Tak odmienią wizerunek Włodawy. Rusza projekt rewitalizacji

W tym roku na miejskie inwestycje we Włodawie radni przeznaczyli 11 mln zł, z czego około 7 mln zł to środki unijne. W tym roku najwięcej pieniędzy z tej puli pochłonie pierwszy etap długo oczekiwanej rewitalizacji miasta.

Na ten projekt miasto razem z powiatem otrzymało najwyższe jak do tej pory dofinansowanie rzędu 14 mln zł.

– Obecnie czekamy jeszcze na oficjalne podpisanie umowy w sprawie dofinansowania – mówi Elżbieta Torbicz, skarbnik miasta. – Sama rewitalizacja to zadanie obliczone na dwa lata. W tym roku wydamy na nie 3,5 mln zl.

– Rewitalizacja to specyficzna inwestycja – podkreśla odpowiedzialny za cały projekt Krzysztof Małecki, sekretarz miasta. – Stawką jest nie tylko odbudowa, ale też przywrócenie do życia całych obszarów miasta i nadanie im nowych funkcji. W naszym przypadku tak stanie się z Czworobokiem i otaczającym go rynkiem, parkiem przy cerkwi, czy dawną jednostką wojskową.

„Rewitalizacja Włodawy” to cztery podprojekty, z których trzy są dziełem miasta i jeden powiatu. Wartość całego projektu to 18,5 mln zł. Jeśli chodzi o miasto, to pieniędzy ma wystarczyć na budowę Miejskiego Centrum Monitoringu, remont parku przy cerkwi oraz kompleksową przebudowę rynku starego miasta. Udział powiatu sprowadza się do zagospodarowania terenu po dawnej jednostce wojskowej na Powiatowe Centrum Usług Społecznych.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Dziennika Wschodniego.

24 komentarzy "Tak odmienią wizerunek Włodawy. Rusza projekt rewitalizacji"

 1. jednak Muszyński jest najlepszym Burmistrzem jakiego miała Włodawa

  • Dobrze sie Pan czuje, bo widze ze potrzebuje Pan pomocy.

   • Lekarza to potrzebują pismeni bo ciężko im pogodzić się z porażka. To co odstawiaja na każdej sesji to przechodzi ludzkie pojęcie. Mieszkańcy ocenili i koniec tematu.

 2. PO CO TEN MONITORING DURNOTA

 3. Od 4 stycznia podwyżka stawek za centralne ogrzewanie i ciepłą wodę. W moim przypadku będzie to 797 złotych rocznie więcej. Nie pocieszą mnie fontanny w mieście…

 4. Ale będą wykształcone ,,muzycznie” dzieci!

 5. Poczekajcie niech nauczyciele po ogłoszeniu budżetu miasta i powiatu na rok 2019 “wywalczą” podwyżki u premiera i ministra edukacji to dopiero trzeba będzie się ratować kredytami które w ostateczności będziemy spłacać my płacący podatki i opłaty lokalne. Ale rok wyborczy zawsze skutkuje nowymi strajkami.

  • W ogóle rozwiązać szkoły. Na co to komu? Ksiądz nie wystarcza? Jak inteligenty chcą kształcić se dzieci to niech płacą z własnej kieszeni. Zwykłemu człowiekowi szkoła i tak nic nie daje.

 6. Normalny człowiek | 9 stycznia 2019 at 21:47 |

  Umowa o dofinansowanie projektu jeszcze nie podpisana a już się święci triumfy. Jak sobie przypominam przejście graniczne we Włodawie było “okrzykiwanym sukcesem” już wiele razy.I co mamy wydeptaną ścieżkę do Bugu, chociaż po drugiej stronie Białorusini uwierzyli w mentalność włodawskich włodarzy i po drugiej stronie do Bugu dochodzi piękna droga.

  • Mariuszku zazdrość i cebolactwo z Ciebie wychodzi. Pochwal się lepiej co tam twoi robią we wlodawiance bo na mieście mówi się że znowu jakieś cyrki. Sluchamy

  • Jakbyś nie zauważył umowa została już podpisana. I czego teraz będziesz się czepiał mały zawistny czlowieku?

 7. Nie Mariuszek ani Holi | 10 stycznia 2019 at 12:56 |

  Teraz, o ile to prawda, bo już wiele razy marionetka swiętował sukcesy, które okazywały się potem porażkami przez jego i jego ekipy nieudolność, marionetka powinien podziękować poprzednikowi i jego pracownikom, którzy przygotowali Lokalny Program Rewitalizacji Miasta Włodawy docplayer.pl/12656036-Lokalny-program-rewitalizacji-miasta-wlodawy.html , a mieszkańców Włodawy przeprosić za swą mizernotę intelektualną i brak pomysłu na wdrożenie do realizacji programu poprzednika

  • Jurek komentuje na elbi?!?!? zawsze myślałem że do komentowania potrzebna jest co najmniej jedna ręka wolna a wiadomo przecie że On ma obie zajęte bo musi stołek w Adampolu trzymać bo w wyborach na radnego dostał 105 głosów a w wyborach na burmistrza 826 głosów.

 8. Krzysiu myślisz się, nie tylko Ci których zawsze wymieniasz wiedzą, że projekt rewitalizacji przygotował jego poprzednik na bazie programu rewitalizacji z 2000 roku, który zaprzepaścił Franchesko. Gdybyś był pracownikiem merytorycznie przygotowanym do pracy w urzędzie, a nie przy…. wodzireja to byś znał projekty przygotowywane w Urzędzie przez pracowników.

 9. widać temperatura na elbi rośnie lecę po piwo i czekam na ciąg dalszy

 10. czerwony kapturek | 11 stycznia 2019 at 07:27 |

  Wszystko co przygotował Wrzesień trafiło do kosza. Nieudolne pomysły, błędy w projektach, nawet basen i biblioteka na 17 milionowej stracie. Dziadostwo pseudoelity z PO.

 11. Henio basenowy | 11 stycznia 2019 at 12:20 |

  Fakt, projekt basenu bez pomyślunku,za tą kasę co zrobiono niby mobilny dach, którego nigdy nie można otworzyć, można by spokojnie zrobić jacuzzi lub inne atrakcje. Kupę pieniędzy wydano bezmyślnie i dofinansowanie najniższe z możliwych 60%, wtedy wszystkim dawali. Nie ma się czym chwalić, chociaż dobrze ze basen jest

 12. Czy Wlodawianka ma już KRS bo chciałem przekazać 1% chłopakom.

 13. Tylko człowiek pokroju marionetki jest w stanie przypisać sobie czyjąś pracę i pomysł.

 14. Stefan Levandoski | 13 stycznia 2019 at 13:33 |

  sehr schönes Plugin. Ich kriege es leider nicht hin es in das Blix Theme zu integrieren.Ist irgendwie verdampt schwer. Kannst du mir da vielleicht helfen?

  https://szambiarka6.wordpress.com

 15. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zmiana wielkości czcionki