Włodawa. Czynsze pędzą w górę jak szalone. Kwoty zwalają z nóg

Po kilkaset złotych więcej zaledwie w ciągu dwóch lat. Tak wzrosły opłaty za mieszkania, także we Włodawie. W najgorszej sytuacji są samotni emeryci, których nie stać będzie na płacenie nowych stawek.

Mieszkańcy przestają już nadążać za ciągłymi podwyżkami. W grudniu użytkownicy mieszkań komunalnych otrzymali pisma z Urzędu Miejskiego we Włodawie z wypowiedzeniem czynszu najmu lokalu mieszkaniowego. Do tej pory sam czynsz (kat. A) wynosił ok. 325 zł. Od pierwszego kwietnia wzrośnie do ponad 400 zł. To tylko jedna ze składowych kwoty, jaką mieszkańcy muszą zapłacić, ponieważ dochodzą jeszcze media: centralne ogrzewanie, zimna woda oraz ścieki, ciepła woda i wywóz śmieci. Te opłaty też stale rosną.

W styczniu mieszkańcy dostali kolejne zawiadomienie o wysokości czynszu oraz opłat za media. Kwoty zwalają z nóg.

– Jeszcze w ubiegłym miesiącu musiałam zapłacić za mieszkanie w sumie trochę ponad 830 zł, a w styczniu już prawie 1000 zł. Od kwietnia będę płacić prawie 1100 zł. Mam 1600 zł emerytury, jeśli do tego dodam opłaty za prąd, telewizję, telefon i leki, to nie zostanie mi ani jeden grosz. A przecież za coś muszę żyć… – skarży się pani Małgorzata z ul. Chełmskiej.

– W ciągu dwóch lat cena za ciepłą wodę i ogrzewanie skoczyła dwukrotnie. Rząd obiecywał, że przeciętny obywatel nie odczuje skutków podwyżek, że będą tarcze i będziemy chronieni. Patrzę w rachunki i nie dowierzam. W sierpniu 2021 r. płaciłam co miesiąc 720 zł, a od kwietnia tego roku będę płacić 1060 zł. Niebawem całą pensję trzeba będzie wydać na opłaty za mieszkanie. Z tak galopującymi wzrostami to ludzie będą mieszkania sprzedawać i się przenosić na wieś albo co drugie mieszkanie będzie zadłużone – twierdzi pani Beata.

– Ostatnie podwyżki spowodowane są przede wszystkim zmianą cen od 24 listopada w MPGK oraz przywróceniem 23% stawki VAT na energię cieplną. Nie jest to koszt, na który mamy jakikolwiek wpływ i nie możemy go obniżyć. Generalnie taka sytuacja jest w całej Polsce. Już w grudniu mieszkańcy dopytywali, kiedy będzie podwyżka i w jakiej wysokości. Wzrost ceny samego czynszu w mieszkaniach komunalnych od kwietnia jest pierwszym wzrostem od 2019 r. – informuje Magdalena Jagiełłowicz ze Wspólnoty Mieszkaniowej Domster. 

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Super Tygodnia.

34 komentarzy "Włodawa. Czynsze pędzą w górę jak szalone. Kwoty zwalają z nóg"

 1. wrrrrrrrrrr | 24 stycznia 2023 at 22:25 |

  Nasuwa się pytanie, co decydenci, w szerokim tego słowa znaczeniu, zamierzają zrobić, żeby opłaty nie były podwyższane w takim zakresie? Jest to pytanie otwarte. Nie wszystko da się zwalić na obecny rząd. Więc co decydenci zrobią? Np, kotły na biomasę? Oszczędności funduszu płac w niektórych gałęziach gospodarki w naszym powiecie. Zarabianie na śmieciach. Itp, itd i etc. No światli wielbiciele dupiarza, tvnu i Donalda?

  • Pisowski troll w natarciu. Fundusz pislamu na przedwyborczą dezinformację coraz większy. Oczywiście z podatków nas wszystkich. Uprzytomnij sobie trollu, że skoro za obecną sytuację, szalejąac inflację, rosnące bezrobocie i lawinowe podwyżki usług i towarów zmonopolizowanych przez pislamski rząd sektorów gospodarki odpowiada wg narracji pislamskiego rządu Putin i wojna na Ukrainie, to jest to tylko i wyłącznie wina pislamskiego rządu. Putin, Zeleński, USA mają swoje interesy i robią co chcą, i zabronić im tego nikt nie może. Natomiast czym innym jest reakcja na to co robią pislamskiego rządu, bo to ona jest bezpośrednią przyczyną tego stanu rzeczy. Pislamski rząd nie zapytał społeczeństwa czy chce ponosić koszty i borykać się ze skutkami decyzji pislamskiego rządu o zaangażowaniu się w konflikt na Ukrainie. Gdyby pislamski rząd uprzedził o skutkach i kosztach tego zaangażowania w prosty sposób pytając, czy każdy Polak chce przelewać rocznie dwumiesięczne swoje dochody na konto Ukrainy, poparcie pislamu byłoby zerowe. A mniej więcej są to koszta bezsensownego zbrojenia, droższych zakupów surowców energetycznych, koszty wybiórczych sankcji, koszty bezpośredniego finansowania Ukrainy przez dostawy energii, paliw i td… koszty zalewu polskiego rynku ukraińskimi produktami rujnującymi polskie rolnictwo, oraz kolosalne koszty bezpośredniego finasowania pobytu w Polsce uchodźców z Ukrainy. Tak duży napływ emigrantów wywiera wpływ na rynek, bo gdy podaż nie nadąża za popytem ceny rosną. Iluzoryczna walka pislamskiego NBP z inflacją powoduje, że więcej pieniędzy z wszelkich państwowych danin wpływa do budżetu państwa, więc jest się za co pislamowi uwłaszczać na majątku nas wszystkich. A jeśli pytasz o włodawskie podwórko, to pytaj Holaczuka, wszak to decydent z waszego nadania, rzekomo szara eminencja UM, co to nie odpowiada za negatywne skutki zarządzania miastem,, ale któremu wszyscy Włodawianie zawdzięczają wszystkie pozytywne efekty. Jednym słowem, że kasy nie ma to wina przeciwników politycznych, ale jak kasa jest to jego zasługa.

   • POLAK MAŁY | 25 stycznia 2023 at 10:13 |

    pisz pismaku po rusku… lepiej można zrozumieć twój bełkot….

    • A to tylko oznacza, że na pislamskiej smyczy masz się ma tyle dobrze, że Inflancja nie robi na tobie wrażenia. Ale poczekaj jeszcze ten rok, stałe podwyżki sprawią, że i ty staniesz przed wyborem: czynsz, czy żywność i leki. Wtedy zrozumiesz.

   • wrrrrrrrrrr | 26 stycznia 2023 at 15:27 |

    Ale się rozpędziłeś tropikalne pisowski. Zobacz nawet jak ty byś rządziła, to i tak nic nie POraszisz.

   • wrrrrrrrrrr | 26 stycznia 2023 at 15:31 |

    Podpisz się jakoś, żeby było wiadomo, że elaboraty pisze jakiś niejaki Kąkulczynianski, abo bleblak np, bo anonimów, to jest bez liku.

 2. Twórca elaboratów znowu odezwał się. I jak zwykle okazał się prymitywnym chamem. Tak, tak, jest też inny gatunek chamów.

  • Hehe….Twórca elaboratów rozumie, że aby trafić w tak znikomy cel jakim jest rozum zwolenników PIS, trzeba mówić ich swojskim językiem, który będzie przez nich rozumiany.

   • Niestety to prawda. Jak się rozmawia z ludźmi to nikt nie jest zwolennikiem PISu, ale mając z takimi kontakt od razu ich rozpoznajesz. Kiedy chcesz przejść przez pasy, to przejedzie ci autem po czubkach palców albo otrze się o tyłek. Kiedy chcesz wyjść ze sklepu, a on właśnie wchodzi to wepchnie cię do wewnątrz pomimo twojego ironicznego “ależ proszę, proszę…” Kiedy wprowadza się do mieszkania w twojej klatce schodowej, to po paru latach rezygnujesz z mówienia “dzień dobry”kiedy mijasz go schodzącego w dół, podczas gdy wchodzisz pod górę. Kiedy przepraszasz takiego, chcąc przejść obok to zatarasuje ci drogę zmuszając do zejścia z obranej drogi. Kiedy takiego o coś prosisz, za nic nie jest w stanie pojąć o co chodzi, nawet gdybyś narysował mu kreskówkę. Kiedy krzyczy, że mu coś się należy, za nic nie zrozumie tłumaczeń, że jednak nie, będzie krzyczał jeszcze głośniej, gdyż wydaje mu się, że im głośniejszy i natarczywszy, to będzie miał większą rację. Kiedy w końcu to sobie uświadomi to obrzuci cię najgorszymi epitetami i uczyni winnym zajścia. Kiedy zwracasz się do takiego w formie “proszę, przepraszam, dziękuję” to zaraz zrobi ci kupę na głowie, bo postrzega cię jako frajera, albo ciotę, z którym przecież prawdziwy polak może robić co chce. Na koniec najgorsza rzecz, kiedy spotykasz takiego na hucznej imprezie, to pomimo tego, że w discopolo to nie gustuje, to zna na pamięć wszystkie discopolowe piosenki. I nie wytrzymuje dłużej niż do końca drugiej kolejki w marynarce i krawacie, bo krępuje mu ruchy i dusi w szyję a także poci się jak świnia przed ubiciem, gdyż kupił poliestrowy garniturek i koszulkę na bazarku. Jak ktoś coś jeszcze zauważył typowego dla tego podgatunku, to proszę kontynuować….

    • pismak ,,siedzi ” i z nudów pisze,pisze,pisze,pisze,pisze……

    • “Kiedy chcesz wyjść ze sklepu, a on właśnie wchodzi to wepchnie cię do wewnątrz”
     Koleś trochę logiki, wszystkie drzwi w sklepach otwierają się na zewnątrz (przepisy PPOŻ) Jak wychodzisz ze sklepu otwierając drzwi na zewnątrz, to co najwyżej możesz go nimi uderzyć.
     Logika twojego bełkotu jest pewnie taka sama w całym Twoim tekście, ale nie dałem rady go doczytać.

     • Twoja wyobraźnia nie pozwala ci na zaakceptowanie sytuacji w której otwierasz drzwi na zewnątrz a pislam wykorzystuje to i wchodzi do wewnątrz zmuszając cię do cofnięcia się jeżeli nie chcesz się z nim zderzyć. A skoro wyobraźnia nie pozwala to o logice możesz tylko pomarzyć.

     • Błysnąłeś nie tylko logiką ale i inteligencją. Nic dziwnego, że nie możesz takiej sytuacji sobie wyobrazić. Nie spotkałeś się z nią, bo to zawsze ty wchodzisz pierwszy w otwarte drzwi, zanim ktoś zdąży wyjść. A po za tym logiku ty słodziutki, jakoś pominąłeś samo-otwierające się drzwi otwierające się w jednej płaszczyźnie, więc nikogo nie mogące uderzyć.

  • Z wami można walczyć tylko waszą bronią i na waszym poziomie.

 3. Za komuny, kiedy byliśmy członkami Układu Warszawskiego to wszystkiemu złu, nawet pladze stonki ziemniaczanej, winne były USA i jego sojusznicy czyli tzw.zgniły Zachód. Dziś, kiedy jesteśmy w innym pakcie wojskowym – za wszelkie plagi jakie nas dotykają – winę ponoszą Chiny (COVID-19), Rosja, Iran itd.
  To jest na pewno prawda i szczerze w to wierzę.

 4. Twoje epitety świadczą o kompleksach i trudnym dzieciństwie. Pokłady nienawiści i pogardy dla innych świadczą o konieczności natychmiastowego leczenia. Życzę pobytu w jakimś zakładzie zamkniętym albo we włodawskim szpitalu

  • No coś ty… Chociaż w jednym masz rację, jak ja was pislamskich niedouczonych nieudaczników nienawidzę… I będę was gonił, aż z powrotem wpełzniecie do waszych ciemnych, zatęchłych leży, z których nigdy nie powinniście wychynąć na ten dobry, słoneczny kraj… Bo nic i nikt go tak jeszcze nie zepsuł, jak wy.

 5. Gonić to możesz krówki u ojców pod Włodawą tłuczku

 6. A biedni Ukraińcy też płacą czynsz czy miasto funduje???

 7. Kukiz śpiewał to o SLD, ale ja mam dejavu pod rządami PIS, więc tekst się nie zdezaktualizował tylko adresata zmienił.

  Jak ja was kurwy nienawidzę I jak ja wami kurwy gardzę Jak ja się za was kurwy wstydzę Gdy za granicę czasem zajrzę Jak ja się wami kurwy brzydzę Jak ja was dobrze kurwy znam Jak ja się bardzo ludziom dziwię Którzy wybrali taki chłam To wszystko czego się dotkniecie Od razu obracacie w pył Szarańcza przy was to jest bajka Bo cały kraj już zgnił Rozpasłe mordy, krzywe ryje Kurestwo wszędzie tam gdzie wy Jak ja was kurwy nienawidzę Jak do was bym z kałacha bił A nawet jak wam plunąć w twarz To wy mówicie że deszcz pada Jebana wasza partia mać Co mi ojczyznę okrada Nadejdzie kiedyś taki czas Za wszystko kurwy zapłacicie W kajdany wsadzę was i z ciemnicy nie wrócicie.

 8. Brawo dla elbi.pl

 9. I tym określeniem skończ swój POPIS

 10. Zgadzamy sie z pewnością że ceny dyktują koszty i tu należy się zastanowić co wnoszą fachowcy nie z Włodawy w rozbudowanej Radzie Nadzorczej czy administracji MPGK. Jeżeli przyjąć doniesienia medialne to Spółka poniosła ogromne straty i to muszą spłacić mieszkańcy Włodawy. Może w to miejsce zatrudnić mejscowych to będą dbali jednocześnie o swoje koszty.

  • Nie sądzę, rozbuchane wynagrodzenia pozwolą im przymknąć oczy na rosnące koszty scedowane na odbiorców.

  • Maszynistka | 31 stycznia 2023 at 16:38 |

   Co Ty Olga piszesz “Może w to miejsce zatrudnić miejscowych” Po co w ogóle zatrudniać, przecież oni nic nie robią. Pracuję w budżetówce każdy wsadza swoich, doszło do tego, że swoi nic nie chcą robić, bo są swoi a pobory i tak mają większe od tych co pracują. System się zakorkował idziemy na dno.

 11. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content