

(więcej…)

Czytaj dalej i komentuj

PODSUMOWANIE FERII Z MOSIREM

W tym roku akcja „Ferie z Mosirem” zakończyła się sporym sukcesem. Dzieciaki przez 2 tygodnie codziennie aktywnie spędzały z nami czas w godzinach 10.00 – 14.00. Oprócz zajęć na hali sportowej i zapaśniczej co drugi dzień odbywały się zajęcia na basenie. Sporą atrakcją było też lodowisko wylane przy obiektach MOSiR. W naszej skromnej wypożyczalni tylko przez okres ferii łyżwy wypożyczyło 450 dzieci (chociaż większość dzieci jeździła na swoich łyżwach). Pogoda nam sprzyjała, śniegu nie brakowało. Mogliśmy w związku z tym zorganizować kulig z ogniskiem i kiełbaskami, zabawą w śnieżki i innymi wygłupami na świeżym powietrzu nad Jeziorem Glinki. Było też saneczkowanie.

(więcej…)

Czytaj dalej i komentuj

Zaproszenie na spotkanie

W środę 8 lutego o godzinie 15.40 odbędzie się kolejne spotkanie Klubu Honorowego Dawcy Krwi we Włodawie.

– Tradycyjnie nasze spotkanie ma charakter otwarty. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Chcemy się spotkać i porozmawiać o planach na najbliższą przyszłość. Ponadto mamy dobre wieści dla aktywnych krwiodawców, jednak szczegóły zdradzimy dopiero na spotkaniu – mówi Tomasz Orzeszko, prezes KHDK.

Spotkanie odbędzie się w sali 26 (1. piętro) Urzędu Miejskiego we Włodawie. Będzie to również dobra okazja do wstąpienia w szeregi klubowiczów.

Czytaj dalej i komentuj

Accessibility
Zamknij