Okuninka. Ratownicy z Chełma zadbają o bezpieczeństwo plażowiczów

Wakacje coraz bliżej. Do sezonu letniego szykują się kąpieliska, w tym największe w naszym regionie – Jezioro Białe. W tym roku Urząd Gminy Włodawa, który jest administratorem trzech z czterech plaż w Okunince, zamierza przeznaczyć na “zabezpieczenie kąpielisk nad Jeziorem Białym” 180 tys. złotych.

Wiemy, kto będzie dbał o bezpieczeństwo amatorów kąpieli w Okunince. Tuż przed weekendem Urząd Gminy rozstrzygnął postępowanie przetargowe. Kluczową rolę przy wyborze ratowników odegrała cena.

Do przetargu zgłosiły się dwa podmioty: chełmski oddział Stowarzyszenia Ratownictwo Wodne Rzeczypospolitej, które za swoją pracę zażądało 179 tys. 900 złotych oraz Ratownictwo Wodne Sp. z o.o. z Poznania, która za pilnowanie amatorów kąpieli chciało ponad 182,5 tys. złotych.

– Umowa nie została jeszcze podpisana, ale postępowanie konkursowe zostało zakończone. Wybraliśmy ratowników z chełmskiego stowarzyszenia  – skomentował wójt gminy Włodawa Dariusz Semeniuk.

Ratownicy z Chełma pomagali zabezpieczać gminne plaże w Okunince w ubiegłym roku. Wspierali ratowników z Ochotniczej Straży Pożarnej „Stołpno” z Międzyrzeca Podlaskiego. 

– Byliśmy zadowoleni z ich pracy. Dobrze wywiązali się ze swoich obowiązków – przyznaje wójt.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Super Tygodnia.

1 komentarz "Okuninka. Ratownicy z Chełma zadbają o bezpieczeństwo plażowiczów"

  1. Uchodzca wlodawianka wlodawa wygrala w srode po sesji 13-1 a dzisiaj wygrala 4:0. Co poniektorym pewnie teraz glupio.

  2. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.