Szlabany i złotówka za wjazd

Niekonwencjonalne rozwiązanie proponuje jeden z naszych Czytelników, aby zadbać o czystość nad Jeziorem Białym w Okunince. Jego zdaniem, władze gminne powinny zablokować wjazd na obwodnicę i od każdego samochodu pobierać opłatę.

– Przy każdym wjeździe do Okuninki powinny zostać zamontowane szlabany. Każdy kierowca, chcąc wjechać na obwodnicę, musiałby zapłacić symboliczną złotówkę. Przy takim tłoku, jaki mamy w Okunince, pieniędzy wystarczy na wynajęcie dodatkowych służb, które stale pilnowałyby porządku i czystości wokół jeziora. W ten sposób wszyscy zadbalibyśmy o środowisko, bo byłoby czyściej na plaży, chodnikach i na ulicy, a do jeziora spływałoby mniej zanieczyszczeń z wodą deszczową – tłumaczy nasz rozmówca.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Super Tygodnia.

1 Komentarz do "Szlabany i złotówka za wjazd"

 1. czy ten gostek ma wszystkich w domu

 2. A ci co mają działkę lub mieszkają w Okunince to co z nimi?

 3. Mieszkaniec | 4 lipca 2019 at 12:33 |

  Bardzo dobry pomysł.
  Kiedyś już taka opłata była. Proszę sobie policzyć: np. 1 zł od osoby x 50- a nawet 100tys ludzi w weekend. Są to ogromne pieniądze które mogły by być wykorzystane na utrzymanie porządku wokół jeziora.
  A jeśli chodzi o mieszkańców i właścicieli działek, powinni być z tej opłaty zwolnieni – przecież my już płacimy podatki lokalne(od nieruchomości, użytkownie wieczyste, utylizacja odpadów), a wczasowicze przyjezdni (jednodniowi) mają to wszystko za darmo.

  • Dokladnie podobnie powinno byc ze wszystkimi dobrami i uslugami sprzedawanymi nad Jeziorem. Kazda sprzedana butelka piwa/nocleg powinny byc oblozone dodatkowym lokalnym podatkiem (1-10 groszy), ktory w transparentny sposob bylby wydawany na sprzatanie Jeziora, punkty medyczne, bezpieczenstwo poprawe infrastruktury etc

   • Opłata klimatyczna ale kto wpadnie na pomysł jej pobrania?!

   • Jeszcze z tego dodatkowego podatku zostanie na 500+ dla samotnych szlaufow które zaciążą nad białym. Co za debile tu piszą

 4. Bonifacy Krowka | 4 lipca 2019 at 16:01 |

  Podac do wiadomosci publicznej prawdziwe wyniki badan wody a problem sam zniknie gdyz nikt nie zaryzykuje wypoczynku majac swiadomosc narazenia zdrowia .

 5. A gdzie radni i władze juz się nie wypowiadają dawno po wyborach.

 6. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content