Zatrzymane prawa jazdy i wysokie mandaty za zbyt szybką jazdę

Wczoraj włodawscy policjanci zatrzymali do kontroli 2 kierujących, który w obszarze zabudowanym przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h. Mundurowi zatrzymali im prawo jazdy oraz nałożyli mandaty karne w wysokości 1500 złotych. Przypominamy o ostrożności i bezpiecznej jeździe zgodnej z przepisami.

Policjanci włodawskiej drogówki zatrzymali w miejscowości Hańsk 2 kierujących, którzy w obszarze zabudowanym przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h. Jako pierwszy, około godziny 15:30, w ręce mundurowych wpadł 22-letni mieszkaniec gminy Hańsk jadący BMW. Pół godziny później policjanci w tym samym miejscu zatrzymali 28-letniego mieszkańca gminy Żołkiewka kierującego fordem.

Funkcjonariusze zatrzymali kierującym prawa jazdy na 3 miesiące oraz zgodnie z nowymi przepisami nałożyli mandaty karne w wysokości 1 500 złotych. Konta kierujących zostały również obciążone punktami karnymi.

Przypominamy, że nowe przepisy dotyczące kierowców, które weszły w życie z dniem 1 stycznia 2022 roku znacznie zwiększyły kwoty mandatów za popełnione wykroczenia drogowe. Apelujemy do kierowców o rozwagę i jazdę z bezpieczną prędkością dostosowaną zarówno do ograniczeń jak i warunków panujących na drodze.

sierżant sztabowy Elwira Tadyniewicz
KPP Włodawa