Właściciele domów jednorodzinnych są zdecydowani. Miejskiemu ogrzewaniu powiedzieli TAK

Ponad sto rodzin z osiedla Kraszewskiego we Włodawie chce mieć miejskie ogrzewanie. Takie są wyniki ankiety przeprowadzonej wśród właścicieli nieruchomości. – Czasy są niepewne, do tego wszystko drożeje. Nie chcemy być zdani tylko na siebie – argumentują włodawianie.

Temat nie jest nowy. – Już kilka lat temu pytaliśmy mieszkańców, czy chcą przyłączyć się do sieci miejskiego ogrzewania. Wtedy zainteresowanie było jednak niewielkie. Do ratusza wpłynęło zaledwie kilka zgłoszeń – mówi burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński.

Tym razem jest inaczej. – Żyjemy w trudnych czasach. Inflacja galopuje, wszystko drożeje, do tego tuż za naszą wschodnią granicą trwa wojna. Ludzie obawiają się o dostawy gazu i czy będzie ich stać na ogrzewanie posesji z “własnych kieszeni” – uważa burmistrz.

– Miasto jest gwarantem ciepła. Miejskiego ogrzewania nie może nie być. W przypadku prywatnych nieruchomości bywa różnie – dodaje Muszyński.

O przyłączenie do miejskiej ciepłowni mieszkańcy os. Kraszewskiego upomnieli się w marcu, podczas spotkania z włodarzami miasta. Żeby sprawdzić, ile rodzin faktycznie jest za, Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej przeprowadziło wśród mieszkańców osiedla ankietę.

– Ponad 100 gospodarstw wyraziło chęć przyłączenia do naszej ciepłowni. To dużo, dlatego będziemy działać – powiedział nam prezes włodawskiego MPGK Huberta Ratkiewicz. – Właściciele nieruchomości na pewno na tym skorzystają, tym bardziej że będziemy ciepłownię modernizować i wymienić stare kotły miałowe na kotły opalane biomasą. Będzie taniej i ekologicznie – wyjaśnia.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Super Tygodnia.

3 komentarzy "Właściciele domów jednorodzinnych są zdecydowani. Miejskiemu ogrzewaniu powiedzieli TAK"

  1. czytelniczka | 20 maja 2022 at 20:35 |

    Jeśli będą przyłączać, to na pewno chętnych będzie więcej. Ja też mieszkam na “Holeszowie”, do tej pory nie zgłaszałam, ale jestem zainteresowana miejskim ogrzewaniem. Pozdrawiam!

  2. wyborca | 22 maja 2022 at 17:14 |

    płacę za metr ciepłej wody ponad 80 złotych bo gospodarka ma swoje wyliczenia a licznik jest atrapą , jak u Bareji nie ważny licznik i co się wpisze ważne co gospodarka naliczy a ponoć to zakład usług dla obywateli a tam na kasiorkę trzeba prezesuniom a gdzie urząd monopolistyczny?

  3. Bardzo dobrze. . Zrzucajcie się na wynagrodzenie Prezesa MPGK na kwotę 24tys. Miesięcznie. Drenują nasze kieszenie jak mogą.

  4. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content