POLICJANCI PO POŚCIGU ZATRZYMALI NIETRZEŹWEGO KIEROWCĘ

Policjanci zatrzymali po pościgu 28-latka, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Mężczyzna podczas ucieczki ulicami miasta stracił panowanie nad swoim audi i uderzył w ogrodzenie posesji. Powodem ucieczki okazał się alkohol. Mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia.

W piątek około godziny 5:00 wrocławscy policjanci, którzy pełnią służbę w powiecie włodawskim w związku z sytuacją na granicy, po pościgu zatrzymali 28-latka z gminy Włodawa. Mundurowi po otrzymaniu informacji, że kierujący audi może być pod działaniem alkoholu postanowili zatrzymać go do kontroli drogowej. 28-latek nie zastosował się do poleceń wydawanych przez policjantów i kontynuował jazdę. Po krótkim pościgu ulicami miasta mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie posesji. Badanie alkomatem wykazało, że 28-latek miał w organizmie ponad promil alkoholu. Na dodatek podczas przeszukania policjanci znaleźli w jego aucie narkotyki.

Śledczy na podstawie materiału dowodowego przedstawili mu zarzuty: kierowania w stanie nietrzeźwości, niezatrzymania się do kontroli drogowej i posiadania narkotyków. Grozi mu do 5 lat więzienia.

sierżant sztabowy Elwira Tadyniewicz
KPP Włodawa

Skip to content