Rzecznik konsumentów ostrzega. Wymieniają, naciągają

Małgorzata Dejneka – Powiatowy Rzecznik Konsumentów we Włodawie apeluje do powiatu włodawskiego o zachowanie czujności i rozwagę. Coraz liczniejsze są próby nieuczciwych ofert na wymianę pieców.

– W ostatnich miesiącach w naszym powiecie miały miejsce liczne odwiedziny przedstawicieli firm z całej Polski, oferujących wymianę pieców węglowych – mówi rzecznik. – Przekazywane są mieszkańcom informacje, że właściciele starych kotłów muszą je wymienić do końca kwietnia br. pod groźbą kary finansowej. I zasadniczo jest prawdą, że w województwie lubelskim od 1.01.2024 r. piece niespełniające norm żadnej z klas oraz kotły klasy 1. i 2. według normy PN-EN 303-5:2002 są zabronione, a za niedopełnienie obowiązku ich wymiany właścicielom nieruchomości mogą grozić kary do 5.000 zł. Tyle, że umowy, które podpisują nasi mieszkańcy na zakup i montaż nowych urządzeń grzewczych mają niewspółmiernie zawyżoną cenę w stosunku do faktycznych kosztów.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Nowego Tygodnia.

1 Komentarz do "Rzecznik konsumentów ostrzega. Wymieniają, naciągają"

 1. Otóż to | 14 marca 2024 at 20:23 |

  Szanowna Pani rzecznik, co mają zrobić w najbliższym czasie ci co zamienili kopciuchy na gazowe (za swoje, bo jeszcze nie bylo systemu dotacji), a niedługo będą musieli wywalić gazowe? Oto są pytania. Grzać prądem z Niemiec?

 2. NeoTVP to dokładnie pierze mózgi a jeszcze bardziej TVN i Polsat. Xabre włącz własne myślenie.Historia nauczyła nas wiele(jeżeli ją znasz) i wszyscy powinni z niej wyciągnąć wnioski i wykazać się odpowiedzialną postawą, aby w przyszłości nie było rozczarowania.

  • Otóż to | 16 marca 2024 at 15:10 |

   Racja, uśmiechnięta Polska i kostka brukowa też usmiechnieta, i policjanci pałujacy i gazujący rolników, też uśmiechnięci, to przejaw niewłaściwych wyborów konsumentów pizzy z Jagodna.

 3. Otóż to | 16 marca 2024 at 15:06 |

  A co ma Republika do tego? Proste i konkretne pytanie. Może wie i odpowie, a jak nie wie, to powie, że nie wie i kropka, bez Nowoczesnej, zresztą. Nie mam roszczeń żadnych do p. Rzecznik. Jakbyś pooglądał trochę Republikę, czy wPolsce, to poszerzyłbyś horyzonty i wyszedl poza pralnię i magiel. POwodzenia życzę w dokonywaniu wyborów. To b. POtrzebne teraz.

 4. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content