Urzędnicy na emeryturze solą w oku

– Zamiast odpoczywać i bawić wnuki, we włodawskich urzędach pracuje wiele osób, które już dawno nabyły świadczenia emerytalne, a młodzi, wykształceni ludzie nie mają pracy – poskarżyła się nam w ubiegłym tygodniu czytelniczka z Włodawy. – Sama jestem w tej sytuacji i uważam, że jest to niesprawiedliwe, a szefowie urzędów nic z tym nie robią. – Nie możemy nikogo zmuszać do rezygnacji z pracy i przejścia na emeryturę – odpowiadają włodawscy decydenci.

Jak twierdzi nasza czytelniczka, od kilku miesięcy bezskutecznie szuka pracy we Włodawie. Jest osobą wykształconą, ma doświadczenie w pracy w administracji, więc zainteresowana jest pracą biurową, a nie chce, a zresztą nie bardzo też może, wyprowadzać się z miasta.
– Dzwoniłam w sprawie pracy do chyba wszystkich włodawskich urzędów, ale wszędzie słyszałem, że nie ma naborów do pracy i trzeba czekać, aż ktoś z urzędników zrezygnuje z pracy, albo odejdzie na emeryturę – mówi nasza czytelniczka.

– Ale przecież ja wiem, że we włodawskich urzędach są osoby, które już dawno nabyły uprawnienia emerytalne, które blokują miejsca nowym osobom. Dlaczego nie wysyła się ich na emeryturę. Czy to jest sprawiedliwe? – pyta rozżalona włodawianka. – Argumenty, że są to osoby doświadczone, których często nie sposób zastąpić, mnie nie przekonują. Nie brakuje ludzi młodych, zdolnych, kreatywnych, którzy szybko przyswoiliby taką samą wiedzę, a dodaliby od siebie nowe spojrzenie i pomysły. Poza tym „wiekowi” urzędnicy zapewne częściej mają problemy ze zdrowiem i korzystają ze zwolnień lekarskich, a to negatywnie odbija się na funkcjonowaniu urzędów.

Sprawdziliśmy. Faktycznie we włodawskich urzędach pracuje co najmniej kilkunastu emerytów.

We włodawskim starostwie rekordzistą emeryckim jest pełnomocnik ds. bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego, który pracuje i jednocześnie pobiera emeryturę od ponad 20 lat. Od ośmiu lat emeryturę pobiera również pani skarbnik. Inną grupę stanowią urzędnicy, którzy nie pobierają emerytury, ale osiągnęli już wiek emerytalny i mogą na zasłużony wypoczynek przejść i dać się wykazać młodszym. Mogą, ale nie chcą. Zapewne chodzi o pieniądze – emerytura z reguły jest niższa niż pensja.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Nowego Tygodnia.

1 Komentarz do "Urzędnicy na emeryturze solą w oku"

 1. obserwator | 14 maja 2021 at 18:01 |

  Szanowna Pani czytelniczko – startowałem już w kilku kastingach i zawsze wygrywali ci co powinni – uzyskując nawet 100 punktów w testach, przez wiele lat studiów nigdy nie spotkałem się aby ktokolwiek uzyskał taki wynik z egzaminu. Tak więc czy emeryci pracują czy nie i tak konkursy wygrywają “najlepsi”.

 2. literat | 14 maja 2021 at 21:05 |

  ,,trza” trzymać starych, /tak,jak w piosence/płynie w nich czer…..krew……….zagłosują jak zawsze ….

 3. Do obywatel. Widać z głąbami studiowałeś, skoro nikt nie miał 100 procent …

  • obserwator | 15 maja 2021 at 11:36 |

   Sam jesteś głąb jeżeli nawet nie potrafisz prawidłowo odczytać nazwy autora. A ty jakie studia skończyłeś – jeżeli jakikolwiek w co wątpię, chyba że na uczelni Koziołka Matołka na kierunku “uczenie świni chodzenia po schodach”?

   • Mao Dze Jaro | 16 maja 2021 at 10:25 |

    kolega po kulu, zamisast pracować umie się modlic a to teraz jest priorytetem

 4. a kiedy wybiera sie na emeryture niezniszczalne ogniwo pionu ruchu drogowego don majo

  • Hefajstos | 17 maja 2021 at 12:03 |

   Don Majo z drogówki nie wybiera się na emeryturę. Ponoć miał swego czasu powiedzieć, że będzie pracował (czytaj pisał mandaty) dopóki nogami będzie plątał. Koledzy po fachu cichaczem żartobliwie rzucali hasła, by te “nogi przetrącić” pozwalając koledze i mieszkańcom korzystać z odpoczynku.

   • I bardzo dobrze, przynajmniej mniej piratów jeździ na wlodawskich drogach. Przyznać się ile razu uratował wam życie – noga z gazu?

  • Czepiasz się .Wykonuję swoją pracę .Jak co zawsze można odmówić i szukać swoich praw w sądzie/

 5. Zazdrosna podpierdalaczka. Źle zaczynasz pizdo, jedź do chełma lub Lublina, albo wyryk… i nikomu pizdo nie zaglądaj do metryczki

  • Marysiu w UM również rządzą emeryci, itd. W doświadczeniu siła zwłaszcza w sporcie

 6. Kiedyś muchynski mówił, ze będzie zatrudniał najlepszych, którzy wygrają konkurs, a jak jest to widać w UM i podległych jednostkach i MPGK.
  Niedługo zwalniają się miejsca w UM i znów czekają już Ci najlepsi, którzy już wygrali konkurs.

  • No i dobrze że zatrudnienia najlepszych! Gdyby był starosta może by znalazł lekarzy do pracy na oddziale dziecięcym bo podobno obecnemu to tak nie bardzo wychodzi.

 7. W takiej zabite dechami wsi jak Włodawa źądząod dawien dawna SAMI SWOI.
  ŚWIADOMIE napisałem Wieś bo juź od dawna nie jest to miasto jakie było kiedyś,tętniące źyciem.Teraz o tylko psy du..I szczekają i wrony zostały i stają na te niby miasto.

  • Napisz kiedy to tak miasto tętniło życiem, bo jakoś nie zauważyłem …

  • była mleczarnia, garbarnia i wiele innych zakładów pracy a dziś nie ma nic tylko ZK,SG, Policja i nic więcej i młodzi ludzie wyjechali i co chcecie.
   rządzący nic nie robią stołki grzeją i jest ok.
   A zapomniałem jeszcze kredyty zaciągają życzę powodzenia i czas już na zmiany.

 8. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.