Stan wyjątkowy. Jakie odszkodowania dla biznesu? Senator chce konkretów

Jacek Bury upomina się o gwarancje pomocowe dla biznesu działającego na ternie objętym stanem wyjątkowym. Ucierpieć ma branża gastronomiczna i hotelarska.

Stan wyjątkowy wprowadzony w części województwa podlaskiego i lubelskiego objął 68 miejscowości z naszego terenu. Oznacza to szereg ograniczeń i zakazów, które odbiją się na lokalnym biznesie. Już został odwołany Festiwal Trzech Kultur we Włodawie, który do miasta na kilka dni przyciągała przyjezdnych. Ci musieli gdzieś się stołować, gdzieś spać. Jak ludzi nie będzie, lokalny biznes nie zarobi.

– Mam wrażenie, że administracja państwowa nie uwzględniła w tym wszystkim przedsiębiorców, nie uwzględniła życia ludzi na tych terenach – mówił w piątek na konferencji prasowej Jacek Bury, z Polski 2050. Przypominał, że na stanie wyjątkowym ucierpią głównie firmy z branży hotelarskiej i gastronomicznej. Z zebranych przez niego informacji wynika, że turyści odwołują rezerwacje w miejscach noclegowych.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Dziennika Wschodniego.

1 komentarz "Stan wyjątkowy. Jakie odszkodowania dla biznesu? Senator chce konkretów"

  1. Polak mały | 6 września 2021 at 19:09 |

    gdyby ,,biznesmen” wcześniej wiedział o ludzikach putina i lukaszenki na granicy, postawiłby milion namiotów dla ,,turystów” i wyciągnął chciwą łapę po ,,odszkodowanie”…

  2. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content