Włodawa. Ulica Chełmska doczekała się remontu

Pogoda dopisuje, ruszyły prace związane z przebudową ul. Chełmskiej we Włodawie. Gruntownego liftingu doczeka się prawie półkilometrowy fragment drogi powiatowej, biegnący przez miasto. Inwestycja doszła do skutku dzięki dofinansowaniu z Polskiego Ładu.

Na ten moment mieszkańcy Włodawy czekali od dawna. Na ul. Chełmskiej pojawili się drogowcy.

– Ta ulice to jeden wielki tor przeszkód. Chyba nie ma fragmentu, który nie byłby już po kilka razy łatany. Czas najwyższy, żeby doczekała się nowej nawierzchni – usłyszeliśmy od pana Rafała, który wraz z rodziną mieszka przy ul. Chełmskiej. – Ta ulica należy do najbardziej uczęszczanych w mieście. Po obu jej stronach stoją bloki, tuż obok jest przystanek, z którego odjeżdżają busy do Lublina, Chełma czy Warszawy. Nic dziwnego, że asfalt wygląda, jak wygląda. Na szczęście już niedługo – dodaje włodawianin.

Umowę z wykonawcą inwestycji starosta włodawski podpisał na początku października ubiegłego roku (2022). Przetarg wygrała lokalna firma “Drogtom”. – Kwota przetargowa niemal dokładnie pokrywa się z przeznaczonymi na ten projekt funduszami. W dobie galopującej inflacji to naprawdę cieszy – mówił wtedy starosta Andrzej Romańczuk.

Cieszy tym bardziej, bo pierwszego przetargu dotyczącego tej inwestycji nie udało się rozstrzygnąć. Powodem były właśnie pieniądze. Żądana kwota przekraczała zaplanowany na przebudowę drogi budżet. Na szczęście udało się za drugim razem.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Super Tygodnia.

1 Komentarz do "Włodawa. Ulica Chełmska doczekała się remontu"

 1. Nie od rzeczy | 29 marca 2023 at 17:33 |

  Pytanie nie bezzasadne. Jak zaprojektowano i jak zostanie wykonane odwodnienie jezdni? Bo chyba rowów jak przy ul Korolowskiej nie będzie?

 2. Pan starosta przypisuje sobie cudze zasługi. Z tego co pamiętam to Pan Mariusz Zańko od dawna zabiegał o remont tej ulicy. Pochodzi z tego osiedla i doskonale już dawno wiedział że potrzebny jest remont. Chodził, prosił, przekonywał, pokazywał skąd wziąć pieniądze, składał wnioski do budżetu, interpelował. Oj nie ładnie Panie Andrzeju.

 3. Zgadza się Mariusz zabiegał i lobbował o środki na remont. Starosta się podpina pod czyjeś sukcesy

  • Sra.ą muchy będzie wiosna. MARIUSZ lobuje drogi w Kodniu i to jest jego zasług.

   • Oj kogoś w starostwie prawda w oczy kole. Panie starosto Romanczuk jak nam się zwolnią terminy to podeslemy wam kilka linków do artka z lokalnych gazet na temat.

    • masz nasra..e w pacynce, ze każdego kto ma inne zdanie utożsamiasz ze starostwem lub starosto

 4. Brawo Mariusz Zańko. Romańczuk to powien uczyć się,jak zdobywać pieniądze.

 5. Bosze… Może podajcie jak będzie ta przebudowa (?) wyglądała. Którędy ścieżka rowerowa, gdzie planowane są parkingi czy jakieś zatoczki dla samochodów?

 6. A chodnika na Korolowskiej pomiędzy dwoma marketami, jak nie było tak nie ma!

  • No jak nie ma ??Jest ,kilka km dalej pod Korolówką.Przejście,zebra,znak ostrzegawczy na kierowców,ograniczenie prędkości,oświetlenie,wszystko cacy.Nawet o miejscu łapanki dla Policji nie zapomnieli,a może ono tam przede wszystkim jest;)

 7. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content