Z interwencji prosto do aresztu

Nietypową interwencję przeprowadzili włodawscy policjanci, którzy późnym wieczorem otrzymali zgłoszenie o nietrzeźwym mężczyźnie leżącym na klatce schodowej jednego z włodawskich bloków. Na miejscu po sprawdzeniu w systemach okazało się, ze pijany 39-latek jest osobą poszukiwaną i ma do odbycia karę 6 miesięcy pozbawienia wolności.

Jednym z zadań policjantów jest poszukiwanie i zatrzymywanie osób ukrywających się przed organami ścigania. Zdarza się jednak, że takie osoby w nietypowy sposób zostają ujawniane przez mundurowych. Tak właśnie było w tym tygodniu. Późnym wieczorem dyżurny włodawskiej komendy otrzymał zgłoszenie o nietrzeźwym mężczyźnie leżącym na klatce schodowej jednego z włodawskich bloków.

Na miejscu policjanci potwierdzili zgłoszenie. Podczas sprawdzenia w systemach okazało się, że 39-letni mieszkaniec powiatu szczecineckiego jest poszukiwany do odbycia kary około pół roku pozbawienia wolności. Na swoim koncie ma przestępstwa przeciwko rodzinie o opiece.

Policjanci zatrzymali poszukiwanego i umieścili w policyjnym areszcie. Następnie mundurowi zgodnie z dyspozycją sądu przewieźli 39-latka do Zakładu Karnego.

sierżant sztabowy Elwira Tadyniewicz
KPP Włodawa