Pijany i w dodatku bez uprawnień

Kara do 2 lat więzienia może grozić 55-latkowi za jazdę w stanie nietrzeźwości. Kierujący motorowerem został zatrzymany przez patrol włodawskiej drogówki. Miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie, a w dodatku jechał bez uprawnień. Teraz za swój czyn odpowie przed Sądem.

Wczoraj funkcjonariusze podczas patrolu drogi krajowej nr 82 w miejscowości Włodawa zatrzymali do kontroli drogowej motorowerzystę. Już podczas pierwszych rozmów policjanci wyczuli woń alkoholu z ust kierowcy. Przeprowadzone badanie na jego zawartość w wydychanym powietrzu potwierdziło podejrzenia mundurowych. Wynik na alkomacie to ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo 55-letni mieszkaniec Włodawy odpowie za kierowanie pojazdem nie posiadając do tego uprawnień.

O dalszym losie 55-latka zadecyduje Sąd. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat więzienia.

Osoby decydujące się na wsiadanie „za kółko” po alkoholu wykazują się brakiem rozsądku i lekkomyślnością. Pijany kierowca to poważe zagrożenie dla zdrowia i życia, nie tylko własnego ale też innych użytkowników dróg. Apelujemy o trzeźwą jazdę zgodną  z obowiązującymi przepisami i dostosowaną do panujących warunków drogowych.

K.ZP

Zmiana wielkości czcionki