Potrącenie rowerzystki na przejeździe dla rowerów

We Włodawie doszło wczoraj do wypadku z udziałem samochodu osobowego oraz rowerzystki. 52-latek kierujący suzuki potrącił rowerzystkę, która przejeżdżała po przejeździe dla rowerów. Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach!

Do zdarzenia z udziałem rowerzystki i samochodu osobowego doszło po godzinie 10:00 na jednym ze skrzyżowań we Włodawie. Policjanci pracujący na miejscu zdarzenia ustalili, że mieszkaniec gminy Wyryki jadąc na wprost przez skrzyżowanie potrącił rowerzystkę, która przejeżdżała po przejeździe dla rowerów. Mieszkanka Włodawy trafiła do szpitala. Została ranna. Kierujący był trzeźwy. Trwa wyjaśnianie dokładnych okoliczności tego zdarzenia.

Pogoda sprzyja przejażdżkom rowerowym, dlatego apelujemy do kierowców i rowerzystów o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach. Kierowców podczas zbliżania się do przejść dla pieszych prosimy o zdecydowane zmniejszenie prędkości. Do rowerzystów natomiast kierujemy apel, aby pamiętali o podstawowych zasadach bezpiecznej jazdy. W przeciwieństwie do kierowców i pasażerów samochodów, rowerzysta pozbawiony jest jakiejkolwiek ochrony, a przy zderzeniu z pojazdem narażony jest na poważne obrażenia ciała.

aspirant sztabowy Kinga Zamojska-Prystupa
KPP Włodawa

2 komentarzy "Potrącenie rowerzystki na przejeździe dla rowerów"

  1. kolarz stary | 11 sierpnia 2022 at 12:52 |

    dobrą ochroną byłyby ,,dyżury stróżów bezpieczenstwa” w okolicy przejść/przejazdów….i więcej przejazdów dla rowerzystów…

  2. rowerzysta | 11 sierpnia 2022 at 21:03 |

    Buraki ze wsi tak jezdza.

  3. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content