Rehabilitacja za pediatrię

Wszystko wskazuje na to, że we włodawskim szpitalu nadal nie będzie przywróconego oddziału dziecięcego. Sytuacji winne są przepisy, problemy z personelem oraz brak pacjentów do leczenia.

Funkcjonowanie oddziału dziecięcego we włodawskim szpitalu zostało zawieszone wiosną 2020 roku. Pierwotnym powodem były braki kadrowe oraz pandemia koronawirusa. Potem były plany jego reaktywacji, ale okazuje się, że najprawdopodobniej nie dojdą one do skutku. Przyczyn jest kilka, a główne to: brak pacjentów, problemy z obsadą kadry medycznej, pandemia oraz zmieniające się przepisy. Jeszcze w ubiegłym roku Narodowy Fundusz Zdrowia płacił szpitalom ryczałt za utrzymywanie pediatrii.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Nowego Tygodnia.

1 Komentarz do "Rehabilitacja za pediatrię"

 1. Przecież to jakaś kpina! Oddział dziecięcy zamknięty. Intensywna terapia zamknięta. Tzw. panu S. jak widać się nic nie opłaca. Wygląda na to że jesteśmy najzdrowszym powiatem w województwie skoro nie ma pacjentów. Najtragiczniejsze jest to że i tak płacimy za tzw. opiekę zdrowotną ale jak będziemy musieli z niej skorzystać to trzeba jechać do Chełma czy Lublina. W tym czasie jak informował na sesji tzw. rady powiatu tzw. radny z tzw. opozycji nie przeszkadza to tzw, dyrekcji jeździć do spa i na wycieczki.

 2. Ale po co we Włodawie szpital? Wlodawiacy na FB wypisują swoje zale i pretensje na niski poziom leczenia w jedynym szpitalu w promieniu 50km,po co wam/nam jakikolwiek oddział?

  • zamknijmy wszystko! od roku siedzimy pozamykani w domach. po co nam cokolwiek? jak czegoś będzie trzeba to sie zrobi online jak w matrixie

 3. z oddziałem dziecięcym to jakaś kpina ze nie ma tam pacjentów

 4. z przyzwoleniem władzy powiatu zamkneła kobita oddział dzieciecy następnie oiom a od 15 maja szykują do likwidacji sor. Ciekawe komu na tym zależy

 5. W sezonie jesien zima zima wiosna zawsze pelno chorych dzieci a i w lecie zawsze cos sie działo , dotychczasowy personel wspaniale opiekował sie maluchami , nie wiem o.co chodzi ale to chore jest zeby szukać pomocy po innych miastach ,

 6. Wielka kpina z mieszkańców powiatu włodawskiego. Uważają nas za debili tłumacząc, że nie ma pacjentów na oddział dziecięcy. Jak mają być pacjenci jak oddział nie działa. Rodzice wożą swoje dzieci do innych szpitali. Romańczuk kończ wstydu oszczędź.

 7. wróble ćwierkają , ze ta rehabilitacja dziecięca to dla zastepczyni dyrektorki po co to komu? jak podstawowej pediatrii nie ma .

 8. A gdzie tradycje oddziału dziecięcego poprzednich lat? Obecna władza z panem starostą i zatrudnioną przez niego panią dyrektor jest nieudolna albo delikatnie mówiąc olewa całą sytuacje. Nadzieja, że szpital przetrwa jeszcze dwa lata do zmiany władzy. A w ogóle nie chcę być złym prorokiem ale aby nie było, jak z PKS, gdzie pracownicy mieli niby obiecaną pomoc w starostwie a tak naprawdę były to tylko czcze obietnice.

 9. Zastanawiam się ile szpital”zarobił” na tzw.oddziale covidowym. Z tego co czytałam w prasie to wiele szpitali w kraju dzięki temu wyszło z długów. Teraz nie mają problemów ze znalezieniem wykwalifikowanych pracowników na oddziałach bo stać ich na pensje dla specjalistów. Obserwując sytuację w naszym szpitalu mam wrażenie że i tej “okazji” nie udało się wykorzystać. To świadczy dodatkowo o braku perspektywicznego myślenia i elastyczności oraz odwagi w podejmowaniu niekonwencjonalnych działań na rzecz naszego szpitala.

 10. włodawiak | 20 maja 2021 at 21:06 |

  Zmieńmy władze w powiecie, bo PSL już zlikwidował PKS we Włodawie a teraz likwiduje szpital powiatowy, masakra

 11. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.