Turniej Motoryzacyjny rozstrzygnięty

Po niezwykle zaciętych zmaganiach został wyłoniony zwycięzca etapu powiatowego Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. W tym roku bezkonkurencyjna okazała się drużyna z I LO im. Tadeusza Kościuszki we Włodawie. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu i bezpieczeństwem uczestników czuwali policjanci i strażacy.

W piątek w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Korolówce-Osadzie odbył się etap powiatowy Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. 5 drużyn ze szkół średnich powiatu włodawskiego zmagało się w 5 konkurencjach: test wiedzy, pierwsza pomoc przedmedyczna, przygotowanie pojazdu do jazdy, jazda sprawnościowa motorowerem po torze przeszkód, jazda sprawnościowa samochodem z talerzem Stewarta.

Na uroczyste otwarcie Turnieju przybyli zaproszeni goście: Z-ca Burmistrza Miasta Włodawy – Pan Wiesław Holaczuk, Komendant Straży Miejskiej we Włodawie – Pani Agnieszka Trzebunia, Kierownik Placówki Terenowej KRUS Pani Maryla Łopąg oraz przedstawiciel WORD w Chełmie Pan Sławomir Kirszner. Komendant Powiatowy Policji we Włodawie – nadkomisarz Norbert Romanek uroczyście rozpoczął turniej motoryzacyjny.

Nad prawidłowym przebiegiem wszystkich konkurencji czuwał sędzia główny turnieju – Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego we Włodawie – młodszy aspirant Marcin Szczepaniak oraz gość honorowy Pan Jan Nieścioruk,  zaangażowany w organizację turnieju od wielu lat. Poszczególne konkurencje prowadzili policjanci włodawskiej drogówki oraz strażacy.

Bezkonkurencyjna w zmaganiach okazała się młodzież z I LO im. Tadeusza Kościuszki we Włodawie. Zawodnik zwycięskiej drużyny – Kacper Lisowiec  wygrał turniej w klasyfikacji indywidualnej. Drudzy na podium byli gospodarze Turnieju – drużyna z Centrum Kształcenia Rolniczego w Korolówce Osadzie. Trzecie miejsce zajęła drużyna z Zespołu Szkół Nr 1 i II LO we Włodawie. Za podium uplasowały się kolejne drużyny: z Korolówki i włodawskiego Zespołu Szkół.

Podczas uroczystego podsumowania imprezy, szef włodawskich policjantów oraz sędzia główny wręczyli uczestnikom nagrody, puchary i upominki. Nie zabrakło również pamiątkowych zdjęć.

Nagrody i puchary dla  uczestników turnieju zostały ufundowane przez: Starostwo Powiatowe we Włodawie, gminy powiatu włodawskiego, KRUS, Hutę Szkła w Dubecznie oraz WORD w Chełmie.

Serdecznie dziękujemy  Zespołowi Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Korolówce Osadzie, Pani Janowi Nieściorukowi oraz wszystkim osobom i instytucjom, które zaangażowały się w organizację i przebieg Turnieju.

sierżant sztabowy Elwira Tadyniewicz
KPP Włodawa

Skip to content