Burmistrz odkrywa karty

Znamy pełny skład kandydatów do rady miejskiej komitetu Łączy Nas Zawsze Samorząd kierowanego przez Wiesława Muszyńskiego i Tomasza Antoniuka. Coraz więcej nazwisk burmistrz odkrywa też na listach do powiatu. Wiele z nich to osoby znane do tej pory z działalności innej niż polityczna.

Do 4 marca komitety wyborcze mogą zgłaszać swoich kandydatów na radnych do gmin, powiatów i sejmików. Dopiero wtedy poznamy wszystkich ubiegających się o funkcję w samorządzie. Niektóre komitety, jak KWW Łączy Nas Zawsze Samorząd zdradzają swoich kandydatów już teraz.

– Mamy już zamkniętą listę do rady miasta i niemal gotowe do powiatu i rad gmin – mówi burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński, który KWW Łączy Nas Zawsze Samorząd zawiązał z wójtem Urszulina Tomaszem Antoniukiem. – O wejście do rady będzie walczyła część moich obecnych radnych, a listę uzupełnią nowe nazwiska, które pojawiły się w miejsce osób, które z różnych względów zrezygnowały z ubiegania się o kolejną kadencję. To ludzie o wszechstronnej wiedzy i doświadczeniu, którzy – jestem przekonany – będą stanowili o jakości nowej rady – uważa Muszyński.

Na jego liście znaleźli się: Łucja Pamulska, Janina Klimczuk, Urszula Kapelko, Renata Uryniuk, Agnieszka Parczewska, Anna Megiel, Hanna Korzeniewska, Katarzyna Grzywaczewska, Izabela Lewis, Arkadiusz Olszewski, Roman Stanielewicz, Sławomir Kirszner, Marek Flis, Jarosław Bareja i Andrzej Bisko. Oczywiście planem numer jeden burmistrza i jego komitetu jest wygrana w mieście, ale jego komitet będzie chciał również bardzo mocno zawalczyć o powiat, do którego również wystawił kilka znanych nazwisk.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Nowego Tygodnia.

1 Komentarz do "Burmistrz odkrywa karty"

 1. wyborca | 4 marca 2024 at 19:28 |

  Przedruk z gazety ….. Ale czy imiona pań oby na pewno są prawidłowe?

 2. Łucja, Janina, Ania a zwłaszcza Hania- co one zrobiLy dla miasta i mieszkańców? LICZY SIĘ TYLKO KASA (diety).

 3. Panie Janina i Łucja sporo. Reszta nie miała zapewne jeszcze szans. Wszystko teraz w naszych rękach

 4. Naprawdę? SPORO????? A co takiego?

 5. Wybierajmy nowych, młodych ludzi, może zawalczą o powstanie nowych miejsc pracy.Miasto pustoszeje w oknach tylko sprzedam lub wynajmę, pustki.

 6. Radni nie mogą stworzyć miejsc pracy, oni nie od tego są. Mieszkańcy bierzcie sprawy w swoje ręce zakładajcie firmy, działalności i twórzcie miejsca pracy a nie czekacie że ktoś to za Was zrobi. Urzędnicy co najwyżej mogą stworzyć dogodne warunki do zakładania takiej działalności.

 7. od lat to samo. Radni “zawalczą o miejsca pracy”. Co za głupoty i brak wiedzy. Miejsc pracy nie tworzy władza. Miejsca pracy tworzą przedsiębiorcy! Chcecie rozwoju miasta i miejsc pracy? PRZESTAŃCIE WYBIERAĆ budżetówki. A to emerytowana dyrektor szkoły, a to emerytowana dyrektor poczty, a to nauczyciel ( najlepiej WF) a to inny, który nic nie wie o gospodarce. Nie wybierajcie młodych, którzy pukają do drzwi z prośbą: “proszę na mnie głosować”. Szukajcie ludzi, którzy coś osiągnęli w biznesie, którzy nie pójda do rady miejskiej dla diety

  • Nauczyciel | 5 marca 2024 at 13:33 |

   Jest taki biznesmen wpychający do jednej ze szkół swoją dawną pracownicę, której nikt nie chce.

  • Wlodawiak | 5 marca 2024 at 15:01 |

   A na jakiego biznesmena niby głosować? Przecież żaden szanujący się biznesmen nie będzie startował w wyborach na radnego. Prawdziwy biznesmen nie ma czasu na takie rzeczy.

 8. A pokaż mi tych co osiągnęli we Włodawie coś w biznesie?

 9. Są. Jest wielu mądrych ludzi, którzy mogliby coś wnieść do rozwoju miasta. Jedno jest pewne. Nikt poważny nie będzie prosił o to aby go wybrać. Takich ludzi trzeba by prosić aby zgodzili się poświęcić swój czas i doświadczenie dla pracy na rzecz miasta. Czy to się może udać? NIE! Od lat mieszkańcy głosują na tych którzy robią dobra kampanię wyborczą. Nijak to się ma do kwalifikacji kandydata

 10. Zawodnik | 5 marca 2024 at 13:36 |

  Najlepsze kwalifikacje miał ten co był od zawsze w radzie i za wino kupował głosy. “Gościo w porządku i napić się za darmochę można” powiedział smakosz tanich trunków.

 11. wkurzony | 6 marca 2024 at 14:52 |

  Jak się czujecie pisowcy którzy głosowali na pawłowską ? Dzisiaj było jej zaprzysiężenie w sejmie. Pisowcy wszyscy wyszli. Przecież ona wasza kazali na nią głosować.Rozumiecie coś z tego. Widzicie jak was politycy walą w….

  • A lewica? Przecież też miała tam biuro poselskie w spółdzielni mieszkaniowej! Nie widać, że lubi być na świeczniku.

 12. A niby nie Pisowiec, jedynką na liscie PiS? To jak to nazwać?!

  • Zorientowany nie na ugrupowanie, nie na ideologię, nie na przekonania, tylko na własną korzyść. Z której zawieje, w tą stronę rufą się ustawi. I dotyczy to każdego z kandydatów. Jeżeli ktoś myśli, że chcą oni polepszyć sytuację miasta i mieszkańców to musi odpowiedzieć sobie na pytanie, czy od od 1989 r. do chwili obecnej miasto i powiat się rozwinęło, czy raczej zwinęło? Nigdy dotychczas nie widziałem tylu pustych lokali do wynajęcia po upadłych przedsięwzięciach gospodarczych w centrum miasta, czy mieszkań do sprzedaży jak obecnie. Jednoznacznie miarodajnym wskaźnikiem rozwoju miasta i powiatu jest rosnąca liczba mieszkańców, którzy w poszukiwaniu lepszego bytu migrują do rozwijających się miejsc. W przypadku Włodawy jest odwrotnie. Mieszkańow w zastraszającym tempie ubywa i to jest właśnie jednoznacznie miarodajna ocena skuteczności lokalnych politykierów. A teraz proszę to porównać z sytuacją materialną wiecznych kandydatów i po przeanalizowaniu ich pierwszego i ostatniego oświadczenia majątkowego publikowanego w BIP, odpowiedzieć sobie na pytanie, czy nie istnieje przypadkiem proporcjonalnie wprost odwrotna zależność ich sytuacji do sytuacji miasta i powiatu. Po przeprowadzeniu takiej prostej analizy, odpowiedzieć na powyżej zadane pytanie wydaje się prosta. A jeżeli ją znamy, to dlaczego wciąż na nich głosujemy?

 13. A co z Miejską stacją paliw? Obiecał burmistrz i cisza! W Chełmie, jak otworzyli cena paliwa jest o ponad 50 groszy mniejsza niż we Włodawie.

 14. Stacja paliw, strefa ekonomiczna, wrony w parku i wiele innych. SAME SUKCESY ha, ha, ha

 15. Ale kładka ma być na Włodawce żeby pieski miały gdzie robić ku..ę. I pływająca scena na Okopcu.Sic!!!!!!!!!!!!! September już zrobił przystań kilkaset metrów niżej.

 16. Łączy Nas Koryto | 7 marca 2024 at 22:42 |

  Wszystko zrobią , by tylko utrzymać się przy korycie. Co tacy jak wodzirej, wiecznie uśmiechnięty, ich rodziny i znajomi by robili? Dalej jeden sprzedawałby choinki zapachowe, a drugi kręcił się po mieście. Teraz poobsadzali swoimi znajomymi urzędy i podległe jednostki, jeżdżą i bawią się za pieniądze podatników, a potem w czasie kampanii będą tych samych podatników okłamywali wizjami stacji paliw, fabrykami w strefie ekonomicznej, zakładem spawalniczym, ratowaniem PKS-u, ratowaniem szpitala i innymi wyborczymi kłamstwami.

 17. Wyborca | 8 marca 2024 at 09:03 |

  „Łączy Nas Koryto”, nic dodać nic ująć. Koryto jest nawet w stanie połączyć SLD i PiS, by tylko móc z niego dalej „żre…ć”.

 18. Wyborca | 8 marca 2024 at 09:03 |

  „Łączy Nas Koryto”, nic dodać nic ująć. Koryto jest nawet w stanie połączyć SLD i PiS, by tylko móc z niego dalej „żre…ć”.

 19. włodawiak | 8 marca 2024 at 09:16 |

  O widzę że trzecia droga ludowców się odezwała. A Wy co ? niby lepsi. Z ludowców to Kloca tam macie tylko, wszyscy inni pouciekali. Myślicie że mieszkańcy nie znają tego fircyka w zalotach co to nigdzie miejsca zagrzać nie może i jest już wypalony zawodowo.Na drugim miejscu ludowiec który z niejednego już komitetu startował. A nóż z ludowcami karierę zrobi i w szkole nie trzeba się będzie kisić

  • były pracownik | 13 marca 2024 at 15:04 |

   A ten Grzegorz Kowalczuk co miał sprawy w sądzie pracy, bo nie płacił pieniędzy ludziom ! I nie tylko to ma za uszami.

 20. Dlaczego,,kisić się w szkole”. Toż ponoc w szkole taka sielanka i nauczyciele nic nie robią!? I tyle wolnego…..

 21. Ile jeszcze tej obłudy? Facet, który jest szefem powiatowym SLD a do tego pełni ważne funkcje we władzach partii w województwie udaje że nie ma z nimi nic wspólnego. Łączy nas samorząd? Ciekawe co na to wyborcy SLD

 22. Obserwator | 8 marca 2024 at 19:16 |

  Rzeczywiście połączyły ich stołki, które już im poprzyrastały do tyłków od siedzenia na nich i nic nie robienia. Czas ich oderwać od nich, by w tym mieście zaczęło się coś dziać.
  Nie łączy, a łączą, nie samorząd, a stołki.

 23. 99,7℅ że skład powiatu i miasta będzie bez zmian. Włodawa tak ma.

 24. Zdzisław | 9 marca 2024 at 08:28 |

  Czas najwyższy pokazać, że okłamywanie mieszkańców już się skończyło. Pokazać, że zdajemy sobie sprawę o zatrudnieniu żony i partyjnych działaczy w MPGK, siostrze w szkole, znajomych w urzędach o kampanijnych kłamliwych wizjach mydlących ludziom oczy. Czas najwyższy udowodnić, że wiemy, iż jak to wcześniej zostało napisane „Łączy ich KORYTO”

  • Już powiesiles swoją twarz na banerach w całym mieście i to widać że tobie zależy na korycie.

 25. No i jeszcze tej układ z PIS. Przecież to się rzuca w oczy. Najpierw Holaczuk na zastępcę a w zamian PiS nie wystawia kandydata na burmistrza. Cena? Koalicja z PiS w powiecie.

 26. Ciekawski | 10 marca 2024 at 17:39 |

  A kogo to zatrudniono w Urzędzie Miasta za to, by członek rodziny wystartował z komitetu „Łączy Nas Zawsze Koryto”

  • Żle sformułowałeś pytanie. Kto został zatrudniony w UM, kto startuje z listy wiadomego komitetu?

 27. Były pracownik | 13 marca 2024 at 15:10 |

  A Trzecia Droga niech lepiej sprawdza kogo chce wprowadzić do Rady Miasta, ten Grzegorz Kowalczuk to podobno też niezłe ziółko. Sądy pracy itd. Czy takich ludzi chcemy w radzie miasta?????

 28. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content