Zobacz Telewizję od kuchni i poczuj się jak gwiazda!

Korolowscy uczniowie w programie “Jaka to melodia”

W dniu 17 stycznia 2019 roku uczniowie ZSCKR w Korolówce – Osadzie skorzystali z zaproszenia do studia nagrań programu „Jaka to melodia”.

Polski teleturniej o tematyce muzycznej jest już obecny 22 lata na antenie TVP1. Popularny i utytułowany wieloma nagrodami, m.in. Złotą Telekamerą, cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem widzów, niezależnie od wieku i upodobań muzycznych, bije rekordy oglądalności. Od września 2018 roku prowadzącym jest Norbert „Norbi” Dudziuk, piosenkarz, prezenter telewizyjny i radiowy, znany z takich przebojów, jak „Kobiety są gorące”, „Mazurski cud”.

Program realizowany jest w systemie playback on w studiu 5 bloku F mieszczącym się w siedzibie Telewizji Polskiej przy ul. Woronicza 17 w Warszawie. Zawodnicy mają za zadanie rozpoznać na czas utwory muzyczne i podać ich tytuły. Udział w programie został przyjęty z ogromnym entuzjazmem, ponieważ dla wielu młodych ludzi była to okazja, być może jedyna w życiu, aby zobaczyć profesjonalne studio nagrań, poznać telewizję „od kuchni”, ludzi odpowiedzialnych za każdy element układanki tworzącej magię niebieskiego ekranu i niewątpliwie poczuć dreszczyk adrenaliny związany z rywalizacją pomiędzy uczestnikami teleturnieju. Niezapomnianym doświadczeniem był aktywny, fizyczny udział w nagraniach 6 odcinków muzycznego show. Młodzież na widowni spontanicznie wczuła się w gorącą atmosferę medialnego wydarzenia, której głównym aktorem był prowadzący Norbi, a wykonywane piosenki wzbudzały zasłużony aplauz. Był to czas porywającej zabawy połączony z nabywaniem zupełnie nowej wiedzy i umiejętności. Nagranie programu muzycznego wymaga wiele czasu i cierpliwości. Najmniejszy błąd, nawet językowy, powodował, że daną scenę trzeba było powtarzać niekiedy wielokrotnie. Cały sztab ludzi: operatorów, oświetleniowców, dźwiękowców, charakteryzatorów, obsługi technicznej, obsługi widowni itd. tworzy zgrany zespół, którego celem jest wyemitowanie kolejnego odcinka, dostarczającego mnóstwa emocji.

Było to ciekawe doświadczenie zarówno dla fanów programu, jak i dla tych, którzy chcieli poznać tajemnice mediów i świat iluzji. Wielu młodych ludzi wciąga świat wielkiego ekranu, kariera muzyczna, filmowa, artystyczna.

W szkole rolniczej w Korolówce – Osadzie rodzą się również takie pasje i rozwijają talenty. W cieszącym się dużym zainteresowaniem serialu medycznym „Na sygnale” pojawia się często postać Łukasza Kędziora, w którą wcielił się absolwent tej placówki Łukasz Jaszczuk. Podobno zobaczymy go w serialu TVN „Na Wspólnej”. Na co dzień gra w Teatrze 13 Legionowo. Z kolei Marcin Woszczewski, twórca Teatru OKO w Rudej –Hucie, odnosi sukcesy na scenach teatralnych w Polsce i zagranicą. Często sentymentalnie odwiedza Korolówkę, a zwłaszcza internat, grając kolejne spektakle dla jego mieszkańców. Swoją drogę zaczynali tu, w szkolnym teatrzyku, kabarecie.

Ewa Krzywania

1 komentarz "Zobacz Telewizję od kuchni i poczuj się jak gwiazda!"

  1. He he he Śmiechu warte

  2. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content