OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ KICKBOXINGU PIASECZNO OPEN XI. PRZYGOTOWANIE DO MISTRZOSTW POLSKI KADET

W dniu 25.03.2023 odbyły się zawody kickboxingu dzieci, kadetów młodszych i starszych w walkach point fighting – szermierka na ręce i nogi, walki przerywane oraz w walkach ciągłych na macie. Turniej zgromadził czołówkę polskich kickboxerów, bowiem można go traktować jako przygotowanie do Mistrzostw Polski, zgromadził około 350 zawodników z całej Polski. Na turnieju nie zabrakło naszych reprezentantów z klubu „Skorpion” MKS „MECHANIK” WŁODAWA, którego obecnym prezesem jest jeden z trenerów Sylwester Protas wraz z Małgorzatą Choma brązową medalistka Mistrzostw Świata Full-contact.

Włodawscy kickboxerzy mogą zaliczyć występ do udanych, był to pierwszy start w tym roku. nasi zawodnicy wrócili z trzema brązowymi medalami, a mogło być jeszcze lepiej, gdyby nie końcówki niektórych walk.

W silnie obsadzonej kategorii do 63kg kadetów starszych wystąpiło dwóch zawodników Kornel Czajkowski, którego rodzice dowożą na treningi z Chełma oraz Jakub Sobczuk mieszkaniec Włodawy. Kornel Czajkowski spisał się znakomicie, mimo że był to jego debiut w oficjalnym turnieju, zdobywając dwa brązowe medale i tocząc pięć pojedynków w jeden dzień. Kornel walczył w formule przerywanej i ciągłej, wygrywając walki eliminacyjne, a w półfinale, prowadząc całą walkę z zawodnikiem ukraińskiego pochodzenia przegrał w końcówce stosunkiem głosów 2:1. Dobrze zaprezentował się również w debiucie Jakub Sobczuk, który już w pierwszym pojedynku trafił na późniejszego zwycięzce turnieju i ogólnie został sklasyfikowany na 9 – miejscu.

W kategorii dzieci dobrze 7-9 lat znakomicie się spisała ośmioletnia Bianka Kaczmarek w walkach soft-contact która wygrała eliminacje i w finałach udało jej się zdobyć brązowy medal.

W walkach dzieci brał udział też Paweł Zieliński, którego rodzice dowożą z pobliskiej miejscowości Krasówka, 10-letni Paweł wygrał pierwszą walkę, lecz w drugiej uległ i nie wszedł do fazy półfinałowej, odpadł z rywalizacji o medale ostatecznie, zajmując czwarte miejsce.

W kategorii plus 47 kg kadetek młodszych debiutowała Aleksandra Dziwulska w walkach point fighting, która się spisała dobrze mimo przegranej pierwszej walki i ostatecznie zajęcia piątego miejsca w turnieju. Igor Baldassara walczył w kąt 52 kg, niestety mimo bardzo dobrego pojedynku, gdzie cały czas wygrywał, przeciwnik nawet był liczony po jednym z ciosów Igora, w końcówce jednak zbrakło mu sił i ostatecznie Baldassara przegrał stosunkiem głosów 2:1 i odpadł z turnieju w eliminacjach.

Wyjazd był możliwy dzięki dofinansowaniu z Urzędu Miejskiego Włodawa oraz Starostwa Powiatowego we Włodawie. Podziękowania dla Pana Wiesława Muszyńskiego oraz Pana Wiesława Holaczuka za wsparcie i zainteresowanie naszych zawodników i zawodniczek oraz dla wieloletniego sponsora klubu Pana Wiesława Blicharskiego właściciela firmy HAND BUD. Podziękowania również dla Pana Adama Zielińskiego oraz Mariki Kościuczyk za pomoc podczas zawodów.

Na zawodach sekundował Sylwester Protas, który wraz z Małgorzatą Chomą przygotował zawodników do startów.

„Skorpion” MKS „MECHANIK” WŁODAWA

1 komentarz "OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ KICKBOXINGU PIASECZNO OPEN XI. PRZYGOTOWANIE DO MISTRZOSTW POLSKI KADET"

  1. Łubu dubu, łubu dubu, niech nam żyje prezes klubu …

  2. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content