Aquapark już gotowy, wkrótce otwarcie. Będzie sporo atrakcji

Dobiegła końca budowa Centrum Sportów Wodnych. Inwestycję o wartości 33,1 mln zł brutto na zlecenie spółki Chełmski Park Wodny i Targowiska Miejskie zrealizowała Skanska. Pierwsi chełmianie skorzystają z obiektu już w listopadzie.

Skanska wybudowała trzykondygnacyjny budynek, w którym znajdują się baseny, sauny, łaźnie, wanny z hydromasażem oraz kompleks zjeżdżalni.

(więcej…)

Czytaj dalej i komentuj

Radny Zańko w Brukseli

W Parlamencie Europejskim w Brukseli zaprezentowano projekt międzynarodowej drogi wodnej E40 przez Polskę na Białoruś i Ukrainę, której znaczący odcinek biegnie przez woj. lubelskie. Promował ją m.in. radny powiatu włodawskiego – Mariusz Zańko, sekretarz gminy Kodeń, specjalista od nawadniania. Inicjatorem wyjazdu był eurodeputowany prof. Mirosław Piotrowski.

(więcej…)

Czytaj dalej i komentuj

Krajoznawcy odwiedzili unikalne miejsca

W ramach obchodów Dnia Turystyki Starostwo Powiatowe we Włodawie zorganizowano wyjazd w szczególnie atrakcyjnie historycznie miejsca w powiecie włodawskim i okolicach.

To była wycieczka szkoleniowa objazd turystyczno-krajoznawczy „Początki drogi ku niepodległości” w kontekście zbliżającej się setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości – mówi Mieczysław Tokarski, prezes włodawskiego PTTK o wycieczce, w której uczestniczyło ponad 40 osób – pasjonatów regionalnej turystyki.

(więcej…)

Czytaj dalej i komentuj

II Ballada Seniorska

Międzynarodowy Dzień Seniora połączony II Seniorską Jesienną Balladą świętowano w sali kina WDK. W uroczystości wzięło udział kilkuset seniorów i gości. Wśród wielu obecnych był również gospodarz miasta powiatu – starosta Andrzej Romańczuk, burmistrz Wiesław Muszyński oraz sanator prof. Józef Zając.

(więcej…)

Czytaj dalej i komentuj

Pierwsza siłownia napowietrzna we Włodawie

Z wielką przyjemnością informujemy, że wzbogaciliśmy się o małą siłownię napowietrzną.
Za Orlikiem zainstalowaliśmy kilka urządzeń: Wiosła, Orbitrek, Wyciskanie siedząc, które umożliwią wam poprawę kondycji fizycznej i pozwolą na aktywne spędzenie czasu na świeżym powietrzu. Sprzęt otrzymaliśmy dzięki dobrej współpracy Pana Burmistrza z Panem Starostą. Bardzo,bardzo dziękujemy,a mieszkańców Włodawy zapraszamy do nas.

14808802_1028182817301004_1673056558_o14787076_1028182873967665_1071811436_o

źródło – MOSiR Włodawa

Czytaj dalej i komentujZaproszenie na „Opowieści na wyciągnięcie ręki”

Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie oraz Grupa Mowa Żywa serdecznie zapraszają Mieszkańców Włodawy i Ziemi Włodawskiej na spotkanie z kulturą białoruską „Opowieści na wyciągnięcie ręki. Spotkanie z sąsiadami z Brześcia”.

Opowieści na wyciągnięcie ręki, 27.10.16 r.

Spotkanie odbędzie 27 października (czwartek) 2016 r. o godz. 17.00 w Galerii „Na Parterze” Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włodawie przy ul. Przechodniej 13.

(więcej…)

Czytaj dalej i komentuj