Przekonała sąsiadów. Będzie kwietna łąka zamiast klepiska

Edyta Gałan, mieszkanka spółdzielczego bloku przy ul. Jana Pawła II 33 we Włodawie przekonała sąsiadów, aby po południowej stronie budynku tradycyjny trawnik zastąpić kwietną łąką. – Liczymy, że kiedy nasza łąka rozkwitnie, szybko znajdziemy naśladowców – mówi pomysłodawczyni.

– Latem, po skoszeniu, ten trawnik za sprawą nasłonecznienia wygląda jak przysłowiowe klepisko – mówi pani Edyta. – Stąd wziął się nasz pomysł na urządzenie tam kwietnej łąki. Wiem, że w kraju to coraz bardziej popularne rozwiązanie.

Gałan z niektórymi sąsiadkami już wcześniej starała się ożywić trawnik przy bloku. Jedna z pań, dopóki choroba jej w tym nie przeszkodziła, na własną rękę utrzymywała tam mini ogródek. Sama pani Edyta wraz z koleżanką zasadziła krzewy zakupione przez spółdzielnię. Ktoś inny przyniósł sadzonki i nasiona kwiatów.

– Postawiliśmy na rośliny, które dobrze sobie poradzą w nasłonecznionym miejscu – dodaje pani Edyta. – Do zagospodarowania prezes Włodawskiej Spółdzielni Mieszkaniowej przydzielił nam kilkunastoarową działkę z kilkoma drzewami i krzewami. Chcemy dosadzić na obrzeżach więcej krzewów, a w środku pozostawić rozległy trawnik, bogato przetykany dziko rosnącymi, ale i ogrodowymi kwiatami.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Dziennika Wschodniego.

2 komentarzy "Przekonała sąsiadów. Będzie kwietna łąka zamiast klepiska"

  1. a może by tak pomyśleć o dzieciach i placu do gry w nogę, a nie w środku miasta kwietne łąki obsiewać i już widzę te tabliczki nie deptać kwiatków

  2. Na klepiskach to się znają działacze wlodawianki a szczególnie krecina. Tak mu się tesknilo że sposcil klub do serie A i teraz śmieje się wszystkim prosto w twarz bo wybrali bandę “intelygentof” do zarzondu i dalej sobie wszystkim steruje za plecof. Dobrze ze chłopaki wygrali w bezku Co to kuźwa jest? 5:3 to działacze mogą odtrombic sukces na miarę zwycienstwa w lidze miszczof

  3. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zmiana wielkości czcionki