Strach się myć, drożyzna także w kranach. Czeka nas fala podwyżek

Jesienią czeka nas fala podwyżek opłat za wodę i ścieki. Wodociągi mogą „w specjalnym trybie” prosić o zatwierdzenie nowych taryf. Część z nich przymierza się do drastycznych podwyżek, ale państwowy regulator twierdzi, że do takowych nie dopuści

Stawki opłat za kranówkę i ścieki ustalają samorządowe wodociągi, ale ich ceny wchodzą w życie tylko po zatwierdzeniu przez państwową instytucję Wody Polskie. To ona ogłosiła, że we wrześniu zacznie „ponowną weryfikację” cen. Wodociągi będą mogły prosić o skrócenie ważności obecnych taryf i zastąpienie ich nowymi. Nie wszyscy czekają na wrzesień. W Lubelskiem już teraz jest jedenaście takich wniosków. I wynika z nich, że ma być drożej, nawet o kilkadziesiąt procent.

Stawki ostro w górę

Wniosek z nowym cennikiem złożyło już m.in. Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Lublinie. Jego zatwierdzenie oznaczałoby aż 31-procentową podwyżkę łącznej opłaty za wodę i ścieki. Zamość nie musiał wnioskować o zmianę taryfy, bo obecna wkrótce wygasa. Gotowy jest już projekt cennika, który miałby obowiązywać po 4 października. – Planowaliśmy podwyżkę, sporą. W pierwszym roku na poziomie nawet 50 procent – przyznaje Małgorzata Bzówka, prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Zamościu.

– Szykujemy się do przygotowania wniosku – nie ukrywa Przemysław Kowalski, wójt gminy Chodel. Jak dużą podwyżkę chce przeforsować? – Pewnie około 30 proc.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Super Tygodnia.

1 Komentarz do "Strach się myć, drożyzna także w kranach. Czeka nas fala podwyżek"

 1. Drozyzna katastrofa ekologiczna a wladza na urlopach. Im nie brakuje a nam beda ciagle dokrecac srobe.

  • Jak każda władza. Podział nie przebiega pomiędzy jedną, drugą, czy trzecią opcją polityczną. Podział przebiega zawsze pomiedzy rządzącymi a rządzonymi. Bez względu na opcję polityczną.

 2. to ,,zrzutka” dla urzędassów z eurokołchozu …na ciepłą wodę dla ,,timmermansa” ,,verhovstata”,,ursulę von ” itp .. to jest efekt ETS ….

 3. dointer, wolałbyś debilu dlaPutina i Łukaszenki ??

  • bob budowniczy | 20 sierpnia 2022 at 09:32 |

   Zamilcz idioto, jak masz coś mądrego do przekazania to czekam, na razie robisz za głupka, pisząc takie komentarze.

 4. Oj boli was ze w Polsce w koncu jest polski rzad. Skonczyla sie postawa ulegla wobec ruskich i niemcow jak z rzadow rudego.

 5. Sesja zdjęciowa z promesami! Żenujące!

 6. Lublin,Zamość..Przyzwyczajają ,tresują i bach najwyższa na region Włodawa

 7. najważniejsze że.prezes mpgk wyciąga co.miesiac 24 tys. A szef rady nadzorczej sponsoruje swoją gazetkę za naszą kasę.

 8. Jest wyjscie. | 25 sierpnia 2022 at 12:39 |

  A ja kupiłem bojler elektryczny, ustawiłem wbudowany programator który podgrzewa wodę w tańszej taryfie i wychodzi mi na tym lepiej niż płacić dla MPWiK. Wodę gorącą mam od razu po odkręceniu kurka – nie muszę zlewać 2 minuty aby była ciepła.

 9. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content