Ruszają szkolenia dla asystentów medycznych

Lekarz będzie mógł skorzystać z pomocy asystenta medycznego przy wystawianiu elektronicznych zwolnień lekarskich. Przepisy, które to umożliwią, wchodzą w życie 23 października. Już teraz zainteresowani mogą zgłaszać się na szkolenia z obsługi e-zwolnień.

Szkolenia dla asystentów odbędą się między innymi we Włodawie, przy ul. Reymonta 12. Uczestnicy dowiedzą się, jak wystawiać elektroniczne zwolnienia w imieniu lekarza i jak uzyskać bezpłatny certyfikat ZUS, który służy do podpisywania takich zaświadczeń. Podczas szkolenia będzie można zarejestrować się w Platformie Usług Elektronicznych ZUS (która służy m.in. do wystawiania e-zwolnień). Szkolenia we włodawskim biurze ZUS odbędą się: 24 października, 9, 14 i 30 listopada oraz 5 grudnia. Wszystkie rozpoczynają się o godz. 10.00.

Dla tych, którym nie pasują terminy grupowych szkoleń, odbędą się indywidualne konsultacje. Można je zaplanować w dogodnym dla siebie terminie w ZUS albo w placówce medycznej.

Na szkolenie z e-zwolnień ZUS zaprasza też pracodawców. Spotkanie dla zakładów pracy odbędzie się we Włodawie 25 października o godz. 11.00.

Organizatorzy przyjmują zapisy na szkolenia i konsultacje pod numerem telefonu 82 572 14 67 lub e-mailem janina.zarczuk@zus.pl.

Asystent medyczny

Lekarz będzie mógł upoważnić inną osobę do wystawiania elektronicznych zwolnień w swoim imieniu. Takie upoważnienie zostanie zapisane w ministerialnym Rejestrze Asystentów Medycznych i stąd trafi do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Do wystawiania e-zwolnień asystent będzie też potrzebował swojego profilu w Platformie Usług Elektronicznych ZUS i podpisu elektronicznego.

Lekarz będzie zawsze decydował o zwolnieniu lekarskim i jego szczegółach. Natomiast asystent może odciążyć go w czynnościach technicznych, czyli wprowadzaniu danych e-zwolnienia do systemu.

Małgorzata Korba

regionalny rzecznik ZUS

w województwie lubelskim

2 komentarzy "Ruszają szkolenia dla asystentów medycznych"

  1. No tak samemu nie można kliknąć dwa razy, lepiej mieć własną sekretarkę za którą zapłacą wszyscy obywatele. Wstyd Lekarze, po prostu żałosne.

  2. Pracownik MPGK | 24 października 2018 at 08:42 |

    ahhahah zwolnienia lekarskie hahha co za pomysły ? Gdzie te zakłady pracy we Włodawie hahah chyba MPGK ale tam daja sobie rade sami hahaha rotacyjnie siedzą na L4 hahahah

  3. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zmiana wielkości czcionki