Nasze gminy na czarnej liście

Polska Federacja Związkowa Pracowników Socjalnych i Pomocy Społecznej opublikowała listę 100 gmin i miejscowości, w których pracownicy socjalni zarabiają najmniej. Nie brakuje tam również miejsc z naszego regionu. Kolejnym etapem tej akcji ma być skierowanie tej informacji do poszczególnych włodarzy, wraz z apelem o podwyżkę wynagrodzeń.

Socjalni zarabiają za mało?

Polska Federacja Związkowa Pracowników Socjalnych i Pomocy Społecznej podała “czarną listę” wynagrodzeń do publicznej wiadomości na swojej stronie internetowej. W ten sposób związkowcy chcą, aby pracownicy pomocy społecznej mogli dokonywać świadomego wyboru, podejmując zatrudnienie.

– Każdy z włodarzy wskazanych miejscowości będzie jednak mógł zadbać o to, by nazwa jego gminy zniknęła z “czarnej listy” – dodają w komunikacie. – Wystarczy, że miejscowy samorząd wykaże, iż podjął realne i konkretne działania zmieniające faktyczne uposażenie pracowników pomocy społecznej. Informację o powyższym opublikujemy na naszych stronach.

Lista powstała w oparciu o dane z pierwszego półrocza 2018 r. Jest na niej 100 gmin, w których średni poziom wynagradzania pracowników socjalnych jest najniższy w Polsce. Na liście widnieją także gminy z powiatu chełmskiego, krasnostawskiego i włodawskiego: Dubienka, Rejowiec Fabryczny, Siennica Różana, Włodawa oraz miasto Rejowiec Fabryczny i Włodawa.

Niedowierzanie i weryfikacja

Jak na “czarną listę” zareagowali samorządowcy z naszego regionu? Burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński nie krył zaskoczenia, że taki ranking w ogóle powstał.

– Wynagrodzenie w jednostkach samorządowych w naszym mieście ogólnie nie jest najwyższe. Ale każdego roku staramy się je stopniowo zwiększać, w przyszłym roku również mamy takie plany. Mam nadzieję, że dzięki temu zostaniemy skreśleni z tej listy – dodaje z uśmiechem.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Super tygodnia.

1 komentarz "Nasze gminy na czarnej liście"

  1. co to za czarna lista jak w hannie też mała zarabiają bo pracują za najniższą krajową i na liście elitarnej gminy nie ma

  2. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content