Wizyta dzieci we włodawskiej komendzie

Grupa przedszkolaków odwiedziła włodawską komendę. Spotkał się z nimi dzielnicowy który opowiedział im o służbie policjantów. Maluchy miały możliwość wsiąść do radiowozu, czy na chwilę poczuć się jak komendant jednostki siedząc za jego biurkiem. Nie zabrakło również rozmów o bezpiecznym poruszaniu się na drogach.

Wczoraj włodawską komendę odwiedziły przedszkolaki w przedszkola nr 2. Blisko 60 maluszków miało możliwość  przyjrzeć się bliżej codziennej służbie policjantów. Zobaczyli gdzie wykonujemy swoje zadania, jaki mamy sprzęt.  Mieli możliwość usiąść na fotelu Komendanta, wsiąść do radiowozu czy też posłuchać sygnałów wydawanych przez nasze pojazdy.

Dzielnicowy przypomniał najmłodszym, że do policjantów zawsze można zwrócić się o każdą pomoc.  Opowiedział  im  jak się bezpiecznie poruszać po drodze oraz jak unikać różnorodnych zagrożeń z którymi najmłodsi mogą się spotkać na co dzień.

 Podczas spotkania mł.asp. Marcin Nowicki  rozdał przedszkolakom  tematyczne kolorowanki i lizaki,  na koniec sam otrzymał  piękne podziękowania.

podinsp. Bożena Szymańska
KPP Włodawa