Wypłaty 300+ w regionie

12 tys. wniosków o świadczenie „Dobry Start 300+” na ponad 17 tys. dzieci złożyli dotychczas rodzice i opiekunowie z Chełma oraz powiatów: chełmskiego, krasnostawskiego i włodawskiego. Wypłaty na tym terenie przekroczyły już 3,8 mln zł.

Od tego roku obsługą programu „Dobry Start 300+” zajmuje się Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Z Chełma i powiatu chełmskiego wpłynęło do ZUS 7,2 tys. wniosków na 10,3 tys. dzieci. Zakład zrealizował na tym terenie wypłaty na łączną kwotę 2,3 mln zł. Odpowiednio w powiecie krasnostawskim było to 2,8 tys. wniosków na 4,2 tys. dzieci i zrealizowane wypłaty na 892 tys. zł. A w powiecie włodawskim: 2 tys. wniosków na 2,9 tys. dzieci i zrealizowane wypłaty na 661 tys. zł.

Świadczenie na dofinansowanie wyprawki szkolnej dziecka przysługuje raz do roku w wysokości 300 zł, bez względu na dochody rodziny. Można je otrzymać na ucznia do ukończenia 20 lat, a jeśli ma on orzeczoną niepełnosprawność – to do ukończenia 24 lat.

Wnioski należy przesyłać przez: bankowość elektroniczną, Platformę Usług Elektronicznych ZUS lub portal Emp@tia. ZUS przyjmuje zgłoszenia do końca listopada. Wniosek warto jednak wysłać jeszcze w sierpniu, bo gwarantuje to wypłatę świadczenia najpóźniej do 30 września. Wypłaty są realizowane na konta bankowe.

Pomoc w złożeniu wniosku można uzyskać w placówkach ZUS, a także podczas dyżurów pracowników Zakładu w lokalnych instytucjach. Ich bieżący harmonogram znajduje się na stronie internetowej ZUS.

Małgorzata Korba

rzecznik ZUS w województwie lubelskim

1 Komentarz do "Wypłaty 300+ w regionie"

 1. 500 plus 300 plus dla Patologii pisowskiej xD

 2. Sorry za off-topik ale mam ważne pytanie dotyczące rynku i rewitalizacji.Dlaczego jak się jedzie samochodem ,to odczuwa się nierówność jezdni,takie pofalowanie.To zamierzony efekt?Takie sztuczne postarzenie rynku ?Tak?

  • nie to ubytki w gruncie, ale tego nikt nie naprawi więc się proszę przyzwyczaić i nie zadawać takich nie na temat pytań ;),

   • Ubytki w gruncie można niwelować ale jak się człowiek śpieszy bo musi biec do innej roboty to tak jest.Zresztą w mieście fuszerka na fuszerce za unijną kasę;kostka na rynku,pofalowane nowe asfalty,niewykończone zjazdy ze ścieżek rowerowych,brak przejścia dla pieszych przy centrum handlowym itd Czas to pieniądz i bida z fachowcami i firmami ale przecież robota na lata ,nie powinno się nic na łapu capu ,aby szmalu więcej

 3. Inzyynierowie budujacy ten cud techniki jeszcze nie ogarneli technologii zasypywania dolow. Kosztonwa fuszerka

 4. gospodarze WŁODAWY ….POBUDKA !!!!dzwonek !!!!!!!!!!!!chodnik-przejście BEZPIECZNE od tesco do kik,ccc,my center….gospodarze WŁODAWY ….POBUDKA !!!!

 5. Panie Muszyński kiedy przetarg na odbetobowanie rynku?

 6. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content