Nowe władze i nadzieje na przejście w Zbereżu

Rozbudowa drogi wojewódzkiej Włodawa-Korolówka oraz budowa przejścia granicznego Zbereże-Adamczuki to inwestycje, o których dyskutowały władze województwa lubelskiego z przedstawicielami państwowej administracji Ukrainy. Realizacja pierwszej inwestycji rozpocznie się niebawem, również szanse na otwarcie granicy są jakby większe.

Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 812 na odcinku z Włodawy do Korolówki rozpocznie się już w 2019 roku. Trwa przetarg na wyłonienie wykonawcy tego zadania. Na niespełna 5-kilometrowym odcinku drogi, od ronda we Włodawie do Korolówki, stare płyty zostaną skruszone i posłużą jako podbudowa. Na tej warstwie powstanie pozostała część podbudowy i wylany zostanie asfalt. Ponadto projekt przewiduje budowę ścieżki rowerowej wzdłuż drogi, chodnika dla pieszych, specjalnych przejść przez drogę dla pieszych i rowerzystów oraz oświetlenia ulicznego.

Według wstępnych wyliczeń koszt przebudowy jednego kilometra drogi to około 5 mln zł, a to oznacza, że cała inwestycje może kosztować nawet 25 mln zł. Prawie 5,8 mln euro dofinansowania pozyskano z Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina na lata 2014-2020.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Super tygodnia.

3 komentarzy "Nowe władze i nadzieje na przejście w Zbereżu"

  1. Teraz przebudowuje się 5 km betonówki a kilka lat wstecz miał być robiony cały odcinek do Kaplonos. Jak poczekamy jeszcze trochę to prace zakończą się na wysokości Wisberga. Wniosek:
    Jaka Władza takie sukcesy.

  2. Niech zrobią choć te 5 km

  3. Jeden kilometr 5mln ????? Niemcy itd zapłacą. A co po 2020 r kiedy poziom wkładu unijnego jest dyskusyjny a do przebudowy zostanie jeszcze ponad 10 km betonówki tak mocnej, że ciężkie tiry przez lata jej nie rozniosły – czy ją kruszyć? Komfort jazdy po tej drodze jest jaki jest i jest naprawdę potrzebna odpowiednia nawierzchnia ale na na całej długości.

  4. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zmiana wielkości czcionki