Szynobusem nad Jezioro Białe. Wakacyjne połączenie kolejowe ruszy już za dwa tygodnie

Zbliża się sezon letni. Jak co roku, na trasę Chełm-Włodawa wraca szynobus. To dobra informacja dla tych, którzy chcą odpocząć nad Jeziorem Białym w Okunince i pozwiedzać nadbużańskie tereny.

Letnie, weekendowe połączenie na linii kolejowej nr 81 spółka Polregio zamierza uruchomić w piątek, 25 czerwca. Pociąg przewozów regionalnych będzie kursował na trasie Chełm-Włodawa, dwa razy dziennie (rano i po południu) w weekendy, aż do końca września.

– To dobra wiadomość, bo to naprawdę malownicza trasa. Polecałem wyprawę szynobusom gościom, którzy wynajmowali u nas pokoje. Opinie były zawsze pozytywne – powiedział nam jeden z właścicieli agroturystyki z okolic Włodawy.

– Pochodzę z tego regionu, dlatego na “wschodzie” spędzam z rodziną każde wakacje, przynajmniej dwa tygodnie. Wyprawa tym pociągiem stała się już naszą małą tradycją. Trochę się obawialiśmy, że tego lata, ze względu na wojnę na Ukrainie, która przecież toczy się “rzut beretem” od Włodawy, szynobus nie wyjedzie w trasę. Cieszę się, że jednak będziemy mogli z niego skorzystać – dodaje pan Bartłomiej, który urodził się i wychował w nadbużańskim miasteczku.

Podróż nad Jezioro Białe, a konkretnie do położonego tuż obok Orchówka, będzie trwać niecałe 1,5 godziny. Trasa przebiega przez: Chełm, Karolinówkę, Rudę-Hutę, Rudę-Opalin, następnie Uhrusk, Majdan Stuleński oraz Stulno, Sobibór i Okuninkę. Z dworca głównego w Chełmie szynobus odjedzie w kierunku Włodawy o godzinie 7:47 i 15:25 – w każdą sobotę i niedzielę, a z Włodawy w kierunku Chełma o godzinie 10:46 i 16:59.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Super Tygodnia.

1 Komentarz do "Szynobusem nad Jezioro Białe. Wakacyjne połączenie kolejowe ruszy już za dwa tygodnie"

  1. Stacja w lesie tyle ma wspólnego z Włodawą co Białe z wypoczynkiem

  2. A jak dobrze pójdzie za kilka lat kolej będzie pociągnięta do samego miasta.

  3. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content