Ujawniono zanieczyszczenie wód granicznych

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej podczas realizacji czynności związanych z ochroną granicy państwowej, ujawnili zanieczyszczenie rzeki granicznej Bug.

Jednym z ustawowych zadań Straży Granicznej jest: zapobieganie zanieczyszczaniu wód granicznych. Realizując ten ustawowy obowiązek, funkcjonariusze NOSG, podczas prowadzonych patroli granicznych, zwracają również uwagę na to czy rzeka graniczna Bug, nie jest w jakikolwiek sposób zanieczyszczana.

W listopadzie oraz grudniu ubiegłego roku na terenie powiatu włodawskiego, funkcjonariusze Placówki SG we Włodawie, zauważyli spuszczanie do rzeki granicznej, przez rurę ściekową, płynów o intensywnym zapachu. Podejrzewając, iż może dojść do zanieczyszczenia rzeki Bug, w obu przypadkach, niezwłocznie powiadomiono o tym fakcie: Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska – Delegatura w Chełmie.

 • Funkcjonariusz SG
  Funkcjonariusz SG

Placówka NOSG we Włodawie otrzymała dwukrotnie informację, iż podczas kontroli przeprowadzonych przez pracowników WIOŚ, stwierdzono: „odprowadzanie do rzeki Bug ścieków przemysłowych o wysokich przekroczeniach stężeń parametrów określonych w pozwoleniu”.  W sprawie nałożono grzywnę w postaci mandatu karnego, zaś dokumentację z czynności kontrolnych przekazano do Prokuratury Rejonowej we Włodawie.

NOSG we Włodawie

 

3 komentarzy "Ujawniono zanieczyszczenie wód granicznych"

 1. Malkolm X | 7 lutego 2019 at 14:28 |

  Ale bzdura ,wędkarze już od kilku lat informowali patrole SG o tym procederze i miejscu w którym odprowadzane są nieczystości do rzeki Bug więc nic nie ujawnili a jedynie wreszcie zabrali się do wykonywania obowiązków służbowych. Tylko pytanie co skłoniło do zabrania się za tą sprawę dopiero teraz bo tu kryje się najważniejsze co nie jest podane do wiadomości publicznej .

 2. WIOŚ ?????? pobudka !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 3. Malkolm X | 8 lutego 2019 at 08:27 |

  Prokuratura pobudka ile razy można umarzać za to samo tej samej osobie !!!

 4. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content