Trójka obejdzie się smakiem?

Jest szansa, choć niewielka, że wreszcie uda się zdobyć fundusze na remont Szkoły Podstawowej nr 3 we Włodawie. Budynek jest w opłakanym stanie.

Przed kilkoma miesiącami miasto złożyło, w ramach II edycji Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, wniosek pt. Głęboka termomodernizacja Szkoły Podstawowej nr 3 we Włodawie wraz z wymianą oświetlenia. Opiewa on na 6 597 260,65 zł. Jednak najprawdopodobniej z przyczyn politycznych, podobnie jak wszystkie inne wnioski samorządów z powiatu włodawskiego, przepadł. Szybko jednak ponowiono wniosek w ramach „dogrywki” do tego programu. Rozstrzygnięcia jeszcze nie ma, ale zapewne skutek będzie podobny.

Jeszcze wcześniej miasto próbowało pozyskać dofinansowanie z funduszy europejskich. Na tyle jednak bezskutecznie, że nawet już złożony wniosek musiało w trakcie procedury wycofać.

Początki też nie były lekkie

Decyzję o budowie szkoły podjęto w 1987 r. – wtedy została opracowana cała dokumentacja projektowo-kosztorysowa szkoły. Prace budowlane trwały do 31 maja 1993 r., kiedy to wykonawca zszedł z budowy z powodu braku pieniędzy w kasie samorządu. Do tego czasu wykonane zostały w stanie surowym podstawowe obiekty szkoły, bez sali gimnastycznej i basenu. Prace budowlane ruszyły pełną parą dopiero we wrześniu 1994 roku, po uzyskaniu dotacji finansowej z Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej w kwocie 12,1 mld zł (starych złotówek, czyli 1,21 mln obecnych). Warunkiem otrzymania tej dotacji było nawiązanie współpracy ze szkołą niemiecką oraz nauka j. niemieckiego w szkole, według rozszerzonego programu nauczania.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Nowego Tygodnia.

1 Komentarz do "Trójka obejdzie się smakiem?"

 1. Z przyczyn politycznych? Żenujące! Ta szkoła jest w tragicznym stanie. W czasie deszczu z sufitu na najwyższym piętrze leje się woda. Na korytarzach są kałuże. Plastikowy dach połatany jest tekturami. Zimą jest tak zimno, że nie można wysiedzieć, a latem nie da się funkcjonować z powodu upału. Ta szkoła to wstyd dla miasta i niebezpieczeństwo dla dzieci. Ale turniej polityczny niech trwa dalej

 2. Jaka firma budowała szkołę? Czy przypadkiem, ten drugi etap budowy nie był realizowany przez znaną firmę z Włodawy? Przecież budynki stoją i funkcjonują po sto lat, a co się stało w tym przypadku?

 3. Antek z pislandu | 2 lutego 2021 at 19:51 |

  Szkołę dalej budowała ta sama firma która budowała urząd miasta,który też nadaje się do remontu- aleluja i do przodu jak mawia klasyk budowlaniec imperium w m.Toruń.

 4. To są efekty przetargu kto da mniej , sobie od gardła ma zabrać, nie gorszej jakości materiały itp i wychodzi wszystko, martwi mnie jednak właśnie ta polityka jak nie ma władz z PiS nie ma nic , chore, chory kraj , a dzieciaki cierpią, taki dajemy im przykład wstyd

 5. Pamiętliwy | 2 lutego 2021 at 20:35 |

  A no faktycznie! Włodawskie Kino “Przyjaźń” też remontowała ta firma i pamiętam, że po pierwszym trochę większym deszczu wszystko zalało i trzeba było od nowa remontować. Tylko usiąść i płakać, a decydenci mają się dobrze.

 6. Ten cały kraj jest tak jakby na trytytki i płytę paździerzową. Włodawa to taka soczewka, w której widać to jak na dłoni: uj, upa i kostka brukowa gdzie się da.

 7. Przecież na terenie powiatu są też wójtowie z PiS i też nie dostali. To może jednak były jakieś mankamenty skoro inwestycja nie dostała dofinansowania.

  • Może dlatego, że szkoła jest miejska a nie wójtów z PiSu? Swoją drogą wójt, smujt czy inny Wiesław Holaczuk mają w tym całym centralnym PiSie tyle do powiedzenia co Mariusz Zańko o fizyce kwantowej.

   • Imperium | 6 lutego 2021 at 20:05 |

    Obawiam się, że kolega Mariusz o fizyce kwantowej coś by tam powiedział bo by doczytał. Niestety nasi koledzy z PISu jak na razie nic dla miasta nie zrobili. Może się mylę proszę mnie douczyć.

 8. Poprzednia koalicja to PO-PSL a dyrektor to przecież PSL więc dlaczego wtedy nie dostał ? a teraz szuka winnych i jekiejś zmowy.

 9. A co to za “firma”, której nazwy boją się użyć dyskutanci?

 10. Neutralny | 5 lutego 2021 at 20:23 |

  Sprowokowany przez poprzednika podpowiem, że słyszałem dzisiaj na piwie, iż prawdopodobnie chodzi tutaj o firmę, która również ratusz budowała. Aha! coś tam rozmawiali, że strasznie wiatr hula w urzędzie. Nie wiem, do urzędu nie chodzę kontaktuję się tylko korespondencyjnie. No właśnie po co domysły i może plotki, lepiej niech ktoś wyjaśni, zdementuje i utnie spekulacje.

 11. Po burmistrzu i staroście jedziecie jak po burych …. a nazwy tej firmy boicie się wymienić?

 12. A gdzzie zginęły komentarze z kilku ostatnich dni?

 13. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content