Szumowski: usprawniamy działanie SOR-ów

Kolejne dwa szpitale – w Janowie Lubelskim i Włodawie na Lubelszczyźnie – otrzymały łącznie prawie 800 tys. zł dofinansowania na szpitalne oddziały ratunkowe. Umowy podpisał w poniedziałek w Chełmie (Lubelskie) minister zdrowia Łukasz Szumowski.

– Chcielibyśmy, żeby te pieniądze trafiały do miejsc, gdzie pacjent zderza się ze szpitalem. SOR-y niewątpliwie są bolączką dla Polaków, bo tam się często czeka, i to czeka się chorobie i cierpieniu, więc usprawniamy te SOR-y – powiedział Szumowski dziennikarzom.

Minister podpisał z p.o. dyrektor szpitala w Janowie Lubelskim Renatą Ciupak oraz z dyrektor szpitala we Włodawie Teresą Szpilewicz umowy na dofinansowanie szpitalnych oddziałów ratunkowych. SOR we Janowie Lubelskim otrzymał ponad 496 tys. zł, a SOR we Włodawie ponad 300 tys. zł. Pieniądze pochodzą z unijnego programu Infrastruktura i Środowisko. Mają być przeznaczone m.in. na sprzęt medyczny.

– Im mamy lepszy sprzęt, im więcej tego sprzętu, to oczywiście szybciej można tego pacjenta zbadać, zdiagnozować, skierować w odpowiednie miejsce – zaznaczył Szumowski.

 

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie www.rynekzdrowia.pl

1 Komentarz do "Szumowski: usprawniamy działanie SOR-ów"

 1. Ostatnio czekałem 2 godz. na włodawskim SOR-rze na nadczłowieka – lekarza – ordynatora, który zszedł z wyżyn i nic nie stwierdził. Na szczęcie dostałem skierowanie do Lbn. Pozdr.

 2. analfabeta …nawet nie umie pisać

  • Trzy godziny! czekania na SORze, minuta na wizytę, gdzie pan ordynator pomimo mojej prośby nawet nie pofatygował się obejrzeć opuchniętej stopy. Prześwietlenie, którego nawet nie powiększył aby obejrzeć, diagnoza: zmian nie stwierdzono. Pozostało mi czekać 12 tygodni na zaordynowaną wizytę u ortopedy. Diagnoza, którą nawet ja – laik mogłam postawić, po udostępnieniu przez ortopedę prześwietlenia z SORu – złamanie kości śródstopia, które bezwzględnie kwalifikowało się do założenia “gipsu” na 8 tygodni. Takiej ekipie żadne pieniądze nie pomogą…

 3. bzdura

 4. Nie nażekajcie na włodawski sor zapraszam do chełma lub lnb czy na kraśnickie czy staszica zobaczycie wtedy że włodawa to expres

 5. czy w szpitalu nie stoi nie wykorzystywany sprzęt medyczny ? mamograf już od 6 lat / Po co w ten szpital ładować kasę na sprzęt jak tam nikt go obsługiwać nie potrafi.

 6. i co jeszcze trollu jeden napiszesz. Szpital wstaje z kolan a ty co im gorzej tym lepiej? żal srakę ściska ….

 7. Największa frekwencja do godz. 12 była w woj. podlaskim i wyniosła 18,43 proc.

 8. 16,9 proc. – woj. lubelskie

 9. Dajcie wyniki wyborów we Włodawie !!!!

 10. Do roboty na 5:00 | 22 października 2018 at 04:08 |

  Mateuszek , ani Gowin ,ani Gliński ze swoją karawaną nie pomogli PISOWI.
  Widocznie Włodawa nie wierzy w TVPINFO i DZIENNIK TELEWIZYJNY.
  Wtopa na całośći .
  Na razie takie wyniki:
  Muszyński wygrywa i radnych ma :
  M.Flis , Jarząbek , Łagodziński , Klimczuk , Kapelko, Gąsiorowski , Bisko, Szczepańska , Uryniuk
  niezależni Dynkiewicz i Czuj
  PiS – K.Flis

 11. Reżyser Kina Akcji | 22 października 2018 at 08:11 |

  Nie mogło być inaczej skoro myśląca młodzież wyjeżdża gdyż wie ,że tu nie ma perspektyw do życia a elektoratem są Ci sami zakonserwowani zwolennicy marazmu oczekujący na 1 maja.

 12. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content