„Turyści” z nielegalnymi papierosami w bagażu

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej po raz kolejny udaremnili próbę przemytu nielegalnych papierosów przez rzekę graniczną Bug. Tym razem przemytnicy próbowali odnieść kontrabandę znad rzeki granicznej Bug, wykorzystując do tego celu torby podróżne.

6 września br., funkcjonariusze z Placówki SG w Dorohusku, podczas realizacji czynności służbowych w pobliżu granicy państwowej, przystąpili do kontroli dwóch obywateli Polski. Mężczyźni (52l. i 33l.), którzy  przebywali nad rzeką graniczną Bug, poruszali się pieszo i posiadali przy sobie torby podróżne. Podczas dalszych czynności okazało się, iż powód ich obecność w pobliży granicy państwowej nie ma nic wspólnego z turystyką. Mieszkańcy naszego regionu, wykorzystywali bowiem swój bagaż do transportu nielegalnych papierosów.   

Jak ustalili funkcjonariusze, ujawnione nielegalne towary akcyzowe zostały wcześniej przemycone przez rzekę graniczną Bug z terytorium Ukrainy do Polski. W torbach zabezpieczono ponad 1200 paczek papierosów o wartości ponad 18 tys. zł. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani a nielegalny towar został zabezpieczony.

W sprawie wszczęto postępowanie przygotowawcze, zatrzymane osoby odpowiedzą teraz za przestępstwo skarbowe.

SG

2 komentarzy "„Turyści” z nielegalnymi papierosami w bagażu"

  1. Jak mówił że to na własny użytek, to powinni go posadzić i kazać to wszystko wypalić …

  2. Łapmy raczej zrzuty Łukaszenki niż przemytników.

  3. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.