Włodawa. Lekarze na urlopach, od lipca pediatria zamknięta

Nad oddziałem dziecięcym włodawskiego szpitala znowu zawisły czarne chmury. Od lipca pediatria nie przyjmuje małych pacjentów. Problemem są braki kadrowe. – Lekarze przebywają na urlopach – tłumaczy dyrekcja SPZOZ.

– Mój maluch dostał skierowanie do szpitala. Niestety we Włodawie odesłano nas z kwitkiem. Usłyszałam, że oddział pediatryczny zawiesza działalność. Mamy powtórkę z rozrywki. Znowu musimy jeździć z chorymi dziećmi do innych szpitali w regionie. W ubiegłym roku przerabialiśmy ten sam scenariuszu – zaalarmowała nas Czytelniczka, mieszkanka nadbużańskiego miasteczka.

To prawda. Z powodu braku lekarzy specjalistów oddział dziecięcy we Włodawie przestał funkcjonować w kwietniu 2020 roku. Wznowił działalność dopiero w listopadzie ubiegłego roku. Teraz, po zaledwie 8 miesiącach pracy, włodawska pediatria znów jest zamknięta, na razie – na miesiąc.

– Lekarze, którzy na co dzień opiekują się małymi pacjentami, są na urlopach. Mają do tego prawo. Urlop przysługuje każdemu pracownikowi – wyjaśnia dyrektor włodawskiego SPZOZ Teresa Szpilewicz.

Rodziców z Włodawy jednak takie tłumaczenie nie przekonuje. – Z roku na rok jest coraz gorzej. Co to za szpital, w którym co chwila zamykany jest kolejny oddział. Pediatria jest we Włodawie potrzeba, bo na oddział trafiają nie tylko dzieci z miasta, ale też z całego powiatu. Teraz ich opiekunowie będą zmuszeni szukać pomocy np. w oddalonym prawie 50 kilometrów od Włodawy, szpitalu w Chełmie. Zgroza! – uważa pan Rafał, ojciec 3-latki.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Super Tygodnia.

1 Komentarz do "Włodawa. Lekarze na urlopach, od lipca pediatria zamknięta"

 1. Panie Starosto radzimy zrezygnować z pełnionej funkcji. Jak nie to.rozliczmy Pana przy urnach!

 2. Udany ten Starosta..buhaha

 3. ostatni dzwonek | 11 lipca 2022 at 20:21 |

  Lekarze mają prawo do urlopów ale zakichanym obowiązkiem pani dyrektor jest zapewnienie zastępstwa na ten czas. Co pani robiła przez ostatnie 8 miesięcy?!?! Panie starosto podobno ta pani jest z pana partii, ale może czas na zmiany? Proszę to przemyśleć bo czasu coraz mniej a jak tak dalej pójdzie to pani dyrektor pociągnie pana za sobą bo wybory za pasem i rozliczymy pana przy urnie. Czas na zdecydowaną reakcję i radykalne kroki!

 4. zrozpaczony tatuś | 12 lipca 2022 at 23:03 |

  W sezonie turystycznym zamykać oddział dziecięcy i to z powodu urlopów. Ta pani nie ma pojęcia o jakimkolwiek zarządzaniu, nawet w dawnym PGR by się jej pozbyli natychmiast. Mało tego wygląda mi to na działanie na szkodę powiatu, żeby do końca zepsuć jego wizerunek chociaż nie wiele już brakuje. Gdzie jest starosta, rada powiatu w Łęcznej, Parczewie pamiętam rada potrafiła odwołać starostę. A tutaj wszyscy mają się dobrze oprócz rodziców dzieci, ręce opadają

 5. Radni tez pewnie na urlopach.

 6. Dlaczego czepiacie się pani emerytki dyrektor? Przecież to koleżanka starosty, gdzie ręka rękę myje. Jeszcze tylko rok nieudolnych rządów i pan starosta pożegna się z powiatem. A do tego czasu aby tylko szpital wytrzymał.
  Do “rozpaczonego tatusia”. W powiecie opozycja jest w mniejszości, więc jak odwoła starostę? Jego jedynie można przy urnie za rok. Na to liczymy bo inaczej oddział za oddziałem będzie pozamykany i lekarz za lekarzem wyjedzie.

  • Mariusz wystarczy ze przekonasz dwoch randnych i mozecie zmieniac wladze. Nie ma na co czekac. Zdrowie mieszkańców to bardzo powazna sprawa.Licze na was a przy urnach dostaniecie pelnie wladzy w powiecie.

 7. włodawiak | 14 lipca 2022 at 10:22 |

  Pani dyrektor to tragedia, zero pojęcia o zarządzaniu. Pani Starosto apelujemy o opamiętanie

 8. Ktoś wspomniał o “niechlubnym” pegeerze, ale faktycznie gdyby we żniwa czy wykopki, podpisała pracownikom wnioski o urlop, to byłoby do widzenia chyba, że sama widły do ręki i dałaby radę (analogia do sezonu, gdzie nad włodawskimi jeziorami są tysiące dzieci, których rodzice płacą i liczą, że powiat zapewni im bezpieczeństwo). Przecież to jest chore, to jakieś nieporozumienie…

 9. przepraszam bardzo Pan starosta robi drogi powiatowe w hannie z Grażyną w tej kadencji wszystkie drogi powiatowe i zostanie wójtem. Na szpital brak pieniędzy . A może Grażyna z Hanny niech zarządza szpitalem ona potrafi np. szkołami czy kościłami, to może szpitalem.

  • O by nie bo Hanna duzo straci. Po za tym Panu Andrzejowi marzy sie wielki polityka wymaga miedzynarodów ej korespondencjI z nie mam itp.

 10. pis ruleZ | 16 lipca 2022 at 10:56 |

  nie róbta dziecek to wam pediatra nie bedzie potrzebny

 11. A ja w Andrzeju pokładam nadzieję , on i tak nic nie zrobi, bo się wypalił
  Mariusz szukaj radnych i zrób porządek z tym układem

  • Mam nadzieje ze radni sie zmobilizuja. To jest ich czas. Po to ich wybralismy zeby w takich sytuacjach pokazali ze potrafia spelnic oczekiwania wyborcow. Jesli doprowadza do zmiany starosty który stracil spoleczne poparcie uksztaltuje sie wiekszos ktora bedzie rzadzic po wyborach.

   • Radni opozycji odwołaliby starostę ale braknie jednego człowieka. Pora przejąć powiat za rok.

    • Opozycja jest tak slaba ze nie umie przekonac jednego dwoch ludzi? Jesli tak to jestescie jeszcze gorsi. Mariusz tylko Tobie sie chce w tym grajdole. Dzialaj bo lepszej okazji nie bedzie

 12. Tak jak w filmach Barei ,przecież obowiązuje plan urlopów to jak to tak wszyscy lekarze w tym samym czasie, coś tu nie tak z tym zarządzaniem.

 13. Popatrzcie na diety radnych. Za co oni biorą tyle kasy. Oddział zamknięty, kasy brak. Wszyscy powinni być wywiezieni na taczkach.

  • nie tylko diety radnych ale zarobki wójtów, starosty to skandal a bieda goni biedę skandal

 14. Co racje to racja ale tym bardziej powinien sie teraz zreflektowac

 15. w tym powiecie jest wicej radnych, dyrektorów w szpitalu i wszelkiej swołoczy do brania kasy niż lekarzy, A ciemny lud to łyka

 16. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content