Nocna i świąteczna w izbie przyjęć

Sytuacja finansowa szpitala nie napawa optymizmem. Dyrekcja podejmuje kroki, by szukać oszczędności, gdzie się da chociażby przekształcając SOR w Izbę Przyjęć, ale i tak wszystko wskazuje na to, że na wypłatę pensji będzie trzeba zaciągnąć kredyt.

Od października osoby, które chcą skorzystać ze świadczeń zdrowotnych udzielanych w ramach Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej w SP ZOZ we Włodawie przyjmowane są w Izbie Przyjęć SPZOZ we Włodawie, czyli tam, gdzie do tej pory był Szpitalny Oddział Ratunkowy. Nocna i świąteczna opieka działa od poniedziałku do piątku w godzinach od 18.00 do 8.00 dnia następnego oraz całodobowo w dni ustawowo wolne od pracy. – Takie rozwiązanie jest lepsze, bo na Izbie Przyjęć całodobowo dyżuruje lekarz, który w razie potrzeby może wezwać do pacjenta potrzebującego pomocy specjalistę dyżurującego akurat na oddziale – mówi Teresa Szpilewicz, dyrektor szpitala.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Nowego Tygodnia.

1 Komentarz do "Nocna i świąteczna w izbie przyjęć"

 1. Ludzie, ogarnijcie się!!! Zamykając oddziały nie poprawicie ekonomii podmiotu leczniczego. Taką wiedzę posiadają już studenci I roku zarządzania w ochronie zdrowia. Jak widać jest to wiedza tajemna tak dla Zarządu Powiatu jak i Dyrekcji SPZOZ. Ok., o ile po arbuzach bym się tej wiedzy nie spodziewał, chociaż podobno jeden z nich jest po MBA, o tyle od dyrekcji szpitala należałoby wymagać. Zamknięty SOR, OIT a Oddz. dziecięcy wisi na włosku. Skandal!!! Tyle wysiłku i pieniędzy włożyły poprzednie władze w rozwój tego szpitala (obiekty, sprzęt, kadra medyczna), a teraz wszystko po równi pochyłej w dół. Nie tuszujcie państwo swojej nieudolności przyczynami zewnętrznymi, a szczególnie nie zastawiajcie się polityką Rządu czy wojną, bo to już jest nudne. Inne szpitale sobie radzą, więc i my powinniśmy. Trzeba tylko zmienić Starostę, chociażby na takiego jak był ongiś J. Kloc czy W. Holaczuk, oraz Dyrektora SPZOZ, który będzie miał wiedzę, jaja i odwagę jak chociażby A. Wiśniewski, którego patałachy pogoniliście, a który to teraz zarządza w szpitalu wojewódzkim i to z dobrym skutkiem. Panie Romańczuk, trochę honoru! Jak Pan teraz odwołasz dyr. szpitala i sam zrezygnujesz ze starosty to ludzie Ci jeszcze wybaczą, ale jak doprowadzisz do ruiny nasz szpital, podkreślam NASZ nie Twój, to na pewno wybaczenia nie będzie, a wówczas szukaj Waść ciasnej nory na dalsze życie bo …

 2. Powyższy komentarz popieram w 100 procentach!!!!!Wynoś się nieudolna dyrektor!!!! jak i przełożona pieęgniarek!!!! Pieniądze na podwyżki dało państwo a wy okradacie i okłamujecie personel!!!Wadze miasta WSTYD I CHAŃBA!!!! BĘDZIE WEZWANA TEEWIZJA I INNE MEDIA!!!

 3. Zofia do szkoły!

 4. I starosta to popiera! Pajac

 5. Ten szpital poprzez złe zarządzanie i nadzór stał się umieralnią. Tylko dzisiaj siedziałem na poczekalni jednej z prywatnych przychodni słyszałem, że w ostatnich dniach co najmniej dwóch pacjentów zmarło poprzez nieudolne leczenie. Schemat jest podobny najpierw pacjenta się trzyma do stanu krytycznego, a później już praktycznie nie do uratowania przewozi się do Białej Podlaskiej lub Chełma, albo Lublina. W mojej rodzinie całkiem nie dawno było identycznie. Chciałem zgłosić ten fakt do Prokuratury, ale ostatecznie zrezygnowałem nie chcąc rozdrapywać ran.

 6. starosta -dyrektor to jedna klika

 7. Masakra. Szpital i w ogóle służba zdrowia, to od zawsze katastrofa. Strach chorować. Myślę, że setki milionów na nasz szpital nie pomoże. Coś jest nie tak. Poza tym, że na skraju Polski trudno o specjalistów, to coś jest nie tak z naszym miasteczkiem. Co? Oto jest pytanie.

  • no jak to “coś nie tak?”. Wszystko jest ok: szpital doprowadza się do ruiny, a potem prywatyzuje. I o to chodzi pani z Wisznic i staroście. Jeszcze tego nie widzicie?

 8. Panie Starosto nie mogę zrozumieć Pana postępowania w sprawie szpitala. WStyd, ten układ z dyrektorką to Pana kompromitacja, nikt tego nie jest w stanie zrozumieć

 9. w psl trudno o rozum

  • Raz zdobytej wladzy pesel nie odda. Będą tkwić na stołku do końca. Wejdą w koalicję nawet że znienawidzoną opozycja byle na koncie się zgadzało.

 10. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content