Powiat włodawski. Trwa dochodzenie, skąd bakterie w skażonej wodzie

Skażenie wodociągu w Woli Wereszczyńskiej i rdzawa woda we Włodawie. Podczas fali upałów jej brak w kranie może być nie lada problemem. Z pomocą przychodzi Gminny Zakład Usług Komunalnych w Urszulinie i strażacy ze Starego Brusa.

W okresie suszy w powiecie nasiliły się problemy z wodą. W związku z wykryciem bakterii w ujęciu WZZ Wola Wereszczyńska w części dwóch gmin nie nadaje się ona do spożycia. Mieszkańcy Zabrodzia, Urszulina, Wiązowca, Michałowa, Wytyczna i Wólki Wytyckiej z gminy Urszulin, a także Dominiczyna, Lubowierza i Helenina z gminy Stary Brus mają nie lada kłopot. Wodę pitną dostarcza do trzech miejscowości OSP w Starym Brusie. Gmina Urszulin uruchomiła w Andrzejowie tymczasowy punkt czerpania wody, która jest zdatna do spożycia. Ponadto wszyscy, którzy korzystają z tego wodociągu, mogą zaopatrywać się w wodę pitną butelkowaną w Gminnym Zakładzie Usług Komunalnych w Urszulinie od godz. 7.30 do 15.30, a także u sołtysów wsi.

– W naszej gminie problem ten dotyczy około 350 mieszkańców, zaopatrywanych z ujęcia w Woli Wereszczyńskiej w gminie Urszulin. Trwa chlorowanie i płukanie sieci, ale zanim ten proces przyniesie efekty, wodę dostarczają jednostki ochotniczej straży pożarnej, a dystrybucja wody pitnej odbywa się poprzez sołtysów – mówi wójt gminy Stary Brus Paweł Kołtun.

– Wodę pitną butelkowaną mamy cały czas dostępną i na pewno nam jej nie zbraknie, bo czekamy na kolejne transporty. W tym tygodniu mieszkańcy powinni już mieć wodę w swoich kranach, ale pewność będziemy mieli dopiero po dokładnych badaniach i akceptacji sanepidu. Ujęcie wody jest zdrowe i niezagrożone, awaria nastąpiła prawdopodobnie w jednym z rurociągów. W tej chwili szukamy przyczyn tego skażenia – mówił nam w miniony wtorek Mariusz Kowalewski, prezes zarządu Gminnego Zakładu Usług Komunalnych w Urszulinie.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Super Tygodnia.

1 Komentarz do "Powiat włodawski. Trwa dochodzenie, skąd bakterie w skażonej wodzie"

  1. Waldemar | 16 lipca 2022 at 09:36 |

    Apeluje do radnych w starostwie o rozpoczecie rozmow w sprawie zmiany starosty. Sytuacja w szpitalu jest taka ze dlozej nie mozna czekac. Licze ze po stronie rzadzacej znajdziesz sie chociaz dwoch rozsadnych radnych i dojdzie do zmiany. Jestem przekonany ze nowy starosta z now a wiekszoscia przez rok zrobia wiecej dla szpitala I mieszkancow niz dotychczasowa pani dyrektor z kolega starosta. Rok wystarczy a przy urnach mieszkancy obdarza was pelnie wladzy w powiecie. Jak mawial naszy wielki rodak “nie lekajcie sie” I w inne miejscu “wymagajcie od siebie nawet jak nikt od was nie wymaga”

  2. Bez zbednego dochodzenia rozliczymy przy urnach rade powiatu I zarzad. Wszyscy sa siebie warci I kloca sie tylko pod publiczke. Dzieciecy znowu zamkniety a radni na wakacjach zamiast dzialac. Majac tak slaba opozycje nie dziwie sie ze starosta Romanczuk nic nie robi. W przyszlym roku miotla wyborcza bedzie sroga I nie zostanie sie zaden nieporadny. Ludzie maja was wszystkich juz serdecznie dosc.

  3. Z tą wodą to jakieś komedie. Komunikat za komunikatem. Co mają powiedzieć starsze osoby? Że gówno.płynie w kranie. Woda zapewne już dawno była brudna. Ale sanepid jak to sanepid.

  4. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content