Obywatelskie ujęcie nietrzeźwej kierującej

Postawą godną naśladowania wykazało się małżeństwo z Lublina, które zareagowało widząc pijanego kierowcę. Para powiadomiła o zagrożeniu Policję, a po zatrzymaniu się kierowcy 36-letni lublinianin zabrał nietrzeźwej kluczyki udaremniając jej tym samym dalszą jazdę. Po przyjeździe policjantów okazało się, że 24-latka z gminy Włodawa usiadła za kierownicę seata z ponad 3 promilami alkoholu w organizmie.

Wczoraj późnym wieczorem dyżurny włodawskiej komendy otrzymał zgłoszenie o nietrzeźwym kierowcy na drodze wojewódzkiej numer 812, który ma jechać tak zwanym „wężykiem” całą szerokością jezdni. Policjanci po dojechaniu na miejsce ustalili, że małżeństwo z Lublina widząc pijanego kierowcę powiadomiło Policję, a sami starali się udaremnić jej dalszą jazdę. Kiedy kierująca zatrzymała się, 36-letni lublinianin zabrał kluczyki kobiecie i czekał na przyjazd mundurowych, którym przekazał nietrzeźwą. Mundurowi ustalili, że za kierownicę usiadła 24-latka z gminy Włodawa. Kobieta niewątpliwie okazała się niechlubną rekordzistką weekendu, bo badanie alkomatem wykazało ponad 3 promile alkoholu.

Teraz kierująca odpowie za swoje zachowanie przed sądem. Grożą jej: do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami i konsekwencje finansowe. Natomiast wzorowym zachowaniem wykazało się małżeństwo z Lublina, które widząc zagrożenie na drodze nie pozostało obojętne. Niewątpliwie taka postawa zasługuje na miano godnej naśladowania.

sierżant sztabowy Elwira Tadyniewicz
KPP Włodawa