Segregacja obowiązkowa dla wszystkich

Znowelizowana w lipcu br. ustawa o utrzymaniu czystości i porządku w gminach nakłada na właścicieli nieruchomości w całym kraju obowiązek selektywnego zbierania odpadów komunalnych zgodnie z wymogami określonymi w regulaminie utrzymania czystości obowiązującym w danej gminie.

Na Lubelszczyźnie zasady nie są jeszcze jednolite, gdyż niektóre gminy stosują jeszcze dwufrakcyjną zbiórkę odpadów, niemniej jednak obowiązek selektywnej zbiórki odnosi się do każdego systemu. Tak więc istotną nowością jest to, iż ustawodawca odebrał prawo do nieselektywnej zbiórki i w ślad za tym wnoszenia podwyższonej opłaty z tego tytułu.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Nowego Tygodnia.

1 Komentarz do "Segregacja obowiązkowa dla wszystkich"

 1. Ja segreguję i jeszcze za to płacę. To jest chore. Firma powinna mi dopłacać za segregowanie.

  • A za podcieranie tyłka ma płacić Ci producent papieru toaletowego. Naucz się wreszcie, że to jest Twój zakichany obowiązek, taki sam jak ubezpieczanie auta, szczepienie dzieci i sprzątanie po psie.

 2. prawy obywatel | 10 października 2019 at 19:33 |

  Nie ma najmniejszego problemu z segregowaniem. Tylko się pytam, gdzie są odpowiednie pojemniki, czy przynajmniej worki właściwie oznakowane? Proszę mi je dostarczyć jak w innych gminach i będziemy mieli zajęcie z rodzinką.

 3. Pojemniki powinny dostarczyć wspólnoty mieszkaniowe, spółdzielnie mieszkaniowe oraz właściciele domów jednorodzinnych. Dostarczyć, czytaj zakupić. Do tego odpowiednio zabezpieczyć przed intruzami bo kary za niesegregowanie odpadów maja być dotkliwe.
  Mówi się, że odpowiedzialność zbiorowa będzie obowiązywała …..

 4. Anonimie puknij się. zobacz jak to się robi w Szwecji i posprzątaj po swoim piesku.

 5. Odpowiedzialność zbiorową stosowali dwaj kolesie z wąsami w połowie 20 wieku.
  chyba nie powinniśmy wracać do tamtych metod, stanowczo przeciwko temu protestuję.

 6. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content