Szykowali imprezę od roku, muszą odwołać przez stan wyjątkowy. “Włożyliśmy w nią bardzo dużo wysiłku i kosztów”

Znana i duża impreza się nie odbędzie. – Odwołanie Festiwalu to również dla nas ogromy żal – przyznają organizatorzy.

Festiwal we Włodawie to jedna z bardziej znanych imprez w województwie lubelskim, ale jej zasięg jest znacznie większy. Co roku wydarzenie przyciąga wiele osób i jest wizytówką regionu, jeśli chodzi o takie cechy jak wielokulturowość i otwartość. Co roku mottem imprezy są słowa Jana Pawła II: „Nową jedność Europy, jeśli chcemy by była ona trwała, winniśmy budować na tych duchowych wartościach, które ją kiedyś ukształtowały, z uwzględnieniem bogatych i różnorodnych kultur i tradycji poszczególnych narodów.”.

Mieszkańcom i przyjezdnym Włodawa pokazuje, w sposób ekumeniczny, tradycje i kulturę pogranicza gdzie koegzystowali wyznawcy prawosławia, judaizmu i katolicyzmu.

Festiwal został właśnie odwołany. Przyczyną jest wprowadzenie w przygranicznych miejscowościach stany wyjątkowego. Obejmuje także Włodawę. 

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Dziennika Wschodniego.

1 Komentarz do "Szykowali imprezę od roku, muszą odwołać przez stan wyjątkowy. “Włożyliśmy w nią bardzo dużo wysiłku i kosztów”"

  1. A w Kodniu odpust można zrobić, to jak to jest ?

  2. a za rok będą piosenki rzewne o odwołaniu……

  3. Cytowanie słów Papierza nic nie da.Samorządy są na oku władzy i swoi mogą więcej ,ci obcy jakby mniej.Gra w otwarte karty trwa od jakiegoś czasu.I co możemy zrobić?Sztandar wyprowadzić jedynie towarzysze..

  4. Czyli jak zwykle są równi i równiejsi. Jedni mogą zrobić imprezę, drudzy nie. Decydują układy i polityka. Taka władza niestety rządzi w naszym kraju.

  5. można w tym roku przenieść festiwal np. do Okuninki nie trzeba odwoływać.

  6. Po co do Okuninki, idźmy dalej, do Sobiboru przenieśmy

  7. Trzy Kultury = Trzy Religie. Wypisz wymaluj wydarzenie religijne.

  8. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content