Promocja – Internet dla seniora

Jest nam niezmiernie miło poinformować Państwa, że do naszej oferty dołączyła promocja „Internet dla seniora”.

Już teraz mieszkańcy Włodawy, którzy ukończyli 60 rok życia mogą korzystać z usługi dostępu do sieci Internet w rewelacyjnej cenie 25zł miesięcznie PRZEZ CAŁY OKRES UMOWY.

 

Nazwa pakietu Promocyjna opłata abonamentowa Promocyjna opłata Instalacyjno-aktywacyjna Prędkość

 

Internet dla seniora 25,00 zł 1,00 zł 7mb/s
Czytaj dalej i komentuj

Najtańsza cyfrowa telewizja kablowa we Włodawie

Mamy przyjemność przedstawić Państwu ofertę najtańszej cyfrowej telewizji kablowej we Włodawie.

W cenie 24,90zł miesięcznie, otrzymają Państwo pakiet aż 108 kanałów (32HD) w tym kanały ogólne, informacyjne, sportowe, rozrywkowe, regionalne i dziecięce.

 

Usługa ta, dostępna jest także w pakiecie z Internetem w jeszcze atrakcyjniejszej cenie, szczegóły – http://et-media.pl/index.php/telewizja-cyfrowa/cennik-kablowej-telewizji-cyfrowej

Pełna lista kanałów znajduje się w tym miejscu – http://et-media.pl/index.php/telewizja-cyfrowa/pakiet-ekonomiczny-hd

Czytaj dalej i komentuj

UDANA AKACJA „POLSKA BIEGA”W MOSIR WŁODAWA – TŁUMY BIEGACZY !!

Słoneczna pogoda, rekordowa frekwencja, wspaniała atmosfera wśród uczestników! Tak najkrócej można opisać tegoroczne biegi w ramach akcji POLSKA BIEGA, które odbyły się 20 maja 2016 r. wokół obiektów sportowych MOSiR Włodawa przy ul. Szkolnej 4. 289 biegaczy stawiło się w piątkowe popołudnie by promować zdrowy i aktywny tryb życia.

Maksymalna trasa do pokonania wynosiła 3 km., ale każdy z uczestników pokonał dystans według własnego uznania i możliwości. Największą grupę biegaczy, jak co roku była młodzież włodawskich szkół wraz z opiekunami. Wszyscy uczestnicy po zakończonym biegu otrzymali pamiątkowy dyplom. Wszystkim uczestnikom, opiekunom serdecznie dziękujemy za udział, zachęcamy do aktywnego spędzania czasu wolnego oraz zapraszamy do udziału w biegu w przyszłym roku.

Fotorelację znaleźć można na stronie MOSiR Włodawa.

Czytaj dalej i komentuj

XV Festyn Integracyjny w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. ks. Jana Twardowskiego we Włodawie

W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. ks. Jana Twardowskiego we Włodawie odbył się XV Festyn Integracyjny objęty Honorowym Patronatem Starosty Włodawskiego.

Festyn Integracyjny zorganizowano dnia 20.05.2016r. na placu Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. ks. Jana Twardowskiego we Włodawie. Uroczystego otwarcia dokonała dyrektor Ośrodka Irena Dejer w towarzystwie wicestarosty włodawskiego Adama Panasiuka
i wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Janusza Kloca.

(więcej…)

Czytaj dalej i komentuj

PODWÓRKO NIVEA 2016 we Włodawie

Podobnie jak w ubiegłym roku nasze miasto bierze udział w konkursie firmy NIVEA – Podwórko NIVEA, w którym nagrodą jest jeden z czterdziestu nowoczesnych placów zabaw dla dzieci. Sukces zależy od ilości oddanych głosów na daną lokalizację, a więc to sami mieszkańcy mają wpływ na wygraną, wystarczy, że będą codziennie głosować. Zapraszamy wszystkich do głosowania CODZIENNIE w ramach akcji Podwórko
NIVEA we Włodawie 2016r.: Poniżej instrukcja głosowania co trzeba zrobić, tak niewiele a może pomóc:
1. Wejdź na stronę http://www.nivea.pl/Porady/ext/pl-PL/podworko2016
2. Załóż konto, zaznacz „Nie jestem robotem”, oznacz właściwie kod z obrazka CAPTCHA i naciśnij ZAREJESTRUJ SIĘ.
3. Potwierdź na swoim koncie e-mail wygenerowany link aktywacyjny.
4. Następnie wybierz lokalizację: Włodawa, ul. Kraszewskiego 63
5. Kliknij na „Głosuj”.
6. Zaznacz „Nie jestem robotem”, oznacz właściwie kod z obrazka CAPTCHA i celem oddania naciśnij „TAK”
6. Celem głosowania z urządzeń mobilnych: smartfonów, tabletów itp. ściągnij bezpłatną aplikację a będziesz otrzymywać codziennie przypomnienie o głosowaniu.
7. Głosuj CODZIENNIE aż do 30.06.2016r. i zaproś znajomych do akcji.

(więcej…)

Czytaj dalej i komentuj


Pierwsze wypłaty 500 plus

Trwa składanie wniosków do programu Rodzina 500 plus. – Pierwsze pieniądze trafią do rodzin od 25 maja – mówi Anna Borkowska-Łuć, kierownik włodawskiego MOPS-u. – Tak późno, bowiem było bardzo wiele błędów we wnioskach o płatność.

(więcej…)

Czytaj dalej i komentuj

Mistrz Świata Muaythai odwiedził Włodawę

W poniedziałek 16 maja Włodawę odwiedził Interkontynentalny Mistrz Świata w boksie tajskim Rafał Simonides. Pierwszym punktem wizyty było spotkanie z uczniami włodawskich gimnazjów w hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji we Włodawie. Zawodnicy przedstawili krótki film poświęcony prowadzonej przez nich akcji „Muaythai przeciw narkotykom”. Prezentowali swoje osiągnięcia oraz opowiadali o podróżach do Tajlandii gdzie Muay thai jest istotną częścią kultury. Uczniowie mogli również wziąć udział we wspólnym treningu z Rafałem Simonidesem, który ku zadowoleniu zgromadzonych, dał krótki pokaz swoich umiejętności.

mt1z

(więcej…)

Czytaj dalej i komentuj

Kulik w gm. Siedliszcze będzie drugą Bogdanką. To tu powstanie kopalnia Jan Karski

Decyzja zapadła – spółka PD Co wybuduje kopalnię im. Jana Karskiego we wsi Kulik, w gminie Siedliszcze. Produkcja węgla ma ruszyć najpóźniej w 2023 roku.
Lokalizację nowej kopalni PD Co, polska spółka-córka australijskiej firmy Prairie Mining, ogłosiła w poniedziałek na konferencji w Lublinie. – Zdecydowaliśmy, że infrastruktura naziemna powstanie w pobliżu miejscowości Kulik, w gminie Siedliszcze. Bazując na warunkach geologiczno-górniczych i analizach ekonomicznych, uważamy, że będzie to optymalna lokalizacja – mówi Benjamin Stoikovich, prezes Prairie Mining.
(więcej…)

Czytaj dalej i komentuj

Poleskie Lato wraca do muszli

Sztandarowa włodawska impreza – Międzynarodowe Poleskie Lato z Folklorem – wraca do amfiteatru przy klasztorze Paulinów. Tym razem sąsiedzi nie mają nic przeciwko temu.
Ostatnie Poleskie Lato w amfiteatrze odbyło się w 2012 r. W dwóch kolejnych latach brakowało na tę imprezę pieniędzy. Także pomysłu na nowe miejsce po tym, jak zagospodarowujący odzyskany klasztor ojcowie paulini zaczęli krzywo patrzeć na imprezy w amfiteatrze.

(więcej…)

Czytaj dalej i komentuj

Nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej we Włodawie

18 maja podczas XXIII nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej we Włodawie radni przyjęli dwie uchwały.Pierwsza dotyczyła zmian w budżecie miasta i związana była z przyznaniem Włodawie dotacji w wysokości 137 000 przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

– Przekazane przez ministerstwo środki, razem z zapisanym wcześniej w budżecie wkładem własnym zostaną przeznaczone na zakup projektora cyfrowego. Dzięki temu możliwe będzie uruchomienie we Włodawie kina cyfrowego 3D. Zgodnie z umową zawartą z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego planowany jest zakup min. projektora cyfrowego umożliwiającego projekcje kinowe 2D/3D, systemu projekcji 3D oraz ekranu kinowego. Pierwsze seanse we włodawskim kinie odbędą się tuż po wakacjach – wyjaśnia Burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński.

Druga z przyjętych uchwał dotyczyła przekazania aportem terenu na którym znajduje się włodawski amfiteatr Miejskiemu Przedsiębiorstwu Gospodarki Komunalnej. Amfiteatr nadal będzie stanowił majątek miasta, jednak jego zarządcą będzie teraz miejska spółka. Pozwoli to na stałe pielęgnowanie i utrzymanie terenu oraz samego obiektu.

– Już na początku maja MPGK rozpoczęło porządkowanie terenu włodawskiego amfiteatru. Zaplanowane są również drobne prace remontowe. Wszystko po to by już w tym roku Międzynarodowe Poleskie Lato z Folklorem mogło wrócić na włodawską „muszlę”. Mieszkańcy maja duży sentyment do tego miejsca z którym nieodłącznie związane jest włodawskie święto światowego folkloru. – dodaje W. Muszyński.

Źródło – um.wlodawa.eu

Czytaj dalej i komentuj

Pomoc prawna dla najsłabszych

Codziennie w dni robocze w Starostwie Powiatowym we Włodawie czynny jest punkt bezpłatnej obsługi prawnej. Pomoc prawna jest świadczona przez adwokatów i radców prawnych. Jednak nie dla wszystkich.

Od początku roku 2016 na terenie całej Polski zaczął funkcjonować system darmowej pomocy prawnej. Stworzony został dostęp do nieodpłatnej pomocy prawnej świadczonej osobiście przez adwokata lub radcę prawnego w lokalach udostępnionych przez powiaty. We włodawskim starostwie są dwa punkty prowadzone przez powiat oraz przez lubelskie Stowarzyszenie Równych Szans „Bona Fides”. Oba mieszczą się w starostwie na II piętrze.

(więcej…)

Czytaj dalej i komentuj

Ankieta

Jak oceniasz nowy wygląd strony?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...