Pow. włodawski. Pojadą z Okuninki do Włodawy. Unia pomoże

Władze Włodawy podpisały ważną umowę z Urzędem Marszałkowskim Województwa Lubelskiego. Unijne pieniądze, które mają być pozyskane, pozwolą na opracowanie planu inwestycji, która dotyczy m.in. transportu publicznego. Ma on usprawnić połączenia miasta i jego okolic. Zadanie to będzie realizowane wspólnie z gminą Włodawa.

Dofinansowanie ma być pozyskane w ramach programu “Wspieranie strategii i zrównoważona mobilność miejska programu fundusze europejskie dla Lubelskiego 2021-27.” Opracowanie Planu zrównoważonej mobilności miejskiej obszaru funkcjonalnego Włodawa będzie kosztować ponad 298 tys. złotych, z czego Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego sfinansuje ponad 253 tys., pozostałą kwotę zapłaci włodawski samorząd.

Zrównoważona mobilność to stan, w którym codzienne wybory środka transportu sprzyjają dobrej jakości życia w mieście, kiedy mieszkaniec, osoba dojeżdżająca do pracy czy turysta mogą w dogodny sposób przemieszczać się. Na dodatek to przemieszczanie się – zgodnie z zasadami zrównoważonej mobilności – zakłada poszanowanie dla środowiska i zdrowia ludzi.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Super Tygodnia.

1 komentarz "Pow. włodawski. Pojadą z Okuninki do Włodawy. Unia pomoże"

  1. Fikuśna ławka w Krakowie kosztowała więcej niż ta inwestyacja

  2. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content