Nowy Tydzień: Sco-Pak upada i truje

Dalszy ciąg kłopotów fabryki Sco-Pak w Orchówku. Okazuje się, że kierowana od ponad dwóch lat przez zarządcę firma permanentnie truje Bug. Tylko w ub. r. kilkakrotnie została przyłapana na spuszczaniu ścieków wprost do rzeki. Sprawa jest już w prokuraturze i na biurku marszałka województwa.

Śmierdzący osad i piana, zmieniony kolor wody, zanieczyszczone przez szlam brzegi rowu i ślady działania chemii na przybrzeżnej roślinności – takie są naoczne skutki odprowadzania nieoczyszczonych ścieków do Bugu przez zakład produkcji papieru i tektury Sco-Pak. Na razie nie wiadomo, na jak wielką skalę została skażona rzeka. Wiadomo, że firma, kierowana przez zarządcę, zrzucała swoje nieoczyszczone ścieki do Bugu regularnie.

– Rzekę mamy pod stałym monitoringiem – mówi Andrzej Wereszczyński, kierownik chełmskiej delegatury Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska. – Standardowo pobieramy próby wody, ale też reagujemy na zgłoszenia, których w zeszłym roku najwięcej otrzymaliśmy od Straży Granicznej i wędkarzy łowiących w okolicach Orchówka. Tych zawiadomień było dużo i wiele z nich się potwierdziło.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Nowego Tygodnia.

1 Komentarz do "Nowy Tydzień: Sco-Pak upada i truje"

 1. Jaja jak berety | 4 lutego 2019 at 14:38 |

  Ciekawe ile lat truje i od jakiego czasu jest to wiadome policji i innym organom ścigania na których spoczywa ustawowy obowiązek udaremnienia tego procederu bo jeśli wiedziały i nic nie robiły to cóż niedopełnienie obowiązków służbowych jak drut a to juz lekko zalatuje kryminałem . Jakie kroki były do tej pory podjęte by zaprzestać tego procederu przez organa ścigania oraz inne właściwe w tym zagadnieniu formacje ?
  Zapewne czytelnicy chętnie by się tego dowiedzieli a rzetelny dziennikarz który uiścił ten artykuł zaspokoi ciekawość czytelników bo przecież nie zostawi takiego kalibru sprawy jedynie na tej lakonicznej wzmiance o zatruwaniu środowiska .

 2. WIOŚ … ????

 3. A gdzie jest Starosta i Wicestarosta ???????

 4. Zdziwony | 5 lutego 2019 at 15:19 |

  Gdzie jest wszechmogący pis!

 5. Siedzi cicho tak samo jak cicho siedziało PO, PSL, AWS i wszelka inna swołocz rządząca tym łez padołem od dekad. Przedsiębiorca to Bóg bo daje miejsca pracy (czytaj eksploatuje tanią siłę roboczą za najniżsżą krajową) a to ładnie wygląda w broszurkach wyborczych. Przyroda nikogo nie interesuje.

 6. Mariusz Boski-Kodeński niech się tym zajmie, to by było coś pożytecznego i potrzebnego a nie tylko jakieś mało potrzebne place zabaw

 7. listonosz | 6 lutego 2019 at 17:29 |

  Pan Mariusz tylko pod siebie chyba bo plac zabaw niedługo będzie mu potrzebny???

 8. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zmiana wielkości czcionki