Włodawski mural

Włodawa, ul. Tysiąclecia Państwa Polskiego (blok 18). Prosimy o więcej 🙂

1 Komentarz do "Włodawski mural"

 1. Ale tandetny rzyg!

 2. Jest tyle piękniejszych rzeczy do namalowania i chyba warto byłoby spytać zanim coś tak monumentalnego powstanie.

  • np. wschód słońca nad Jeziorem Białym, tylko że dzięki tym bohaterom z murala mówimy po polsku i granica UE nie kończy się na Odrze tylko na Bugu….

 3. Lol Kelberg wyglada jak ten grumpy cat z memów. Beda smieszki W internetach. Na nastepnym bloku proponuje Wojtyle Karola z kremowka. A na ostatnim Muszynskiego, Romanczuka I Holaczuka W strojach ludowych. Kto mieszka we Wlodawie ten w cyrku sie nie smieje

  • czyżbyś był zazdrosny, że nie Twój mural został umieszczony na ścianie tego bloku?

 4. Super, patriotyczny, nareszcie we Włodawie! Tak trzymać. Prosimy dalej.

 5. Swiadomość | 19 sierpnia 2021 at 09:14 |

  Niewielu Włodawiaków o tej karcie z historii miasta wie, niestety. Zresztą nie tylko no tej. Bardzo dobry pomysł, gratulacje!

 6. nauczyciele historii… przyprowadźcie swoich uczniów pod ten obiekt… to WIĘCEJ NIŻ NAJLEPSZE GADANIE O HISTORII W KLASIE …

 7. Grumpy Kleeberg 😀

 8. o Generale Franciszku Kleebergu | 19 sierpnia 2021 at 11:24 |

  Pod Jabłoniem i Milanowem pobił wysunięte kolumny oddziałów Armii Czerwonej. 6 października 1939, po czterodniowych walkach z Wehrmachtem pod Kockiem, został zmuszony do kapitulacji z powodu braków w zaopatrzeniu i amunicji. Złożył broń jako ostatni polski generał. Kleeberg pozostał jedynym dowódcą SGO bez porażki – przeciwnik pod Kockiem został pobity.

  • Pokonalo go dopiero mazidlo na styropianie we Wlodawie. Już pal licho Kleeberga i jego zasługi ale to “dzieło” zwyczajnie jest brzydkie.

  • 5 października wieczorem została praktycznie rozbita niemieckiej 13. DPZmot.

 9. W Hannie namalowali piekny mural bez zadęcia, patopatriotyzmu i hołdowaniu przegranym wojnom.

  • Jak dla mnie ten włodawski mural ładniejszy 😉
   I patriotyzm mi nie przeszkadza 😉

  • Mural nie jest hołdowaniem przegranej wojny ale Rzeczypospolitej Włodawskiej. Fakt wojna w 1939 była przegrana z dwoma agresorami Niemcami i ZSRS a nawet i trzecią Słowacją. Jednak gen. Kleeberg (obok płk Maczka dowódcy 10 Brygada Kawalerii) nie przegrał żadnej bitwy. A do kapitulacji zmusiła kończąca się amunicja.

   • Lol Polacy nawet jak przegrywaja to wygrywają 🙂 A tak poważnie. Spoko nikt się przecież Kleeberga nie czepia. Chodzi raczej o jakość wykonania. Moim zdaniem to jest zwyczajnie szpetne. Ok może to jest moje zdanie i wszystkim innym się podoba. Fajnie jednak gdyby osoby decydujące tego typu “dziełach sztuki” które ingerują w przestrzeń publiczna pytały się mieszkańców miasta o zdanie. Jakaś ankieta na elbi? Dyskusja jak taki mural mógłby wyglądac, może jakieś głosowanie na projekt? Miasto to wspólnota. O takich rzeczach powinno się dyskutować.

    • Fakt. Pomysł dobry. Murale (o różnej tematyce) na “gołych” ścianach bloków. Ciekawe co na to włodarze miasta?

   • Skoro tak dużo wiesz to pewnie jesteś autorem lub jednym z inicjatorów powstania tego dzieła. Pomysł fajny. Wykonanie hmm kwestia gustu. Mi się ogonie podoba. Jest tylko jedno ale. Nie przemysleliscie dobrze projektu. Zapomnieliście o jednej rzeczy. Mural powinien budzić jednoznaczne skojarzenia bez potrzeby wyjaśniania co przedstawia i czemu jest poświęcony.

    • Dla włodawiaka, który choć trochę zna historie to jest jasne. Dla obcego owszem może nie wszystko. Ogólnie mural ma coś pokazać. zaciekawić. A resztę, jak ktoś nie wie lub jest zainteresowany to w XXI wieku od tego jest internet.

 10. Gratulacje za pomysł i dla autora wykonania.

 11. Gratulacje za pomysł i wykonanie..patriotyzm jest ok. Prosimy o więcej np. Braci Taraszkiewiczów

 12. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content