Włodawa słabiutko, Hanna wysoko

W końcu października ukazał się kolejny, już XVII, ranking, który weryfikuje skuteczność działań władz samorządowych w kształtowaniu zrównoważonego rozwoju wspólnoty lokalnej, ujmowanego w strategicznych kategoriach: trwałości ekonomicznej, trwałości środowiskowej, trwałości społecznej oraz w zakresie jakości zarządzania. Samorządy powiatu włodawskiego raczej powodów do dumy nie mają.


Ranking Samorządów „Rzeczpospolitej” obejmuje wszystkie gminy, miasta i miasta na prawach powiatu w Polsce (z wyjątkiem Warszawy). Źródłem danych podlegających ocenie są informacje udostępniane przez Główny Urząd Statystyczny, Ministerstwo Finansów oraz informacje podane przez władze lokalne w specjalnej ankiecie. Kryteria oceny Rankingu Samorządów 2021 to około 50 wskaźników.

Jedyne miasto w powiecie włodawskim – Włodawa – na 878 gmin miejskich i miejsko-wiejskich w Polsce zajęło dosyć odległą 304. pozycję (44,15 pkt. na 100 możliwych). Z kolei w kategorii gmin wiejskich (na wszystkie 1533 sklasyfikowane) najwyżej z powiatu uplasowała się Hanna (382. pozycja, 32,65 pkt.), potem Urszulin (478. miejsce, 31,55 pkt.), Hańsk (486., 31,43 pkt.), Wola Uhruska (640., 29,77 pkt.), gmina Włodawa (687., 29,26 pkt.), Stary Brus (706., 29,06 pkt.), Wyryki (1336., 22,56 pkt.).

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Nowego Tygodnia.

1 Komentarz do "Włodawa słabiutko, Hanna wysoko"

 1. …a może pogadajcie na sesji, o BEZPIECZNEJ WŁODAWIE…przejscie od tesco do mycenter. KIK,itd albo o światłach na skrzyżowaniu przy targowisku ?????

 2. Gmina Włodawa z takimi możliwościami i tak słabiutko, za rok będzie za Starym Brusem, tak to jest jak nauczyciel bierze się za rządzenie.

  • mieszkaniec | 30 listopada 2021 at 04:26 |

   gmina Włodawa 6 tys. mieszkańców, gmina Hanna 2,9tys. Hanna żadnej szkoły publicznej Włodawa trzy szkoły plus jezioro Białe. E szkoda gadać jakieś punkty z kapelusza różnica parę punktów to kilkaset pozycji różnicy w rankingu???? Hanna dynamiczny spadek liczby ludności Włodawa utrzymuje liczbę ludności na tym samym poziomie od lat. Jakby w Hannie taki raj to ludzie by tam szli mieszkać….. więc zastanowienia trochę….bo to nie pismo do wojewody

   • Plus jezioro Białe ,jakby gmina musiała do niego dopłacać. Białe jest gwiazdką z nieba dla gminy.

 3. Co za przebrzydła pisowska manipulacja w stylu kaczystowskiego “… i nikt nam nie wmówi, że białe jest białe, a czarne jest czarne”. Gmina miejska Włodawa z z 44,15 pkt/100 zajęła 304 miejsce i jest to – w opinii piszącego – “dosyć odległa” pozycja. Natomiast w przypadku gminy Hanna, która z 36,25 pkt/100 zajęła 382 pozycję, jest ona – w tegoż samego opinii – “najwyżej uplasowaną w powiecie”. Dalsza pozycja Hanny niż Włodawy, mniej punktów dla Hanny niż dla Włodawy, ale z tytułu i kontekstu wynika, że to Hanna jest zwyciężczynią tego porównania. Oczywiście, nikt karnym wyznawcom pislamu tego nie wmówi, bo oni po prostu nie odróżniają białego od czarnego, dobra od zła, prawa od obowiązku, imigranta od migranta itd… A podobna tej propaganda przedstawia im rzeczywistość w krzywym zwierciadle, na dodatek ustawionym do góry nogami.

  • Wytrzeźwiej.Autorowi chodziło o przegraną gminy Włodawa(29,26) z gminą Hanna (32,65 pkt)Miasto powiatowe Włodawa to inna jednostka samorządowa i startuję w innej kategorii.

   • Jesteś autorem?Ja nie wiem co autor tych wypocin miał na myśli. Ja widzę, że sformułowanie “dość odległa pozycja” odnosi się do gminy miejskiej Włodawa, a sformułowanie “najwyżej uplasowana w powiecie” dotyczy gminy Hanna. Ja trzeźwieć nie muszę, ale Tobie przydałoby się rozumieć to, co czytasz.

 4. do poprzednika | 29 listopada 2021 at 01:15 |

  Artykuł z Nowego Tygodnia, więc manipulacja jest ich autorstwa. O sympatię do PiS tej gazeciny nie posądzam. Co nie to nie, raczej odwrotnie.

 5. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content